škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 Tsı Motor Süperb ye Sıralı Otogaz

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Meraba arkadaşlar

Bizde 2011 model SüperB 1.4 Tsı Elegance var . Arabadan hiçbir şekilde şikayetmiz yok yalnız yakıt tüketimiyle başımız dertte . Sürekli uzun yol gittiğimiz ve giderkende 140ın altına düşmediğimiz için başa çıkamıyoruz bu yüzdende lpg düşünüyoruz . Sizden bir kaç konuda bilgi rica ediyorum .

- Bu motora lpg takılıyor mu ?

- Takılıyorsa en iyi sıralı sistem hangisi ?

- Aracım gidişinde bir değişme olur mu ? Yani perfomans düşmesi yokuşta tıkanması ve hızlanması açısından ?

- Araç 14 Binde sizce lpg taktırmanın zamanı mı yoksa erken mi ?

Şimdiden teşekkürler .

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Şimdilik klasik sıralı sistemlerin tsi'a uyarlanmış versiyonları uygulanıyor. ONlar da pek sağlıklı değil diye biliyoruz, belli aralıklarla benzine geçerek çalışıyor.

Asıl direk enjeksiyonlu sıvı lpg sistemleri yeni yeni piyasaya girme aşamasında. Vialle lpdi, Prins direct liqui max gibi sistemler var ve 3000+ tl bandında fiyatları olduğu yazılıyor ama elle tutulur uygulamalar henüz yok gibi. Donanımhaber forumunda bu işin takipçileri var, orada araştırırsanız bi şeyler bulabilirsiniz. Özellikle Taner Göde'nin mesajları...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;262117
Şimdilik klasik sıralı sistemlerin tsi'a uyarlanmış versiyonları uygulanıyor. ONlar da pek sağlıklı değil diye biliyoruz, belli aralıklarla benzine geçerek çalışıyor.

Asıl direk enjeksiyonlu sıvı lpg sistemleri yeni yeni piyasaya girme aşamasında. Vialle lpdi, Prins direct liqui max gibi sistemler var ve 3000+ tl bandında fiyatları olduğu yazılıyor ama elle tutulur uygulamalar henüz yok gibi. Donanımhaber forumunda bu işin takipçileri var, orada araştırırsanız bi şeyler bulabilirsiniz. Özellikle Taner Göde'nin mesajları...
teşekkür ederim inceleme fırsatım oldu ama henüz yaygın değil anlaşılan

Alıntı yapılan: dgn;262124
Satın dizel alın.Lpg işi risk şu an için.
Şuan aklımızda oda var gözden geçircez

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
bencede bulaşmayın LPG'ye..
1.6 fsi kullanıcısı idim benimde başım dertteydi yakıtıyla..
Sizinki 1.4 tsi daha yaz yakıyordur ama benzin 4.500 tl çok yüksek şimdi olsa hiç yetişmezdi benzin...

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hakikaten benzin fiyatları çok büyük sorun ülkemizde;
sattığım 1.4tsi superb için her ay 250-300tl benzin parası veriyordum; üst sınıf bir dizel almak için satmıştım zaten aracımı,idarelik kullandığım reno megane 1.5 dci ile aylık sarfiyatım 150tl ye kadar indi...Her ay 100tl cebimde kalıyor;senede en az 1200 tl eder.Benzin ,dizel bakım masrafları farkını düşseniz yine kârdasınız.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Tabi lpg dolanbaçlı yol.

Dizel alabiliyorsanız alın...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hanım ehliyet kursuna yazıldı yarın direksiyon eğitiminin son günü,bunun için hanıma eğitim vermek için 10 km lik yolda dur-kalk yaptırdım yarım debriyajla 1-2 vitesde çalıştırdım 7.6 lt yakmış sonuç itibariyle.1.4 tsi daha az yakması gerekir diye düşünüyorum ama düşünmekle olmuyor demek ki.Bayramda dizel linea ile rampa da kapıştık en sonda beni geçti ama 110-120 bastık redlıne yaptım 10.5 lt yakmış 45 km de.normalde aynı yolda ramazan ayının ilk haftasında antalya yapmıştım o zaman aynı yerde 80 km hızla gitmiştim tamamen dik rampa da 7.3 lt yakmıştı.Ben bu açıdan memnunum.şu an 7lt yaksa bile 4.5 tl oldu 32 krş yakacak demewktir ki bana göre gayet makul.Bora lpg li var akrabalarımda uzun yolda 25.krş ş.i 30-34 krş yakıyor diyor,bana göre benzinli fsi octi daha iyi.
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2011, 12:09:48 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4tsi motor çok yakmıyor fakat benzin pahalı.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;262193
1.4tsi motor çok yakmıyor fakat benzin pahalı.

kesinlikle katılıyorum bende 1.4 tsi octavia kullanıcısıyımve aracımdanda çok memnunum tek sıkıntım benzin fiyatları benzin pahalı diye inanın aracın tadını çıkarmıyorum

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;262172
hakikaten benzin fiyatları çok büyük sorun ülkemizde;
sattığım 1.4tsi superb için her ay 250-300tl benzin parası veriyordum; üst sınıf bir dizel almak için satmıştım zaten aracımı,idarelik kullandığım reno megane 1.5 dci ile aylık sarfiyatım 150tl ye kadar indi...Her ay 100tl cebimde kalıyor;senede en az 1200 tl eder.Benzin ,dizel bakım masrafları farkını düşseniz yine kârdasınız.

250-300 tl yaklasık 1  1,5 depo yapar.aylık ıcın cok ıyı.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;271516
250-300 tl yaklasık 1  1,5 depo yapar.aylık ıcın cok ıyı.

Ama şimdi mercedes 'e dönünce eski hesap başladı yine :))
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bir usta şöyle demişti tsi için

"arabaların suçu yok memlekette benzin pahalı"

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: dr_emrah;271716
bir usta şöyle demişti tsi için

"arabaların suçu yok memlekette benzin pahalı"

Haklı adam..Yabancı araçları ülkemizde görüyoruz 3.0 motor benzinli genelde hepsi..Adamların ülkesinde vergi dilimi de benzinde ucuz..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen günü ayna proğramında bir ülkede tam çıkaramıyorum hangisi olduğunu benzin daha ucuzmuş dizel daha fazla havayı kirlettiği için diyordu.Aslında öyle yapılması lazım bizim ülkede de.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