škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç Sigortası

Burak35 · 68 · 26256

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araçlarımızın Trafik Sigorta'sını zorunlu olarak yaptırıyoruz. Bunun yanında Kasko sigorta ise aracımızı güvenlik altına almak istediğimiz diğer bir seçenek.  Forumda sigorta ile ilgili bir konu göremedim. Burada bilgi ve tecrübelerimizi paylaşırsak faydalı olur kanaatindeyim.

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sormak istedikleriniz konusunda yardımcı olabilirim..

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Burak35;226239
Araçlarımızın Trafik Sigorta'sını zorunlu olarak yaptırıyoruz. Bunun yanında Kasko sigorta ise aracımızı güvenlik altına almak istediğimiz diğer bir seçenek. Forumda sigorta ile ilgili bir konu göremedim. Burada bilgi ve tecrübelerimizi paylaşırsak faydalı olur kanaatindeyim.

aramıza hoş geldiniz.

Arama butonuna "araç sigortası " yazarsanız değişik bilgiler çıkacaktır.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İlk katkıyı ben yapayım. Aşağıdaki linkten trafik ve kasko poliçenizi sorgulayabilirsiniz.
http://www.tramer.org.tr/

Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği bu sitede sigortacılık ile ilgili bilgiler yer almakta
http://www.tsrsb.org.tr/

Aracınızı kasko yaptırmak istediğinizde aşağıdaki linkten fiyat teklifi alabilirsiniz
http://www.sigortam.net

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar teşekkür ediyorum.......

Konuyu kendi adıma değil de genel bir paylaşım olsun ve bir başlık altında toplanmasının derli toplu olması açısından açtım. Sigorta sorunları ayrı, hangi model aracı hangi sigorta şirketinden kaça sigorta yapıldığı gibi. Aynı araca aynı sigorta şirketinin farklı acentelerinden yine farklı fiyatlar alabiliyorsunuz. Bu gibi bilgiler paylaşılırsa faydalı olur diye düşünmüştüm. Saygılar

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sigorta işine şöyle bakıyorum "Sigortacın tanıdık olacak" :)

Bilgilerimizi bu başlıkta paylaşabiliriz  :ok:

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kasko Sigortası yaptırırken dikkat ettiğim hususlar. Birinci şart olarak sigorta şirketinin mutlaka aracınızın markasına bağlı olarak servisi ile anlaşması olması lazım. Örneğin: Skoda aracınız varsa skoda servisi ile anlaşmalı olması gerekir. İkinci husus Mini hasar onarımı olması ki bu sanayide değil bu işi yapan büyük bilinen yerler olmalıdır. Üçüncü önemli nokta teminatlara bakarım. Örneğin acente bana düşük fiyat vermiştir ama bir kaza durumunda ödeyeceği tutarları düşük tutmuştur. Bu benim için makbul değildir. Ve sigortanın kapsam alanına bakarım. Örneğin yangın,sel,çalınma,deprem gibi.. Son olarak da bu isteklerimi karşılayan şirketleri seçer fiyat alırım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bazen fiyat ucuza çıkıyor, bir bakıyorsun teminatları kuş etmişler, kaza sonrası ölüm, sakatlanma veya pahalı bir araca çarpmada tazminatlar yetmiyor...

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;226692
Bazen fiyat ucuza çıkıyor, bir bakıyorsun teminatları kuş etmişler, kaza sonrası ölüm, sakatlanma veya pahalı bir araca çarpmada tazminatlar yetmiyor...

Sayın İrfan Bey.........
Bu konuda haklısınız. Zaten mesele burada. Yalnız öyle insanlar biliyorum ki sadece sigorta ücretini soruyor teminat falan aklına gelmiyor ya da bilmiyor. Ben en son Groupama sigortadan kasko yaptırdım. teminatlar aynı fakat farklı acenteler farklı fiyat vermişlerdi. Aslında uzun yıllardır çalıştığım bir sigortacım var. Onu markaja almam için piyasayı araştırıyorum. Ve en ucuz teklifi yine ondan alıyorum. Önceki yazınızda dediğiniz gibi Sigortacın tanıdık (eski) olacak. Bir de ben yılda iki üç kez mini hasar için Auto King e giderim. Arabayı park etmişsiniz sabah kalktığınızda bir bakıyorsunuz arabaya biri sürtmüş. Buna da şükür diyorsunuz.

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir de 2010 ekim ayında yaptırdığım Zorunlu Trafik Sigortasında teminat limitleri Araç başına 17.500 tl, Kaza başına ise 35.000 tl idi. Dediğiniz gibi, diyelim ki birisinin 200.000 tl lik bir araca çaptığını ve hatanın tamamiyle kendisinde olduğunu var sayalım. Hasar 70.000 tl olsun. Bu durumda o kişi 70.000-17.500=52.500 tl yi cebinden ödemek zorunda kalacaktır. Kasko önemli ama teminat miktarları da önemlidir. Sırf ucuz diye düşük teminatlı kasko da yaptırmamak gerekir.

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızın Çeşitli işleri ve trafik cezalarının sorgulanması ile ilgili faydalı olacağını düşündüğüm bir site linkini veriyorum
 http://www.trafikcezasisorgulama.com/

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hasar Belgeleri: Kasko Hasarları, Trafik Sigortası Hasarları, Ölüm veya Yaralanma Hasarları, Yangın Hasarları, Sel-Su Baskını Hasarları, Fırtına Hasarları, Cam Kırılması Hasarları, Hırsızlık Hasarları, gibi durumlarda istenen evraklar ile bilgi linki,

http://www.allianz.com.tr/Pages.aspx?pgID=450

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Trafik Sigortanızı yaptırmadınız ya da  unuttunuz
Ve trafik ekipleri sizi yakaladı..............

Aracınız direkt olarak bağlanır ve anlaşmalı otoparklardan birisine  çekilir. Ardından Zorunlu olan trafik sigortanızı yatırmadığınız için  para cezasına çarptırılırsınız. Tabiki bundan sonrasında da her şey  bitmiş değil. Can sıkıcı meşakkatli süreç devam etmektedir. Aracınızı  alabilmek için ilk önce trafik poliçesi kestirecek, sonrasında trafik  denetleme müdürlüğüne giderek poliçenizi gösterecek, otopark izin  belgesi alacak ve otoparka gidip otopark ücretini ödedikten sonra  aracınızı alabileceksiniz. Trafik sigortanız olmadığı için harcamak  zorunda kalacağınız para, trafik sigortası priminin neredeyse 2-3  katıdır. (alıntıdır)

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kaza Yaptınız..

Aracınızın bağlanmasının, para cezası kesilmesi gibi prosüdürlerin yanı  sıra karşı tarafa verdiğiniz hasar meblağını cebinizden ödemek zorunda  kalırsınız.(alıntıdır)

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yayaya Çarptınız...

İşte bu çok kötü.  Aracınızın bağlanması, para cezası, maddi zararların karşılanması v.s.  hiçbirini dert etmeyin!!!  Siz böyle bir durumda  çarptığınız yayanın sakat kalmaması ve ölmemesi için dua ediniz. Trafik  sigortanızın ölüm ve sakatlık durumlarında mağdur kişiye yahutda  ailesine vereceği parayı cebinizden ödemek zorunda kalırsınız. Bunun  için evinizi ve arabanızı da satmanız gerekebilir.
(alıntıdır)