škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Felicia Aldım, Bazı Sorularım Var

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı NewRules

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba forum sakinleri 1998 model bir Skoda Felicia alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Öncelerde 1993 Favorit kullanmıştım. Gördüğüm kadarıyla aynı motoru kullanıyorlar. Sormak istediğim bazı sorular var.

BENZİN GÖSTERGESİ

Aracın benzin göstergisi doğru göstermiyor, bazen bakıyorum tam ortada. Bazen bakıyorum bitiğe yakın. Kafasına göre hareket ediyor. :)

GAZ TÜKETİMİ

Aracın üzerinde Atiker sistemi var. Tüm sistemi yeni taktırdım dedi aldığım eleman, şehir içi 27 LT gaz ile 300 KM yol yapıyorum demişti. Gel gelelim ben o KM'leri göremiyorum. :)

24 LT ile 195 KM yol gidiyor araba. Normal midir, bir problem mi var?

ARAÇ ÇALIŞMASI

Araç sabahları ikinci marşta çalışıyor. İlk marşı ne kadar basarsam basayım çalışmıyor. Ama ilk marşı basıp bırakıp ikinci marşı bassam bile çalışıyor. İlk marşta neden çalışmaz acaba?

DİREKSİYON TİTREMESİ

Rampa çıkarken gaza yüklendiğimde direksiyon titriyor. Bunun sebebi ne olabilir? Araç yüklüykende aynı sorunla karşılaşıyorum. Gazdan ayağımı çektiğimde yağda kayar gibi gidiyor araba, rot - balans ayarlarında sıkıntı yok diye tahmin ediyorum.

ARKA KAPI AYARLARI

Arka kapılar zor açılıyor. Döşemeleri söktüm, ayar vidası gibi birşey var ama bir türlü çeviremedim. Kilitleri sökmek mi gerekli, bunun kolay bir yolu var mı?

ARAÇ HARARET GÖSTERGESİ

Bazen 70'e çıkıyor sonra hemen geri iniyor. Devamlı soğuk motorda gidiyorum gibi hissediyorum. Yakıtada etki ediyor olabilir. Normali kaç derecedir.

- Sorularım bu kadar arkadaşlar. Cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. :gaz:
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2017, 20:42:38 Gönderen: NewRules »