škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Aracim Felicia 1.3 GLXI Magic Hakinda

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Seslenti

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Yaklasik 10 gun once Felicia 1.3 GLXİ Magic arac aldim, onceden hep fiat grubu arac tercih etmistim, bu sefer bir degisiklik yaptim su an icin pismanda degilim. Yeni arac aldigimda mutlaka bu tur topluluklara uye olurum diger gruplardan halen tanisip gorustugumuz kisiler mevcut, yardimlasma ve bilgi paylasiminin yani sira guzel dostluklarda kurulabiliyor, umarim burada da ayni sekilde olur.

Araci Konyadan aldim ve Kastamonuya geldim yaklasik 500 km yol yaptim, bir gun sonrasinda ise Kocaeline gittim ve geldim, burada da yaklasik 900 km yol yaptim. Yolculuklarim gunduz ve sicakda oldu bu araclarin arastirdigim kadari ile en buyuk sikintisi hararetmis o yuzden gostergeye dikkat ettim, hararet gostergesi tam ortadaki boslukda sabit bir sekilde kaldi fan devamli calisiyordu, iceriyede dugme yapmislar ama hic kullanmadim.

Hararet gostergesinin tam ortadaki bosluga kadar yukselmesi normalmi sizce ?

Aracda genel olarak keyfe keder yapilacaklar mevcut forumdaki felicia kategorisinde konularin cogunu okudum, elimde yatkindir, daha onceki aracimda (uno) kalorifer motoru ses yapiyordu, unolarda kalorifer motoru cok ters yerde kazanin komple cikmasi gerekiyor, sanayide 2 gun sure ve 500 TL ucret istemislerdi, internetten sokum semalarini buldum, bacanakla ikimiz torpidoyu indirmeden kazani sokup fani degisirmistik sokme toplama islemi 3 saat surmustu :)

Felicia da yapikacaklara gelirsek.

1. Gosterge paneli isiklandirmasi cok zayif ampulleri degisecek ve parklarin simgesi gistergede yanmiyor. Bu noktada forumda birkac konu buldum gosterge sokumunde kilometre teli sikinti yaratiyormus sanirim, km telini cikarmadan gostergeyi one alip ampulleri degistiremezmiyim ?

2. Torpido aksaminda gri yerler cok kirlenmis sanayide yagli ellerle dokunulmus gibi bu lekeleri kiri ne ile cikartabilirim? Torpidonun rengine vs zarar vermeden.

3. Kaloriferin sicak soguk dugme aydinlatmasi yanmiyor sanirim dipsiz led varmis o degisecek.

4. Cam dugmelerine basinca 2 camda kapanma esnasinda sona gelince durmuyor motor halen calisiyor, sanayide cozen olmadi ama forumda ayni dertten birisi konu acmis zonguldakda yaptimis ve biraz da sorunu anlatmis bakalim burda anlayan birine giaterebilirsem yaptiracagim

5. Sis farlari ayarindanmidir ampulundemidir yanip yanmadigi belli degil onun ayari ondeymis sanirim ona bakmam lazim.

6. Farlari makinada ayarlattirdim ama gece aydinlatmasi zayif, uzunlari acinca sanki yokda sis varmia gibi oluyor bugun is cikisi onu gosterecegim.

7. Kapi dosemeleri cok kirli, sokup sokmemekte kararsiz kaldim, sokerken parca vs kirilarda ses yapar diye korkuyorum, bakalim elle gitmez ise mecbur sokup temizlemek lazim.

8. Far yukseklik ayari calismiyor forumda okudugum kadari ile hortumun icindeki sivi ile calisyormus mekanizma kontrol ettigimde hortumlari buldum, uckari farlardan disari cikarilmis bakalim icin hidrolik vs koymayi dusunuyorum :)

9. En onemli sorun olarak gordugum benzinde ve lpg de fark etmiyor rolantide asiri dalglanma var bazen stop edecek gibi oluyor, motorcu bir arkadasima gosterdim, bogaz kelebegi olabilir dedi ama buyuk bir sorun olmadigini soyledi onumuzdeki hafta ici bakilacak ayni zamanda yag, filitreler vs gibi standart bakimi yapilacak.

Birde pasta cila vs yapmak gerekiyor bazi noktalarda kilcal cizikler var.

Adim adim yaptikca buradan paylasmayi dusunuyorum.
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2017, 14:27:43 Gönderen: Seslenti »