škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kilo vermek hk.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba skoda ailesi bugün 118 kilo olarak başladığım diyetisyen kontrolündeki diyetimin sonuna ulaştım. Şuan size 85 kg olan mutlu ve çoraplarını rahat rahat eğilip giyebilen üst baş değiştirmeyi eziyet olarak görmeyen ve arabasını yıkadıktan sonra yığılıp kalmayan birisi olarak sesleniyorum.

Bu dönemim ( başlamak isteyenler için söylüyorum ) oldukça rahat ve aç kalmadan geçti. Daha önce de kilo vermiştim ama hepsi bir ızdırap halindeyken diyetisyen kontrolünde hiç zorlanmadan bu dönemi rahatça geçirdim. Ben diyetisyen meselesinin çok gereksiz bir mevzu olduğunu düşünenlerden birisiydim. Ancak eşimin hatrına denemek için girdiğim programdan 2015 Ağustos ayından beri çok da zorlanmadan toplam 33.5 kg vererek ve artık diyetisyenlere saygım artarak çıkmış oldum. Bu dönemde ayrıca haftada 3 gün ortalama 40 dk. yüzdüm. Spor şart.:wax:

Bundan sonraki dönem koruma diyeti olarak bahsi geçen nispeten daha özgür bir dönem olacak.

Bu konuyu hem mutluluğumu sizlerle paylaşmak hem de önyargıları olan arkadaşlarımız varsa onlara da fikir vermesi için açtım.

Sevgi ve saygılarımla.
« Son Düzenleme: 26 Mart 2016, 12:23:36 Gönderen: METŠAHİN »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Masallah guzel irade. Iradenize saglik :)

Bende 3-4 ayda 20-25kg cik aldim. 80-85 den 105 e ciktim :)

Yavas yavas dusme periyoduna giricem insallah.

Darisi benle ender abinin basina

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tebrikler. Yaşınız müsait, iyi ki zayıflamışsınız....yaş ilerledikçe daha da zor gelecek kilolar.
Diyetisinler tabi ki bu işi biliyor, ancak iş tamamen iradede bitiyor.
Ben de 3 yıl önce diyetisiyene gittim, ancak spor yapmaya zaman bulamadığım için uygulayamadım.

İrade varsa, abur cubur, şekeri ve yağlı gıdalardan uzak durarak, yavaş ama kararlı kilo veriliyior.  Tabii spor olursa, daha da hızlı veriliyor.

3 ay önce çay/kahveden şekeri tamamen kestim, yavaş yavaş kilo vermeye başladım bende.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tebrikler.
Şeker ve şekerli gıdalar sıkıntı
Hamur işi fazlası tehlike
Ama en önemli demirbaş spor

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler arkadaslar. Kolaya kesinlikle veda edilmeli bu arada

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;567311
Masallah guzel irade. Iradenize saglik :)

Bende 3-4 ayda 20-25kg cik aldim. 80-85 den 105 e ciktim :)

Yavas yavas dusme periyoduna giricem insallah.

Darisi benle ender abinin basina

Âmin inşallah Kolaylıklar dilerim

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;567310
... Bu konuyu hem mutluluğumu sizlerle paylaşmak hem de önyargıları olan arkadaşlarımız varsa onlara da fikir vermesi için açtım.

Sevgi ve saygılarımla...

Bravo Mehmet :ok: Şu anlattıkların, en çok internetten filan aldıkları abuk-subuk kocakarı ilaçlarıyla zayıflamaya kalkışanlara örnek olmalı. Bu kocakarı ilaçlarıyla zayıflamaya kalkıp da patır patır ölenleri gördükçe kahroluyor insan...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;567353
Âmin inşallah Kolaylıklar dilerim

Mehmet tebrik ederim. Ciddi bir emek ve sabır işi. Doğukan'ın da bahsettiği üzere bizde de var sıkıntı. Darısı başımıza...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah tebrikler. Bende 7 ayda 20 kilo vermiştim, ardından 4 ayda 15'ini geri aldım. Şimdi tekrar vermeye başladım bakalım hayırlısı :) Önemli olanı da korumak diyorlar... :dede: Ne olursa olsun sporu da (kontrollü) ihmal etmeyin gerçekten çok iyi hissetmenizi sağlıyor.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kilo verirken spor önemli, özellikle de sağlıklı kilo vermek ve sonrasında da sağlıklı yaşam için.

Ancak inanılanın aksine bu işte en önemli bileşen yine de beslenme, spor yapamıyorum diye aman diyet ve sağlıklı beslenmeyi bırakmayın.

