škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 TSI için hangi yakıt ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fuhayer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar, superb dne önce 1.6 megane kullanıyordum. hep opet den doldururdum ve motor çok sessizdi. 1.4 TSı superb e ilk gundne beri BP den yakıt alıyorum 3.depo yu fulledim bugun kaputu açınca motordan dizel gibi ses geldiğine şahit oldum. motor kaputunu kapatınca ses gidiyor azalıyor ama 2004 megane 1.6 motor da bu seslerin hiçbiri yoktu.  

acaba kullandığım BP 95 oktan yakıt ses yapar mı ? ya da bu 1.4 TSı motor için en verimli yakıt hangisi ? Opet BP Shell PO Total ???

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fuhayer;240375
arkadaşlar, superb dne önce 1.6 megane kullanıyordum. hep opet den doldururdum ve motor çok sessizdi. 1.4 TSı superb e ilk gundne beri BP den yakıt alıyorum 3.depo yu fulledim bugun kaputu açınca motordan dizel gibi ses geldiğine şahit oldum. motor kaputunu kapatınca ses gidiyor azalıyor ama 2004 megane 1.6 motor da bu seslerin hiçbiri yoktu.  

acaba kullandığım BP 95 oktan yakıt ses yapar mı ? ya da bu 1.4 TSı motor için en verimli yakıt hangisi ? Opet BP Shell PO Total ???

türkiye'de rafineri çıkışlı benzinler hangi marka olursa olsun motordan ses çıkarmaz;dediğiniz manada...
Servise göstermelisiniz aracınızı.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı fuhayer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bugun servise gittim yakıt tasarruf sağlayan mıknatısı taktırmak için. çalıştırdım motoru o meşhur dizel gibi ses geliverdi kulaklara, usta birşey demedi sese muhtemelen çözemedi veya normal gördü ama resmen dizel motor gibi çalıştı 2 aylık araç.

yakıta bağlıyorum ben açıkçası, şimdiye kadar 3 kez fulledim ve hep aynı istasyon BP.
değiştirmeyi düşünüyorum acaba daha önce test edenler varsa hangi yakıt daha uygun motora ?

Çevrimdışı kocsistem19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yakıt tasarrufu sağlayan mıknatıs dediğiniz malzeme ne marka memnun kaldınız mı bilgi rica tşk