škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SuperB'i mi satmayı düşünüyorum.

Cuneyt · 116 · 34620

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün önce Volvo bayisine, ardından Volkswagen'e gittik.

Bugün itibariyle ibre Volvo S80'e kaymış durumda. Full + full bir araç için sıkı pazarlıklara başlamış durumdayım. Ömürlük ve son aracımı alacağım gibi görünüyor Volvo S80 olursa.

Ayrıca bugün Volkswagen CC ile test sürüşü yaptım, araç volkswagen Passatın aynısı, hiç bir fark yok. Gidişi, yol tutuşu, yol sesi her şeyi ile volkswagen Passat ile aynı. Aracı sanki uzun yıllardır kullanıyormuşum gibi hissettim.Aracın yakıt tüketimi Konya Yolundan Oran Kavşağına çıkıp yoncadan döndükten sonra 14 lt, aracı bayiye teslim ettiğimde 12 lt idi. Bu yakıt tüketiminde aracın çekişini ve toparlamasını test etmek için bir kaç kez aracı yokuşta yavaşlatıp hızlanma denemelerinin de etkisi vardı.

İşyerinden arkadaşlar da benimle beraber geldiler, testi beraber yaptık, arka koltukta onlar oturdu, özellikle arka tarafın konforuna, yol sesine, rahatsızlık verip vermediğine dikkat etmelerini istedim.Test tamamlandıktan sonra arkadaşlar rahatsız olmadıklarını, uzun yolculuklarda bir sıkıntı olmayacağını söylediler. Dolayısıyla arka tavan basıklığı konusu aşılabilir bir konu. Ancak benim kararım Volvo S80 yönüne dönmüş durumda.

Şu anda Volvo S80 % 90 CC % 10 gibi.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Alıntı yapılan: Cuneyt;377881
Bugün önce Volvo bayisine, ardından Volkswagen'e gittik.

Bugün itibariyle ibre Volvo S80'e kaymış durumda. Full + full bir araç için sıkı pazarlıklara başlamış durumdayım. Ömürlük ve son aracımı alacağım gibi görünüyor Volvo S80 olursa.

Ayrıca bugün Volkswagen CC ile test sürüşü yaptım, araç volkswagen Passatın aynısı, hiç bir fark yok. Gidişi, yol tutuşu, yol sesi her şeyi ile volkswagen Passat ile aynı. Aracı sanki uzun yıllardır kullanıyormuşum gibi hissettim.Aracın yakıt tüketimi Konya Yolundan Oran Kavşağına çıkıp yoncadan döndükten sonra 14 lt, aracı bayiye teslim ettiğimde 12 lt idi. Bu yakıt tüketiminde aracın çekişini ve toparlamasını test etmek için bir kaç kez aracı yokuşta yavaşlatıp hızlanma denemelerinin de etkisi vardı.

İşyerinden arkadaşlar da benimle beraber geldiler, testi beraber yaptık, arka koltukta onlar oturdu, özellikle arka tarafın konforuna, yol sesine, rahatsızlık verip vermediğine dikkat etmelerini istedim.Test tamamlandıktan sonra arkadaşlar rahatsız olmadıklarını, uzun yolculuklarda bir sıkıntı olmayacağını söylediler. Dolayısıyla arka tavan basıklığı konusu aşılabilir bir konu. Ancak benim kararım Volvo S80 yönüne dönmüş durumda.

Şu anda Volvo S80 % 90 CC % 10 gibi.

Madem uzun süre kullanmak için düşünüyorsunuz güzel seçim.. Diğer seçenekler D segmentiydi bu E segmenti bir araç tabi CC ye göre ve diğerlerine göre daha kaliteli,daha konforlu gelmiştir size de..

Motor seçimi ne olacak ? Hangi motorla binmeyi düşünüyorsunuz bu kalite kokan araca ? :)

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Volvo 1.6 Dizel Otomatik olacak.Ahşap iç kaplama hariç araç tam bunun gibi olacak.

Tabi fiyatta anlaşırsak ve evdeki hesap çarşıya uyarsa.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
araç güzel olmaya güzel ama yanılmıyorsam fiyatı 110 000 lira. bana biraz pahalı geldi. kafanızı karıştırmak gibi olmasın ama o fiyat aralığında 1.6 dizel araca ben binmem şahsen.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tayozi;377903
araç güzel olmaya güzel ama yanılmıyorsam fiyatı 110 000 lira. bana biraz pahalı geldi. kafanızı karıştırmak gibi olmasın ama o fiyat aralığında 1.6 dizel araca ben binmem şahsen.

110.000 TL'yi çok geçecek.

Benim kafamda hallaç pamuğu gibi oldu zaten. Araç alana ya da almaktan vazgeçene kadar yazmayacağım ki burada yazmak işi iyice zora sokuyor.

Bazı şeyleri zamana bırakmak en doğrusu, ben de zamana bırakacağım.Fikirlerini paylaşan ve yazan herkese teşekkür ederim.

Sağolun.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün üç tane S80 araç üzerinde konuşuldu. Üç seçenek var önümde, birisi özel sipariş, diğerleri mevcut araçlardan bana en yakın aracı almak.Fiyatlar 120 ile 130 arasında değişiyor, özel sipariş olursa 130 TL gibi bir rakama gelecek araç. Mevcut araçlar olursa fiyat 120 ile 125 arası değişiyor.

