škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Cızırtı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar biliyorsunuz degisomle yeni araba aldim. 2016 rapid aracimda garip seyler farkediyorum.Bunlar sorun mu anlamadim.
 1.Bugun usbden bir parca calarken sol on hoparlorun cizirdafigini farkettim baska hoparlorler cizirdamiyor.Isin tuhaf yani baska sarkiya gecince o da cizirdamiyir yani tek sarkida oluyor bu.Sizce bu durum sarkidan dolayi mi yoksa sorun var mi hoparlorde.

2. Aracta gaza basinca on iki havalandirma izgarisinin oldugu yerden motor sesine paralel olarak bir cizirti geliyor ama izgaradan gelen bir ses degil bu motorun oralardan geldigini biliyorum.Bu turboyla ilgili desem diger arabamda hic farketmemistim.Aracim 1.2 tsi style.

Sorularimi yanitlayarak merakimi dindirirseniz memnun olurum.

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 2016 1.4 tdi var. Benzer sorun değil ama bagajdan ses geliyordu. Stepneden geldiigini buldum. Krikoyu içinden çıkardım. Virajlarda ve kasislerden gecislerde ses çıkıyordu şimdi yapmıyor artık.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yok hocam benim bahsetttigom ses o degil 2014ten beri rapid kullaniyorum artik hangi ses nereden gelir tahmin ediyorum ama bu iki ses ilginc geldi bana

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;573505
Yok hocam benim bahsetttigom ses o degil 2014ten beri rapid kullaniyorum artik hangi ses nereden gelir tahmin ediyorum ama bu iki ses ilginc geldi bana

Konuyla ilgili değil konunun bütünlüğünü bozuyorum ama tekrar rapid alır mısınız? 2014 ile 2016 arasında yalıtım, konfor gibi konularda iyileşme-kötüleşme var mı?

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vallahi ben arabamdan memnunum ufak tefek sorunlari var ama bence bu fiyata iyi bir araba ha bir daha araba alacak olsam süper b alirim o ayri ama biraz zaman var :)

O degil de soruma cevap verecek bir arkadas yok mudur

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende de 1.4 TDI var.

Bolero ekranda hiç sorun yaşamadım. Şarkılarda da cızırtı vs. hiç bir sorun yok. Sadece bir şarkıda yapması şarkıdan kaynaklıymış gibi görünüyor. O şarkıyı USBden silip, yeni bir mp3 versiyonunu atın bence. Çünkü mp3 haline getirilirken de bazı problemler yaşanabiliyor.

Ön panelden de herhangi bir cızırtı yok.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nedemeklazım;573600
Bende de 1.4 TDI var.

Bolero ekranda hiç sorun yaşamadım. Şarkılarda da cızırtı vs. hiç bir sorun yok. Sadece bir şarkıda yapması şarkıdan kaynaklıymış gibi görünüyor. O şarkıyı USBden silip, yeni bir mp3 versiyonunu atın bence. Çünkü mp3 haline getirilirken de bazı problemler yaşanabiliyor.

Ön panelden de herhangi bir cızırtı yok.

Sağol hocam ben de bolerodan sıkıntı yaşamadım sadece ön sol hoporlörden geliyor o da bir şarkıda galiba şarkıdan oluyor.

Bolero Ekranın üstündeki iki panelin olduğu bölgeden hocam bu ses gaza basınca cızırtı şeklinde ses geliyor gazdan kesince kesiliyor o bölgede hangi aksam var acaba sizin arabanız dizel ya acaba sesi mi bastırıyor

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sağ ön tweeter'dan çok nadir sarkilarda bende de var o ses,yoksa çoğu yüksek kaliteli parçada böyle bir sorun yok

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Peki bu panelin oradan gelen ses ne acaba onemli bir şey degil gibi ama supheleniyorum da sutten agzi yanan yogurdu ufleyerek yermis misali acaba orada elektronik bir aksam var da oradan mi geliyor ki ben oyle dusunuyorum yoksa baska bir sey mi var tecrubeli arkadaslardan yorum bekliyorum
Araci servise kontrol bakimi na zaten goturecegim de cok onemli bir seyse onceden gideyim

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bu arabanin konsolindaki ortadakiniki izgaranin orada motor bolumunde tam olarak hangi parca var bilen var mi.Bu cizirti dedigim ses bence butun arabalarda var.Cunku gaza basinca ona paralel sekilde geliyor.

Çevrimdışı ferhatt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şarkıdan kaynaklı olduğu kesin rahat ol.Bu arada hangi şarkı bu merak ettim:)

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Onun sarkidan kaynakli oldugunu ben de tahmin ediyorum da su konsol kismindan gelen ses ne onu bulamiyirum bugun kaputu kaldirip baktim orada elektronik parcalar kablolar var ama ne onu bilemiyorum

Çevrimdışı fabiatik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;575865
Onun sarkidan kaynakli oldugunu ben de tahmin ediyorum da su konsol kismindan gelen ses ne onu bulamiyirum bugun kaputu kaldirip baktim orada elektronik parcalar kablolar var ama ne onu bilemiyorum

Bende de 2013 Golf 1.2 tsi DSG var bahsettiğiniz sesin aynısı bende de mevcut gaza basınca gelen bir ses dışarıdan gelen rüzgar sesini içeri alıyormuş gibi bir ses çıkarıyor gazı bırakınca kesiliyor özellikle sağ ön taraftan geliyormuş gibi geldi bana bence 1.2 tsi motor ile alakalı bir şey bu yakıt borularıyla alakalı olduğunu yazanlar olmuş bazı forumlarda ama bende daha servise vakit bulup gidemedim. Eğer sizde bir gelişme olursa buradan yazarsanız çok sevinirim.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vallahi hocam bu ses ruzgar sesi degilde inceden bir cizirti sesi tam olarak cizirti demek de yanlis olur tam tarif edemiyorum ama dedigim gibi gaza bastikca ona paralel oluyor.Ben yakit borusu degil de elektronik bir aksamdan gelen ses diye dusunuyorum ama merak da ediyorum neden böyle bir ses geliyor diye

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece bir tahmin; orada birçok kablo mevcut; acaba oradaki kablolardan biri ya da birkaçı bu kablo demetinden ayrıldığı için serbest kalması nedeniyle temasa bağlı olarak bir ses yapıyor olabilir mi .
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...