škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

düz yolda hızlanırken gelen ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rasere

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba rapid sb 2016 model dsg 1.2 araç sahibiyim. düz yolda araç hızlanırken böyle fan sesi gibi mi desem, güçlü bir uğultu sesi gibi bir ses geliyor. araç belirli hızı aldıktan sonra ses gidiyor. sebebi ne olabilir sizce?

teşekkürler.

Çevrimdışı nena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rasere;617692
merhaba rapid sb 2016 model dsg 1.2 araç sahibiyim. düz yolda araç hızlanırken böyle fan sesi gibi mi desem, güçlü bir uğultu sesi gibi bir ses geliyor. araç belirli hızı aldıktan sonra ses gidiyor. sebebi ne olabilir sizce?

teşekkürler.

Merhaba sesi videoya alırsanız yardımcı olabiliriz belki. Bende de bir ses sorunu vardı o konuyla ilgili açılmış başlık var oraya bir göz atın derim.

Çevrimdışı Hacibumbada

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Turbo açıldığında gelen hafif tatlı sesten bahsediyor olabilitmisiniz?

Çevrimdışı rasere

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nena;618472
Merhaba sesi videoya alırsanız yardımcı olabiliriz belki. Bende de bir ses sorunu vardı o konuyla ilgili açılmış başlık var oraya bir göz atın derim.

sesi videoya almam zor, birkaç kere denedim bir türlü tam sesi alamadım. hangi başlık sizinki?

şu an başlığınızı ve videonuzu gördüm. benimkinden farklıymış. siz sanırım ilk harekette karşılaşıyorsunuz sesle, ben daha çok 50-80 arası hızlarda duyuyorum.

Alıntı yapılan: Hacibumbada;618473
Turbo açıldığında gelen hafif tatlı sesten bahsediyor olabilitmisiniz?

yok öyle bir şey değil, baya metal sürtme sesi gibi rahatsız edici bir ses.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2017, 20:51:49 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rasere;617692

teşekkürler.

40 km/s hıza ulaştığında başlayıp, 60 km/s hıza ulaşınca kesilen bir uğultu mu? Öyle ise ben bu sesler yüzünden servise gittim. ama sıradışı birşey olmadığını söylediler. Yine de bana inandırıcı gelmedi. acaba difransiyel olabilir mi dedim, boşta da geliyor o ses.

Çevrimdışı yeren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
klima çalışırken garip bir ses geliyo acaba o mu? klima kapalıyken de geliyor mu?

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Turbo sesi olmalı. Eğer belli bir  devir bandında geliyor ve gazdan kesip vites büyüyünce gidiyorsa

Çevrimdışı rasere

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yeren;618508
klima çalışırken garip bir ses geliyo acaba o mu? klima kapalıyken de geliyor mu?

yok hocam öyle değil.

Alıntı yapılan: devrimyalcin;618503
40 km/s hıza ulaştığında başlayıp, 60 km/s hıza ulaşınca kesilen bir uğultu mu? Öyle ise ben bu sesler yüzünden servise gittim. ama sıradışı birşey olmadığını söylediler. Yine de bana inandırıcı gelmedi. acaba difransiyel olabilir mi dedim, boşta da geliyor o ses.

evet aynen öyle bir şey, düşük devirlerde oluyor aslında.

Alıntı yapılan: solidfact;618655
Turbo sesi olmalı. Eğer belli bir  devir bandında geliyor ve gazdan kesip vites büyüyünce gidiyorsa

turboda nasıl bir problem olabilir anlamadım. bu arada vites büyüyünce değil de belirli bir hızı aşınca gidiyor, iyice ivmelenince kayboluyor yani. vitesten bağımsız.

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rasere;618675
yok hocam öyle değil.

evet aynen öyle bir şey, düşük devirlerde oluyor aslında.

turboda nasıl bir problem olabilir anlamadım. bu arada vites büyüyünce değil de belirli bir hızı aşınca gidiyor, iyice ivmelenince kayboluyor yani. vitesten bağımsız.

Bahsettiğin sesi biliyorum ve aynı ses bende de mevcut. hangi viteste olursa olsun 40 km/s hıza ulaşınca bir uğultu başlıyor ve 60 km/s hıza ulaşınca kesiliyor. Kesinlikle turbo sesi değil, turbo sesini bilirim. Şanzımandan geldiği aşikar gibi. ilginç olanı aracı iniş aşağı bir kaç saniyeliğine boşa aldığımda (deneme amaçlı) 40 km/s hıza ulaşınca geliyor.

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yalnız şöyle de bir durum var aracı sıkıştırıp tork isteyince ses yok gibi sanki, ya da motor sesi bastırıyor.

Çevrimdışı drys

• 1.6 TDI CR DSG Elegance
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: solidfact;618774
O zaman tekerlek rulman sesi olabilir. Uğultu gibi

Arkadaşlar merhaba, aracım skoda oktavia 2011 , 125.000 km de . Yaklaşık bir aydır 40 km/s hıza ulaştığında başlayıp, 60 km/s hıza ulaşınca kesilen sonrada ayağımı gaz pedalinden çekip kendiliğinden hızın 60 tan 40 doğru yavaşlayınca tekrar duyulan uğultu benzeri ses için İzmit Keleşler Skoda yetkili servise götürdüm, test edildi ve sonuç:
Sol ön tekerlek rulmanı arızası çıktı. Masrafı; 864 tl rulman fiyatı + 180 tl işçilik ücreti olmak üzere toplam: 1044 tl alınacak