škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 Tsi LPG Hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar malum son benzin zamlarından sonra insanın aklına lpg sistemi gelmiyor değil. 2011 1.4 tsi araç için lpg ciddi ciddi düşünüyorum. Daha önceden taktıranlar veya benim gibi taktırmayı düşünenler var mı ? Çok sorun yaşarmıyım. Tasarruf %35 - % 40 seviyelerinde diyorlar. Şu anda ortalama 8,5 - 9 lt benzin tüketimim var. Atiker atikfast di modelini düşünüyorum 2100 tl 10 taksit diyorlar. Sizler ne dersiniz ?

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aydın bey aracınız tsi motor olduğu için her lpg sistemi olmuyor bu konuyla ilgilide araştırıp forumda paylaşan arkadaşlar mevcut. İkinci bir şey ise yeni nesil arabalarda siboplar çelik olmadığını söyleniyor ve 8 mm den 4-5 mm ye inceldiğini ve çelik yerine magnezyum alaşımlı olduğunu duydum. LPG nin yanma ısısı da yüksek olduğu için siboplara zarar verebiliyormuş bu durumda lpg hiç mantıklı gibi gözükmüyor. Bu gibi arızalarda yeni nesil araçlarda atmosferik motor olanlarda karşılaşılan bir durum ama TSI araçlarda sistem nasıl bilmiyorum iyi araştırmak lazım ve 6-7000 gibi rakamları bulduğunu duymuştum bilginize.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Benim de güncel durumu merak ettiğim bir konu. TSI lpg uyumu sorunsuz olsa güzel şeyler yapılabilir.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim 2008 Model 1.4 TSI Seat Altea XL aracımda Romano lpg kiti var 99.000 km de aldım şuan 114.000 km de yakın zamanda tank değiştirdim silindir takmışlar simit e çevirdim tankın üzerinde 5 yıl öncenin tarihi vardı yani yaklaşık 4-5 yıldır lpg varmış aracımda 6 aydır biniyorum hiçbir sorun yaşamadım maşaallah 1000 devire kadar benzin 1000 devir sonrası gaz kullanıyor yalnız tankı değiştiren ustamın söylediğine göre atikerin tsı fsı kitlerinde herşey atiker ama enjektörler Romano'ymuş sebebide enjektörlerin 1.5 ms lik enjektör olması yoksa yetiştiremez dedi. Romano gayet başarılı atikerde de sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum aracı sadece benzinde kullandım bir süre lpg ile kullandığımda ciddi bir fark oluşuyor yakıtta ben aldığımda kit takılıydı yeni kiti ne kadar zamanda amorti eder bilmiyorum, benzinde (ARACIM 1.5 TON) 8.5 lt trafikte 5 - 5.5 lt açık yolda yakıyor tam heaplamak çok güç ama karma kullanımda yani benzin lpg kullanarak 6.5 - 7 lt gibi yakıyor hesaplarıma göre. Kesinlikle tasarruf sağlıyor.  Arabamı çok severek kullanıyorum gerçekten mükemmel bir araba ama birilerine sevgilerimi daima iletiyorum sonuçta benzin 5.25 tl oldu usd 3 liraya geri dönse de benzin fiyatları asla inmeyecek bu gerçeği unutmamak lazım dizel benzin gaz malesef hepsi çok pahalı arabalar ne yapsın.... Allahtan suyla giden araba yapmıyorlar içecek su alamazdık bu zihniyetle.
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2017, 12:14:43 Gönderen: trio »

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;604577
Benim 2008 Model 1.4 TSI Seat Altea XL aracımda Romano lpg kiti var 99.000 km de aldım şuan 114.000 km de yakın zamanda tank değiştirdim silindir takmışlar simit e çevirdim tankın üzerinde 5 yıl öncenin tarihi vardı yani yaklaşık 4-5 yıldır lpg varmış aracımda 6 aydır biniyorum hiçbir sorun yaşamadım maşaallah 1000 devire kadar benzin 1000 devir sonrası gaz kullanıyor yalnız tankı değiştiren ustamın söylediğine göre atikerin tsı fsı kitlerinde herşey atiker ama enjektörler Romano'ymuş sebebide enjektörlerin 1.5 ms lik enjektör olması yoksa yetiştiremez dedi. Romano gayet başarılı atikerde de sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum aracı sadece benzinde kullandım bir süre lpg ile kullandığımda ciddi bir fark oluşuyor yakıtta ben aldığımda kit takılıydı yeni kiti ne kadar zamanda amorti eder bilmiyorum, benzinde (ARACIM 1.5 TON) 8.5 lt trafikte 5 - 5.5 lt açık yolda yakıyor tam heaplamak çok güç ama karma kullanımda yani benzin lpg kullanarak 6.5 - 7 lt gibi yakıyor hesaplarıma göre. Kesinlikle tasarruf sağlıyor.  Arabamı çok severek kullanıyorum gerçekten mükemmel bir araba ama birilerine sevgilerimi daima iletiyorum sonuçta benzin 5.25 tl oldu usd 3 liraya geri dönse de benzin fiyatları asla inmeyecek bu gerçeği unutmamak lazım dizel benzin gaz malesef hepsi çok pahalı arabalar ne yapsın.... Allahtan suyla giden araba yapmıyorlar içecek su alamazdık bu zihniyetle.

İnternette araştırdım youtube da candan muhendislik  sayfası mevcut tsi motorlar için atiker , romano, prins gibi kitler kullanmışlar ve sorunsuz diyorlar.Önemli olan bu lpg kitlerini kullanan arkadaşlara ulaşmak ve onların yorumları daha değerli. tıpkı sizin gibi. misal atiker atikfast di modeli var 2200 tl / 10 taksit düşününce 1 aylık benzin masrafı 500 tl civarı lpg olunca bu masraf 300 tl ye düşecek taksit i kendi kendisine ödüyor ve 10 ay sonunda direk kazanc başlıyor. Araştırıyorum.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Forumda açılmış gayet güzel anlatılmış konu mevcut lütfen öncelikle arama özelliğini kullanın. Konu kirliliği yapmayın. Konu kilit