škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia DSG TITREME

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar skoda octavia 2012 1.6 tdi dsg elegance aracimiz var.

DSG vites gecisleri mukemmel hic bir problem yok ama sadece 1. Viteste bazen kalkarken araba titreme yapiyor.

Sanki manuel araclarda debriyaji erken cekmis gibi bi his var sizce bu problem mi ? Cokta onemli degil mi yardimlarinizi bekliyorum

Ugur A.

• Ziyaretçi
Bir an önce servise gidip durumu iletin ve sıkı sıkı pazarlık yapın ki iyi niyet garantisinden (eğer şartlar uygunsa) kavramaların değişimini yapsınlar.

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Emin misiniz ariza oldugundan ? Arac 2012 model garantisi devam ediyor

Çevrimdışı ender_atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrtyl07;458287
Emin misiniz ariza oldugundan ? Arac 2012 model garantisi devam ediyor

ee ne kadar güzel garanti kapsamındaymış. gidin servise şikayetinizi söyleyin garantiden halletsinler bakalım kavramında mı var yazılımla ilgilimi

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com
evet kesin kavrama problemi benim garantisi biten aracımda iyi niyet garantisi ile yapıldı..
normal vb. demelerine aldanmayın bastırın...

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç kaç km'de? (merakımdan soruyorum, bir öneri ve yorumum olmayacak)

Çevrimdışı zethappy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ne güzel garantiniz devam ediyorsa servisler garantiden parça değişimini yapsın. Bende de kavrama değişmişti garantiden. Genelde kavrama problemi oluyor ama bazen mekatronik problemide olabiliyor. Her türlü garantiden değişim yapılıyor.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
muhtemel bir kronik dsg kavrama-mekatronik problemi gözüküyor. arkadaşım 65 bin km deki passat aracını iyi niyet garanntisinden değiştirdi sadece 700 tlye yakın işçilik masrafı ödedi. sizin hazır garantisi devam ederken bu sıkıntının üzerine gidin

Çevrimdışı drys

• 1.6 TDI CR DSG Elegance
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu bela beni de buldu.Dün İzmit'ten Hataya gitmek üzere yola çıktım ve Ankara-Konya yolunun 18. kilometresinde şanzıman hararet sinyali yandı.Hemen sağa çekip stop ettim.Aracım 65.000 kmde Mart 2011 çıkışlı ve tüm bakımları yetkili serviste yapılmıştı.Kaskodan çekici çağırıp Balgat Ant otomotive aracı çektirdik.Tabi pazar günü olduğundan servis kapalı,aracı servis parkında bırakıp ben de yakında ki bir otele geçtim.Ertesi gün servise gittim.Usta önce bilgisayarla baktı ve şanzıman mekatroniği sigortayı sürekli attırıyor dedi.Yarın açılıp bakılacak ve sıkıntı neyse çözümüyle ve masrafıyla beraber net bilgiyi bana vereceklermiş.Ancak servis şefi parçanın gelişine bağlı olarak araç en az 5 gün,en çok 10-15 gün kalabilirmiş dedi.Ben de orda aracı bırakıp İzmit'e geri döndüm.Şimdi aklıma geliyor da aracım daha 2-3 aylıkken zaman zaman vites yükseltmelerde zorlanma oluyordu, yani normal güçte gaza basmama rağmen dsg şanzıman vitesi 1den 2 ye,2den 3e geçişlerde zorlanma ve motoru da zorlama şikayetiyle hem İzmit Özdağ otomotive hem de Yüce otomotiv servisine başvurmuştum.Şikayet kayıtlarını aynen yazdığım gibi yapmışlardı.Ancak deneme sürüşlerinde bir sorun bulunmamıştı.Daha sonra ki sürüşlerde de araç bu sorunu ara ara yapmaya devam etti.Birbiriyle alakalı sorunlarmı bunlar bilmiyorum ama ben yine de bir yazayım dedim.Şimdi bakalım ne fiyat çıkacak ve iyi niyet garantisi kapsamına alacaklarmı?