Bugün bütün pazarlıklar yapıldı, her şey konuşuldu, artık iş aracımın satılmasına kaldı.Araç satılırsa alacağım Volvo S80'i ve fiyatını belirlemiş durumdayım. Arkadaşlar, hayırlı olsun diye yazmayalım, daha aracımı satmış değilim, araç düşündüğüm fiyattan satılırsa yola Volvo S80 ile devam edecek gibi görünüyorum.Tabi bu aracı alıp iki sene sonra satmak bana kafadan 60.000 TL zarar ettireceği ve böyle bir ticaret çok salakça olacağı için araç evladiyelik olacak gibi, bu da beni düşündürmüyor değil.

Aracı sattıktan sonra bu konuları daha sağlıklı değerlendireceğimi düşünüyorum, şimdi iş aracın istediğim fiyattan satılmasına kaldı.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2013'de kriz beklentisi varmış euro bir düşerse daha ucuza bile alırsın. yalnız bu çinin alması benim midemi bulandırdı artık parçaları çinden getirtip montaj yapılıyor dediler. ondan fiyatları buralardaymış.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;378448
2013'de kriz beklentisi varmış euro bir düşerse daha ucuza bile alırsın. yalnız bu çinin alması benim midemi bulandırdı artık parçaları çinden getirtip montaj yapılıyor dediler. ondan fiyatları buralardaymış.

Çok doğru yazmışsınız, 2013 yılı dediğiniz gibi olabilir, ayrıca Volvoyu Çinlilerin satın alması da iyi bir şey değil, uzun süreli aynı kasa ile yola devam olayı Volvoda bitmiştir bence, Çinliler 10 sene aynı kasa ile satış yapmaz.

Bunun da ilk işaretlerini Volvo S60 ile verdiler,  aracın ağır ve sade görünümü yerinde şimdi daha sportif çizgili bir araç var, dolayısıyla Volvo S80 2014 yılında kasa değişecektir % 99 ihtimalle ve aracın çizgileri de sportif olacaktır s60 gibi.

Bütün bunlar Volvo S80 alma kararımı tekrara sorgulamama neden oluyor, aracın satışını yapıp yapma konusunda tereddüte düşmüş durumdayım, yine en başa sarabiliriz. O yüzden önce aracın satışını yapmayı, ardından da yolumu çizmeyi planlıyorum. Zamana bıraktım bugün itibariyle konuyu.

Bugün aracın fiyatını 60.000 TL'ye çektim, bu fiyattan satılırsa satılır, satılmazsa da binmeye devam ki aracımı seviyorum.

Çevrimdışı elsad-140

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yerine olsam bir de jeep tarzi araclara bakardim
jeep tarzi aracinda zevki ayri bozuk yol , camur ,kar, hepsi viz gelir
Turkiye fiyatini bilmem ama Toyota Land Cruser:ok: de baka bilirsin cok saglam arcdir
M-Benz G serisinden sonra en iyi arac bence

Çevrimdışı kamuran_h

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bana kalırsa kia optimaya bakarsınız şuanda sıfır fiyatı 101.000 tl hemde dizel zaten tek paketleri var bide sokakta her dakka görüpde bıkabilecegin bir araç degil tasarımıda tek kelimeyle harika                                                          

http://photo.netcarshow.com/Kia-Optima_2011_photo_09.jpg

http://photo.netcarshow.com/Kia-Optima_2011_photo_02.jpg

http://photo.netcarshow.com/Kia-Optima_2011_photo_0a.jpg

http://photo.netcarshow.com/Kia-Optima_2011_photo_0b.jpg
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2012, 13:33:34 Gönderen: kamuran_h »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elsad-140;378824
yerine olsam bir de jeep tarzi araclara bakardim
jeep tarzi aracinda zevki ayri bozuk yol , camur ,kar, hepsi viz gelir
Turkiye fiyatini bilmem ama Toyota Land Cruser:ok: de baka bilirsin cok saglam arcdir
M-Benz G serisinden sonra en iyi arac bence

Land Cruser ın fiyatı 350bin lira.Geçen toyanda gördüm şok geçirdim..

Çevrimdışı elsad-140

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;379004
Land Cruser ın fiyatı 350bin lira.Geçen toyanda gördüm şok geçirdim..

bu ne fiyat altindanmi yapmislar araci?
Azerbaycanda LC 200 lux un fiyati 156000 TL  dizeli 150000 tl
Rusyada LC 200 lux 158112 tl

ben LC pradoyu oneriyorum:ok: onunda fiyati
Benzin prestij modeli 107000 tl
dizel prestij modeli 96000 tl  :ok:
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2012, 18:27:34 Gönderen: elsad-140 »

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beş şeritli İstanbul Yolunda ”70” hız limiti yüzünden en sol şeritten 70 ile giden bir aracın sol şeridi kapatması sonucu arkadan hız ile gelen duramayan bir Bmw 3 serisi sol şeridin bir sağından giden aracıma çarpıp kaçmıştı, ben de bu aracı yakalamak isterken kameranın altından 110 ile geçtim, ardından bana ceza gönderildi, savcılığa suç duyurusunda bulundum, ancak takipsizlik kararı çıktı, ben de çok üstelemedim. Çok üstelemedim çünkü çarpan aracı değil, beş şeritli yola "70" hız limiti koyanları daha suçlu görüyorum bu konuda, neyse konumuz bu değil.

Bu kaza sonrası aracımın sol kapısı ve sol çamurluğu boyandı, fotoğraflar bunlar ;

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Diğer fotoğraflar işyerinde, onları da yarın ekleyeceğim.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
büyük geçmiş olsun Allah beterinden esirgesin
cana gelmesin