škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

>>>Octavia A7 Ses Sistemim(RE AUDIO, AUDISON, ZAPCO, MASSIVE)<<<

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BL@DE

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba aracıma kurmuş olduğum ses sistemimi sizlerle paylaşmak istedim bu işe başladığımdan bu yana 2-3 yıllık süre boyunca onlarca farklı marka ve model ürün kullandım değişe değişe en sonunda istediğim sisteme kavuştum Octavia a7'ye sistem kurmayı düşünenlere elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım bu işin sonu yok :)

Araç: 2013 Skoda Octavia 1.6 Tdi Dsg Elegance

Ön Kapı: Audison APK 165
Subwoofer: Re Audio SCX V2 12d4
Stereo Amfi: Massive MD840
Mono Amfi: Zapco I-force i-600
Kabin: 18mm Mdf 70lt Spl
Kapasitör: Audison Connection FSF 1.0
Deck Çevirici: Audison Connection SL12
Altyapı: 2 GA Saf Bakır Güç Kablosu, Xetec 100A Sigorta

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hemen sorayım:) Toplam maliyet ne kadar oldu?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı BL@DE

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;576966
Hemen sorayım:) Toplam maliyet ne kadar oldu?

Ürünlerin hepsi sıfır alındı toplam 3000tl tuttu:)

Çevrimdışı Burak57

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
off offf on numara sistem olmuş güle güle kullan hocam :) Bu aralar bende yapmayı düşünüyorum bası ve anfileri sağ ve sollardaki boşluklara özel fiber kabin çalışması yaptırarak saklamayı neden düşünmedin? Birde enerji kablosunu aküden içeri nereden geçirdiniz, delme kesme vs oldumu ?

Çevrimdışı degerbal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
güle güle kullanın
 bugün bende bir araştırma yaptım
 hertz sistem ön arka kapılar 1000tl
 bass 400+ kabin
 5 kanal anfi 1200tl
 ses işlemcisi 900 tl
 kapı içlerine kaplama 600tl dediler
 anfi dönüştürücü 2 adet kullanılacak tanesi 150 tl
 işçilik (500) istediler ????
 toplamda 4900tl

kolonlar focal olursa fiyat 6000 e yakın çıkıyor.
 focal da
 ön komp 960 tl
 arkalar 680tl
 bass 500
 işlemci 1000tl
 anfi audıson  6 kanal 1200tl
 diğer işlemler aynı

kolon ve anfide fiyat da bir şey yapamam da işçilik kablo ve yalıtımı biraz daha düşürmek gerekiyor.
 iyi bir usta bulmam lazım

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de şunu sorayım; -bagajdaki bası hesaba katmazsak-  kayda değer bir fark oldu mu?
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;584212
Ben de şunu sorayım; -bagajdaki bası hesaba katmazsak-  kayda değer bir fark oldu mu?

Abi muhakkak olmustur ya. Hani duzgun hoperlorle compenantla stock fabrikasyon teypten beslenen hoperlor arasinda acayip fark oluyo. Ozellikle mp3 falan degil de track, yuksek kalite, orjinal muzik dosyalari caldiginda farki anliyosun. Derinlik var, her sesi secebiliyosun, yuksek seslerde bozulma olmuyo falan filan.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bagaj olunca tabi yaptırın sistemleri. ben ayakkabımı koyunca bagaj doluyo resmen :D neyse hayırlı olsun güzel sistem olmuş :)

Çevrimdışı BL@DE

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba mesajları yeni gördüm kusura bakmayın iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim sizlere de gönlünüzdeki sistemler nasip olur inşallah hemen yardımcı olmaya çalışayım aküden güç kablosu ön pedalların olduğu bölümden çekildi kablo geçmesi için yer mevcut bagajdaki re audio bass küçük hacimde çalabilecek bir bass değil eğer bu tip bir cihaz düşünüyorsanız sağlam bir mono amfi iyi altyapı ve litreli spl port bir kabin şart bass olarak re audio yu birçok farklı marka subwoofer kullanmış birisi olarak ben şahsen tek geçerim ve şiddetle tavsiye ederim bagajdaki bass olmadan kapılardaki komponentler tabiki de kıyaslanamayacak kadar orijinal haline göre daha güçlü ve kaliteli çalıyorlar harici iyi bir amfi ile beslenen iyi komponent takımının kayda değer bir fark oluşturmaması mümkün değil fakat komponent takımları yapıları gereği bass vermezler eğer kapılara komponent taktırırsanız bagaja 20cm bile olsa küçük bir bass koymanız şart bagaja bass koymayacaksanız koaksiyel hoparlörler sizin için daha uygun olacaktır son olarak bu işte montaj çok önemli işini iyi bilen güvenebileceğiniz yerler hariç montaj yaptırmamanızı tavsiye ederim.