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drys;471264
Arkadaşlar bu bela beni de buldu.Dün İzmit'ten Hataya gitmek üzere yola çıktım ve Ankara-Konya yolunun 18. kilometresinde şanzıman hararet sinyali yandı.Hemen sağa çekip stop ettim.Aracım 65.000 kmde Mart 2011 çıkışlı ve tüm bakımları yetkili serviste yapılmıştı.Kaskodan çekici çağırıp Balgat Ant otomotive aracı çektirdik.Tabi pazar günü olduğundan servis kapalı,aracı servis parkında bırakıp ben de yakında ki bir otele geçtim.Ertesi gün servise gittim.Usta önce bilgisayarla baktı ve şanzıman mekatroniği sigortayı sürekli attırıyor dedi.Yarın açılıp bakılacak ve sıkıntı neyse çözümüyle ve masrafıyla beraber net bilgiyi bana vereceklermiş.Ancak servis şefi parçanın gelişine bağlı olarak araç en az 5 gün,en çok 10-15 gün kalabilirmiş dedi.Ben de orda aracı bırakıp İzmit'e geri döndüm.Şimdi aklıma geliyor da aracım daha 2-3 aylıkken zaman zaman vites yükseltmelerde zorlanma oluyordu, yani normal güçte gaza basmama rağmen dsg şanzıman vitesi 1den 2 ye,2den 3e geçişlerde zorlanma ve motoru da zorlama şikayetiyle hem İzmit Özdağ otomotive hem de Yüce otomotiv servisine başvurmuştum.Şikayet kayıtlarını aynen yazdığım gibi yapmışlardı.Ancak deneme sürüşlerinde bir sorun bulunmamıştı.Daha sonra ki sürüşlerde de araç bu sorunu ara ara yapmaya devam etti.Birbiriyle alakalı sorunlarmı bunlar bilmiyorum ama ben yine de bir yazayım dedim.Şimdi bakalım ne fiyat çıkacak ve iyi niyet garantisi kapsamına alacaklarmı?

Yaşar bey durumlardan haber vermenizi temenni ediyoruz..

bizimde 2012 model 98.000 km de suan.. hiç güncelleme falan yaptırmadık suanlık bir sorun yaşamadık. ama rahat rahatta süremiyoruz. satıp yeni kasa alasım var ama yeni kasada cok problemli. serviste olanlardan bilgi verirseniz çok seviniriz

Çevrimdışı ozys326

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı şeyi bir kişiden daha duydum. Kavramadandır diye tahmin ediyorum. DSG kullanmadım fakat aynı sorunla karşılaşan kişiden yaptırdıktan sonra ki aldığım duyumlar kavramadan olduğu yönündeydi.

Çevrimdışı drys

• 1.6 TDI CR DSG Elegance
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozys326;471439
Aynı şeyi bir kişiden daha duydum. Kavramadandır diye tahmin ediyorum. DSG kullanmadım fakat aynı sorunla karşılaşan kişiden yaptırdıktan sonra ki aldığım duyumlar kavramadan olduğu yönündeydi.

Dün servisi aradım,benim araçta sorun mekatronikmiş o değişecekmiş.Fiyatı ve işçiliği hakkında bilgisi olan varmı?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drys;471468
Dün servisi aradım,benim araçta sorun mekatronikmiş o değişecekmiş.Fiyatı ve işçiliği hakkında bilgisi olan varmı?

Diğer konuda mekatronik olabileceğini söylemiştim..
Fiyatı 7.500-8.000 TL gibi olması gerekir..
İyi niyetten yararlanırsınız.

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dsg de uygun ve garantili olarak cozum icin http://www.gumusokservice.com/

Kavrama ortalama 2 tl orijinal mekatronikde 2 tl ye degisiyor yani servisde 6-7 bin liralar vermeye gerek yok.