škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kar lastiği mi kar pencesimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı stroom

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
tüm forumma selamlar bugün muşa kar yağıdı yetimle işlerimi halledeyim dedim küçüçük bir rampaya cıkamadı dunlop yaz lastikleri azıcık olsa yeri tutar dedi ama tutmadı ve küçük su kanalına doğru düştüm 5 kişi zor cıkardık karlastiği 225x50 r17 en iyisi tanesi 400 başlıyor. internette gezinirken kar pencesini gördüm kullanan varmı acaba

yaw şu küçüçük rampayı cıkmadı frene bastım ama arka arka düştü

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4 tane sac jant/kapak 200-250 tl
4 tane lastik 195/65/15 150*4=600
Toplam 800-850 tl ye güzel çözüm..
Pençe hk. deneyimim yok :(

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;414886
4 tane sac jant/kapak 200-250 tl
4 tane lastik 195/65/15 150*4=600
Toplam 800-850 tl ye güzel çözüm..
Pençe hk. deneyimim yok :(

Kesin çözüm hele bulunduğunuz yerin yoğun kar aldığını varsayarsak.. :)

Çevrimdışı stroom

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;414888
Kesin çözüm hele bulunduğunuz yerin yoğun kar aldığını varsayarsak.. :)
yaw anlamadım 17 çelik jantları söküp 15 teneke jant ve lastik mi takayım  bu arabaya olurmu

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: stroom;414890
yaw anlamadım 17 çelik jantları söküp 15 teneke jant ve lastik mi takayım bu arabaya olurmu

Aynen doğru. 5*112 sac jant bu jantların yerine tam oturur.
Önerdiğim lastikle mevcut alstiğiniz arasında 23mm bir çap farkı varki sorun değil.
Estetik açıdan 17 nin yerini tutmayacağı kesin.
Fiyat ve konfor ve yol tutuş açısından en doğru çözüm.
Üstelik lastik değişimi sırasında jantlarınızın da çizilme ihtimalini de ortadan kaldırırsınız. Palet, zincir, pençe v.s. takmak için harcayacağınız para, zaman/emek, lastik, süspansiyon, alt düzen v.s. vereceği zarardan da kurtulursunuz.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende kar lastiği alman konusunda tarafım. gösterdiğin pençe güzel iş görür, karda iyi ama karsız yola çıkarsan lastiği ezer. yazlıklar ve özellikle dunloplar sert lastiktir. iç çelik kuşaklarda eğiklik yapar. üstelik soğuk yer dahada sertleştireceği için tekerin ömrünü yer.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
+olarak bu pençeler lastiklerin dislerinden kuvvet aldigi icin yogun patinajda lastigin dislerinidr yipratiyor omrunu azaltiyor..

Ben 17 jant kullanan herkese 15 sac jant oneriyorum hem maliyet ucuz hemde daha cok is goruyor:)

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: kadir_;414908
+olarak bu pençeler lastiklerin dislerinden kuvvet aldigi icin yogun patinajda lastigin dislerinidr yipratiyor omrunu azaltiyor..

Ben 17 jant kullanan herkese 15 sac jant oneriyorum hem maliyet ucuz hemde daha cok is goruyor:)

Mantıklı kesinlikle

Çevrimdışı erhaneda2

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aracımın orijinal olan 17 inç cantı çıkarıp 205*55*16 kışlık lastikleri taktım.akif hoca nın dediği gibi hem cantlarda çizilmez.kışlık lastik olmasına rağmen sanki yazlık lastik kadar esnek ve yumuşak.tavsiye ederim.

Çevrimdışı stroom

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yorumlarınız için teşekkür ederim bir bakayım buralara jant lastik bulayım

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: erhaneda2;414916
aracımın orijinal olan 17 inç cantı çıkarıp 205*55*16 kışlık lastikleri taktım.akif hoca nın dediği gibi hem cantlarda çizilmez.kışlık lastik olmasına rağmen sanki yazlık lastik kadar esnek ve yumuşak.tavsiye ederim.
Kış lastiği her şartta yazlık veya dört mevsimliklerden yumuşaktır.:wnk:

Çevrimdışı turkayenez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kışlık lastik olsaydı bu yokuşu kesinlikle çıkardınız. Böyle kar yağışı olan bir bölgede yaşıyorsanız 3'e 5'e bakmadan kışlık lastik almanızı tavsiye ediyorum...
Ben, 16 inç Jetta jantlarına Goodyear Ug 8 taktırdım. Ölçü 205/55/16. Greenline için orjinal ölçü zaten bu. Kapaklar elbette orjinal alaşım gibi durmadı ama kış dönemi için güzellikten biraz feragat edilebilir diye düşünüyorum. Ayrıca yazlık lastikler ve alaşım jantlarım da eskimemiş oluyor...
Alıntı yapılan: stroom;414885
yaw şu küçüçük rampayı cıkmadı frene bastım ama arka arka düştü

Çevrimdışı gunerkan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Size her iki seçeneği birlikte değerlendirmenizi öneririm. Kar 8-10 cm yi aştığında, dik rampada ve buz üstü karda kış lastiğide yalan oluyor. Bagajda zincir veya kar pençesi bulundurmakta yarar var. Ben kış lastiğine ilave olarak bagajda zincir ve katlanabilir ufak kürek bulunduruyorum.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: turkayenez;414952
...Ben, 16 inç Jetta jantlarına Goodyear Ug 8 taktırdım. Ölçü 205/55/16. Greenline için orjinal ölçü zaten bu. Kapaklar elbette orjinal alaşım gibi durmadı ama kış dönemi için güzellikten biraz feragat edilebilir diye düşünüyorum. Ayrıca yazlık lastikler ve alaşım jantlarım da eskimemiş oluyor...
Bizdeki Jetta' nın ebatlar da aynı ve alaşım jantlara taktırdık kışlıkları. Güzelliği eskimeyi falan bir kenara koyun, kışlık lastik şart.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
bu kış bu araba borcu yüzünden Superb'e kış lastiği falan takamıycaz sanırım. ama babamın günlük kullandığı Octavia'da Michelin kış lastiği+jant takım olarak almışlar, toplamda 1800 TL'ye, onunla işlerini görürler kötü havalarda, Superb garajda yatar