Biraz klışe bir laf olacak ama cidden bu iş bir yaşam tarzı. Arada ufak tefek kaçamaklar tabii ki olur ama genel olarak sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmek gerekiyor

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;567310
Merhaba skoda ailesi bugün 118 kilo olarak başladığım diyetisyen kontrolündeki diyetimin sonuna ulaştım. Şuan size 85 kg olan mutlu ve çoraplarını rahat rahat eğilip giyebilen üst baş değiştirmeyi eziyet olarak görmeyen ve arabasını yıkadıktan sonra yığılıp kalmayan birisi olarak sesleniyorum.

Bu dönemim ( başlamak isteyenler için söylüyorum ) oldukça rahat ve aç kalmadan geçti. Daha önce de kilo vermiştim ama hepsi bir ızdırap halindeyken diyetisyen kontrolünde hiç zorlanmadan bu dönemi rahatça geçirdim. Ben diyetisyen meselesinin çok gereksiz bir mevzu olduğunu düşünenlerden birisiydim. Ancak eşimin hatrına denemek için girdiğim programdan 2015 Ağustos ayından beri çok da zorlanmadan toplam 33.5 kg vererek ve artık diyetisyenlere saygım artarak çıkmış oldum. Bu dönemde ayrıca haftada 3 gün ortalama 40 dk. yüzdüm. Spor şart.:wax:

Bundan sonraki dönem koruma diyeti olarak bahsi geçen nispeten daha özgür bir dönem olacak.

Bu konuyu hem mutluluğumu sizlerle paylaşmak hem de önyargıları olan arkadaşlarımız varsa onlara da fikir vermesi için açtım.

Sevgi ve saygılarımla.

Hocam tebrikler. bahsetsene biraz nasıl bir diyet, kalori hesabı mı ? karbonhidrat, yağ kısıtlaması mı ? nasıl başardın.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim arkadaslar.

Diyet Özünde kalori Hesabı ama bu hesap biraz ince hesaplar istiyor o yüzden liste tamamen doktor kontrolünde Olmalı. Diyetin Başında kan testleri yapıldı şeker kolesterol ve kandaki ürik asid hassasiyetine bakıldı. Bu çok önemli çünkü protein yüklemesi kontrolsüz yapabilir bu da gut Hastalığı'na neden olabilirdi.
Ilk dönemlerde haftada bir gün ödül Uygulaması yapıldı ben Cumartesi tercih ettim. Ödülün ne olduğu tamamen size kalmış ben tatlı hassasiyeti olan birisi oldugum için Hakkımı bu yönde kullandım. Ve ödülü akşam yemek yerine öğleden sonra yiyerek akşam birikim yapmasını engelledim.

Tabi bu dönemde eşimin büyük desteği oldu kahvaltım aksamadan  hazırlandı ara öğünler (bence diyetin kilit Noktası ) saatlerine göre üzerine notlar yazılıp hazırlandı. Dolayısıyla en büyük Yük eşimin üstündeydi. Bana sadece uygulamak kaldı.

Koruma dönemi ise şöyle gerçekleşecek. Hafta içi diyet dönemindeymiş gibi hayatıma devam edeceğim (zaten alıştım) haftasonları yahut canımın ne zaman çekerse bir öğün dilediğinden Dilediğin miktarda serbest. Zaten midem küçüldüğü için isteyenden bir süre sonra gitmiyor yiyemiyorsun. Bu program yaklaşık bir buçuk ay kadar devam edecek sonra diyetisyene bir kere daha kontrole gideceğim. Burdan durumu sizlere bildiririm.

Mutlu pazarlar dilerim.
« Son Düzenleme: 27 Mart 2016, 14:06:29 Gönderen: METŠAHİN »

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayat Tarzıı meselesi diyetisyeninde en Önem verdiği konuydu [MENTION=7581]viperking[/MENTION]
« Son Düzenleme: 27 Mart 2016, 14:12:57 Gönderen: METŠAHİN »

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tebrik ediyorum :) bende son 6 ayda falan bi 10 kilo civarı verdim kendi yöntemlerimle ama hala bi 15 kilo daha versem iyi olacak diyorum :) gidip görüşsem iyi olacak sanki

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu iste doktor kontrolu cidden onemli. Saglikli kilo vermede o emli olan vucudun yaglardan kurtulmasidir.

Maalesef bilincsiz yapilan diyetlerde kilo kaybi daha cok su ve kas olabiliyor. Bu durumda zaten cabuk verilen kilo sonrasinda geri aliniyor.

Bir de atkins, ketojen vb diyetler var ki insani tek yonlu beslenmeye itiyor. Bu tur diyetler uzun sure yapilmamasi gereken tehlikeli diyetler. Kilo verirken saglik da gidebilir. O nedenle lutfen niyetliysenuz bir uzmana basvurun