škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Maalesef yine SÜT

sama · 7 · 1984

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar malum aynı konu.Benim Fabişim de şu anda Mandıra gibi kokuyor :). Arka sol yolcu ayak tabanına yaklaşık 2-3 litre süt döküldü.O kadar ki arabanın altından süt akıyordu.Şimdi bu alt kısımda kritik bölge varmı yani bu ayak tabanının alt dış kısmında ne var.Kablo olsun motorla ilgili bir parça olsun ne var bilen varmı? Eğer çok önemli bir bölge yoksa başka herhangi bir temizlik maddesini alttan çıkacak kadar boca edip dökmeyi düşünüyorum.Yardım please. :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şoför koltuğunun altında airbag soketleri var diye biliyorum ön tarafa fazla ilerlemezseniz sorun olmaz

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Süt kokusu yüzünden araba satanları biliyorum..Halıflex'e kadar söküp iyice temizlenmeli...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sama;397623
Arkadaşlar malum aynı konu.Benim Fabişim de şu anda Mandıra gibi kokuyor :). Arka sol yolcu ayak tabanına yaklaşık 2-3 litre süt döküldü.O kadar ki arabanın altından süt akıyordu.Şimdi bu alt kısımda kritik bölge varmı yani bu ayak tabanının alt dış kısmında ne var.Kablo olsun motorla ilgili bir parça olsun ne var bilen varmı? Eğer çok önemli bir bölge yoksa başka herhangi bir temizlik maddesini alttan çıkacak kadar boca edip dökmeyi düşünüyorum.Yardım please. :)

O kısımda önemli bir parça v.s. olacağını zannetmiyorum.
Döşemeyi tamamen söküp iyi bir temizlik ve havalandırmayla bile kokunun kalma ihtimali yüksek.
Şartlar uygunsa değiştirilmesi yerinde olur..

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar araştırmalarım sonucu bazı çözüm yöntemleri veya maddeleri buldum, sırasıyla;
Bildiğimiz siyah demlenmiş çay--Elma sirkesi--Limon sıkmak--Dr. Mat diye bir sprey.Ama önemli olan alttaki keçeye ulaşıp halletmek deniyor.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arka kısımda olduğu için işiniz daha kolay.
Arka koltuğu söküp kapı alt plastiklerini tırnaklarını kırmadan kaldırarak, rahatlıkla keçeye ulaşabilirsiniz..

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu keçe işine yakınlarda bakacağım bu arada başka bir yöntem daha buldum antibakteriyel sabunlar.Adı üstünde antibakteriyel olduğu için galiba.
Bu arada bu forumda neden zırtbırt giriş yapmak zorunda kalıyoruz.Kendi kendine offline oluyoruz.Moderatör arkadaşların bilgisine.....
Moderatör arkadaşlar çok hızlı Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2012, 22:40:49 Gönderen: sama »