škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

rapid yaz lastiği

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mcrae22

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

çoklu resim yükle
herkeze merhaba öncelikle forumda yeniyim ilk paylaşımım buda herkese iyi forumlar . Dün rapid e yaz lastiği aldım 205/55/16 ebatlarında. forumdaki araştırmalarıma göre pek uygun olmayan bir lastik gibi dursada edirnede ki skoda serviside bana cesaret verdi bu lastikler için biraz iri durmasına rağmen güzel oldu bence konfor konusunda süper 215/45/16 dan sonra resmen araba da ses kalmadı . yol tutuş ve performans olarak ileriki günlerde değerlendirme yapıcam artık . ancak dün gerçekleştirdiğim sürüş izlenimim gayet başarılı. lastiklerin markası continental bu arada .

Çevrimdışı aysberg55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Bende Continental 205/55 R16 91V Premium Contact5 yaz lastiği aldım. Olurmu olmazmı ikileminde çok kaldım ama lastikçi hiçbişey olmaz dedi. Nisan başında bende takmayı düşünüyorum.

Çevrimdışı Mcrae22

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Lastiklerimiz aynı o zaman baştan çok büyük gibi duruyoda sonradan gözü alışıyor insanın sizede hayırlı olsun.

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kardeşler hayırlı olsun.
orjinaline göre epey tombul duruyor. kullanımdan sonra deneyimlerinizi paylaşır mısınız? ben de alacağımda ebatlar çok farklı gelmişti. önler dönüşlerde sürtme yapıyor mu mesela? bi arkadaşımız arkaya biraz yük atınca tümseklerden geçerken sürtme yaptı demişti. tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı aysberg55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mcrae22;610234
Lastiklerimiz aynı o zaman baştan çok büyük gibi duruyoda sonradan gözü alışıyor insanın sizede hayırlı olsun.

Eyvallah

Çevrimdışı aysberg55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cancan7024;610240
kardeşler hayırlı olsun.
orjinaline göre epey tombul duruyor. kullanımdan sonra deneyimlerinizi paylaşır mısınız? ben de alacağımda ebatlar çok farklı gelmişti. önler dönüşlerde sürtme yapıyor mu mesela? bi arkadaşımız arkaya biraz yük atınca tümseklerden geçerken sürtme yaptı demişti. tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler

İnşallah sıkıntı yapmaz diye ümit ediyorum :o

Çevrimdışı Emre Ak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben aracımda yazda kışta NEXEN lastiklerini kulllanıyorum. Lastiklerin yola tutuşuda fren mesafeside çok iyi. Dönüşlerde, tümseklerde yada nagajda yük varken kesinlikle sürtme gibi bir durum yok. Yaz lastiği alcaksınız Nexen i öneririm. Bütçe açısındanda hem uygun hemde kaliteli.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk mesajinizi forum kurallari madde 32 de belirtildigi gibi yazsaydiniz keske.
Hosgeldiniz.

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mcrae22;609970

çoklu resim yükle
herkeze merhaba öncelikle forumda yeniyim ilk paylaşımım buda herkese iyi forumlar . Dün rapid e yaz lastiği aldım 205/55/16 ebatlarında. forumdaki araştırmalarıma göre pek uygun olmayan bir lastik gibi dursada edirnede ki skoda serviside bana cesaret verdi bu lastikler için biraz iri durmasına rağmen güzel oldu bence konfor konusunda süper 215/45/16 dan sonra resmen araba da ses kalmadı . yol tutuş ve performans olarak ileriki günlerde değerlendirme yapıcam artık . ancak dün gerçekleştirdiğim sürüş izlenimim gayet başarılı. lastiklerin markası continental bu arada .

hocam paylaşım için teşekkür ederim. Bende 45 yanağı az bulunlardanım. 55'i ne zamandır düşünüyorum. Diğer başklıklarda bahsedilen formüle biraz uymuyor gibi olsa da niyetim vardı, beni cesaretlendirdiniz. İlk değişimde bende yanak ebatı 55 olan lastiklerden birisini alacağım

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
205 55 16 bence kesinlikle olmaz,195 55 16 kullanan biri olarak düz yolda sıkıntı yok ancak virajlarda saçma sapan esneme ve dalma yapmakta araç 205 55 16 düşünemiyorum bile,ayrıca sürtme arka iç kısımdan yapmakta 195 55 16 bi nebze kurtarıyor ancak 205 55 16 bence kesin sürter,yapılacak en iyisi 205 50 16 ya da 195 50 16.195 leri 70 bin km dir kullanıyorum beni tek bağlayan michelin olması..

Çevrimdışı RC0337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mcrae22;609970

çoklu resim yükle

205/50/16 taksanız bi nebze tamamdı ama hiçbir araç üreticisi bunu kabul etmez
km saatiniz hızınızı ve kmnizi doğru hesaplamaz çünkü fark %5üstü
ve frenlemeniz de büyük etkisi olur