škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 TSI limitör?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;445303
Ender yol koşulları lehineyse son vitesi TSI cevirir. Hafif meyilli uygun bir yol varsa bir de öyle dene bakalım..

Gece Ankara çevre yolu tenha oluyor genelde. Bu sefer de öyle deneyim dedim, yine yemedi Akif Hocam. Şimdi girdim ben de eve.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de 2.0 tdi 140 bg var ilk aldığımda D konumunda 185 km/s'yi geçememiştim. yıllık bakım sonrası geçen gün yokuş yukarı gene D konumunda 200'e rahat çıktım. daha fazla gidemedim önüme viraj çıktı. aşağı yukarı 120 derece açılı karşı yayı olan viraja 167 ile girip 154 ile çıktım. bakımda yeni direksiyon yazılımı yüklenmişti. virajda ne kayma ne şerit ihlali ne direksiyonda titreşim hiç birşey olmadı rahatça döndüm. sizlerin anlattığına bakarsak S konumuna almam durumunda 240km/s'yi rahat göreceğim demekki.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yol ve araç durumuna göre değişkenlik var anladığım kadarıyla

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: fmaka;445375
yol ve araç durumuna göre değişkenlik var anladığım kadarıyla

Arkadaşlar lütfen deneme amaçlıda olda hızdan uzak duralım.Sürat felaket...

Çevrimdışı Superb2011

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Bundan yaklaşık 2 hafta önce çok acil bir olay için (hayat memat meselasi idi ve o an uçak olsa uçakla giderdim kesinlikle ve böyle bir risk almazdım) ankaradan mersine gitmem gerekti. yaklaşık 4 saatte girdim mersine. Bilen bilir konya ereğlisi yol ayrımından sonra yeni otoyola girdim ve yokuş aşağı hızla giderken (gaz pedalı sondayken) aracın birden yıgıldığını fark ettim. ve hız göstergesine baktığımda hızın 215 civarı olduğunu gördüm. Bence kesinlikle hız limitleyici var.

Bu seyahatimden sonra aracımda gözlemlediğim birtakım seyler var. bi konu açıp görüşlerinizi almak istiyorum..

Kazasız belasız iyi ve güvenli sürüşler...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Superb2011;446164
Merhaba,

Bundan yaklaşık 2 hafta önce çok acil bir olay için (hayat memat meselasi idi ve o an uçak olsa uçakla giderdim kesinlikle ve böyle bir risk almazdım) ankaradan mersine gitmem gerekti. yaklaşık 4 saatte girdim mersine. Bilen bilir konya ereğlisi yol ayrımından sonra yeni otoyola girdim ve yokuş aşağı hızla giderken (gaz pedalı sondayken) aracın birden yıgıldığını fark ettim. ve hız göstergesine baktığımda hızın 215 civarı olduğunu gördüm. Bence kesinlikle hız limitleyici var.

Bu seyahatimden sonra aracımda gözlemlediğim birtakım seyler var. bi konu açıp görüşlerinizi almak istiyorum..

Kazasız belasız iyi ve güvenli sürüşler...

Aynı durumdayız...

Çevrimdışı acarbaran

• amiralgemisi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acarbaran;447353
lastiklerden dolayı olabilir

Anlayamadım hocam?

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba aracım dizel belki konuyla direk alakalı değil fakat 5. vites 3500 de hızım kesiliyor ve dünyanın en gereksiz şeyi lütfen konuya bakın

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=25843

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sinful;448004
merhaba aracım dizel belki konuyla direk alakalı değil fakat 5. vites 3500 de hızım kesiliyor ve dünyanın en gereksiz şeyi lütfen konuya bakın

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=25843

Oraya da yazdım, TDI araçlarda 199'da limitör olduğunu çokça okudum forumlarda; ama sizin durum yani 180 enteresan.

Eğer ki limitör varsa bunu yazılımla kaldırmak mümkün.

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bugün 195 gibi kaldı, ya burda hangi hızda kaldığı pek önemli değil, vites aralığını iyi tutturarak hızlanıldığın da, daha yüksek hız gözüküyor yani 180 190 195 olabilir burdaki sorun 5. viteste 3500 de kalması, atıyorum 3 te 4 te powershift oldu, 5 e çektim 3500 195 oldu, 3 4 normal değiştirdim 5 te basmaya başladım 3500 devirde bu sefer 180 oldu. sorun 5. viteste 3500 devirde kesmesi

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın gücü 5. viteste 3500 devir çevirebiliyor.
bir de eğimli yolda deneyin..

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;448087
Aracın gücü 5. viteste 3500 devir çevirebiliyor.
bir de eğimli yolda deneyin..

Nasil yani 5. Viteste 3500 cevirmesi aracin gucunden mi kaynakli yani limitor yok mu ?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ve nihayet limitör iptal oldu...

Bilmeyenler için; araçta şu an Evotech firmasınca yapılmış yazılım var. Daha önce 2 farklı bilindik firmaya yazılım yaptırmıştım ve sonuçtan memnun kalmamıştım. Bu firmalardan biri limitör iptali için ekstradan para almış, limitörü iptal ettiğini söylemişti,  ancak test ettiğimde limitörün halen mevcut olduğunu görmüştüm. Diğer firma ise talebim üzerine uğraşmış, ancak limitörü iptal edemediklerini söylemişti. Son olarak Evotech firması yazılımla limitörü iptal etti, ancak deneme şansım olmamıştı. Bugün Ankara-İstanbul seyehatimde yolun müsait olduğu bir yerde aracı denedim ve limitörün kalktığını gördüm. Böylece sanırım forumdaki tek limitörlü Superb de limitlerinden kurtulmuş oldu:)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle