škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Suberb dsg yaği değiştirme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emocicili

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba öncelikle aranıza yeni katıldım biliyorsunuzdur DSG şanzıman sentetik yağı mineral yağla değiştiriyor VW grubu. araçı yıllık bakım için servise götürdüm dsg nin yağını değişsinler diye rica ettim fakat yeni kasa suberblerde dsg yağı değişmeye gerek yokmuş araçım 2013 ağustos çıkışlı acaba bu bilgi ne derece doğru.
FİKİRLERİNİZİ ESİRGEMEYİN SAYGILAR.
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2014, 13:58:04 Gönderen: emocicili »

Çevrimdışı mustafao

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benimde 2013 kasim iki farklı servisi aradim .kaydina baktilar ihtiyaç olmadigini  söylediler.sanirim 2013 hazirandan sonrakilerde ihtiyaç yokmuş.bu konu daha önce acilmisti hatirladigim yorumlar bu yöndeidi

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servise girdiğinizde işlem kaydı açıldığında gereken tüm güncelleme değişim v.b yapılması gereken bir şey varsa otomatik ekrana çıkar. Servistekiler gerek yok dediyse doğrudur..

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servisin kişiye özel yaptığı birsey değil.  Akif hocam hakli. Varsa böyle bir degisim, iş emrinde 'aksiyon' olarak görünüyor zaten otomatik olarak..

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ilk 1000 km'de eksilmeye bakarlar varsa eklenir. sonrasında ya 15.000 yada senesi dolunca değişim yapılıyor. 2013 sonrası konusunda bilgim yok. son değişim yaptığımda helix'in daha üstün bir yağını kullanmışlardı. bu sene itibariyle ona dönmüşler. bu arada bendeki 2000 cc dizel TDİ motora göre fark olabilir. mesela trigerin değişimini sorduğumda 2000 motor için 80.000 1600 için 50.000 km yada 60.000 km demişlerdi.