škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

usb ile harici cd driver bağlama

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmetcantopal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese merhaba.aracımız 2016 model prestige bildiğiniz gibi bu donanımda cd changer yok. harici cd driver ı usb girişine bağlarsam çalışır mı ve çalışırsa ses kalitesi nasıl olur

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
USB den olmasa da cd-playerlerde olan kulaklık çıkışını uygun her iki tarafı erkek ara kablo ile varsa aux girişine takarsanız anfi misali çıkışı sisteme verir. USB var ve USB'den mp3 çalıyorsa cd/dvd angarya olmaz mı?

Çevrimdışı srknyxl

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Eğer track CD leri ses kalitesi amacıyla çalmak istiyorsanız anlarım ancak USB ile 320kbit mp3 çalabiliyorken CD gereksiz benim gözümde.

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
usb den bağladığınızda çaılşmaz usb ler max 5v çıkış verir cd canger için 12v çıkış gereklidir.

320kb ses dediğiniz track cd nin 3/10 kalitesi demektir. manyetik bantlar nasıl ki müziğe ihanetse mp3 ler de öyledir. ancak mecburen dinliyoruz. Ne zaman kaliteli müzik dinlemek istesem takarım 45likleri plakçalara sanatçıyla aynı masada gibi dinlerim.

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
FLAC dinleyebilirsiniz. benim bozulmadan önce 128 GB lik SD kartın flac doluydu

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Telefon şarjı çakmaklıkla mı daha hızlı dolar,yoksa usb girişiylemi...

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;636603
Telefon şarjı çakmaklıkla mı daha hızlı dolar,yoksa usb girişiylemi...

Standart Usb girişlerin sağlayacağı akım 500mA kadardır. Cihazlardaki usb girişleri bu akımı sağlamaz. Araba üzerinde şarj için 12V-5V çevirici usb girişi varsa yüksek olabilir. Çakmaklıktaki akım da usb adaptörleri de ancak 2.1-3A arasında akım verebilirse hızlı şarj modunu desteklemiş olur. Cihaz üzerindeki usb'ler sadece bellekleri besleyeceği düşünüldüğünden düşük akım verebiliyorlar.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orjinal USB'nin gücü çok düşük. Hızlı şarj özellikli usb çakmaklık alırsanız telefonunuz 1,5 saatte tam dolar. 2016 superbte Galaxy S8 konuşurken USB'ye takılı olsa bile şarjı bitip kapanıyor. Eşimin leona iki tane ön tarafa iki tanede arka tarafa USB 3.0 koymuşlar, sanırım onların gücü daha yüksek.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;636611
Orjinal USB'nin gücü çok düşük. Hızlı şarj özellikli usb çakmaklık alırsanız telefonunuz 1,5 saatte tam dolar. 2016 superbte Galaxy S8 konuşurken USB'ye takılı olsa bile şarjı bitip kapanıyor. Eşimin leona iki tane ön tarafa iki tanede arka tarafa USB 3.0 koymuşlar, sanırım onların gücü daha yüksek.[/QUOTE

Çakmaklıkta iphone takılıyken şarz bitik olduğu halde konuşma esnasında kapanma olmadı.Yalnız çok yavaş doluyor,birde başlığı çıkarıp usb de deneyeceğim

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;636631
Samsungların pil kapasitesi iPhone'dan daha yüksek ama androidte güç tüketimi daha fazla. Evde şarj sırasında 1.0 A 'lik adaptör kullanıyorsam konuşurken pil seviyesi düşüyor.  
Aşağıdakiler gibi bir çakmaklık temin ederseniz telefonunuz çok hızlı dolacaktır.

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-metal-arac-sarj-cihazi-2-qc-3-0-hizli-sarj-destekli-cift-usb-cikisli-p-HBV000007ZC0T

https://www.hepsiburada.com/samsung-cift-cikisli-hizli-arac-sarji-usb-type-c-kablo-ithalatci-garantili-p-HBV000006CEVO?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.telefon-aksesuar.pla&gclid=Cj0KCQjwn-bWBRDGARIsAPS1svtv-a7AUY-Vbxwe_MUz-SGL5mNvb1G2Y-SgN7Wzkifuml4TWJ2dNcQaAtgREALw_wcB

Bilgi için tşk

Çevrimdışı srknyxl

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hebelup;636307
usb den bağladığınızda çaılşmaz usb ler max 5v çıkış verir cd canger için 12v çıkış gereklidir.

320kb ses dediğiniz track cd nin 3/10 kalitesi demektir. manyetik bantlar nasıl ki müziğe ihanetse mp3 ler de öyledir. ancak mecburen dinliyoruz. Ne zaman kaliteli müzik dinlemek istesem takarım 45likleri plakçalara sanatçıyla aynı masada gibi dinlerim.

Acaba araçtaki hoparlörün bu kayıpsız formatları size duyuracağından emin misiniz :) mp3 ile kayıpsız flac ın farkını orjinal ses sisteminde duyacağınızı sanmıyorum. 320kbit doyurur fazla bile gelir fabrikasyon sisteme

Çevrimdışı srknyxl

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Telefonunuz snapdragon işlemciliyse quickcharge 2.0 3.0 gibi teknolojileri destekliyorsa aliexpressten blitzwolf marka quickcharge uyumlu çakmaklık tipi şarj cihazı almanız çok faydalı olur

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çakmaklıltan şarj olayını önermiyorum. Powerbank alın araçta onu taşıyın daha güvenli. Sürekli araçta duracak bir usb şarj kablosu alıp araçta şarj ediyorken birden bir koku gelmeye başladı. Ne bu nereden geliyor demeye kalmadan şarj kablosunun telefona giren tarafının eridiğini farkedip hemen çektim. 5 tl lik kabloydu, kablonun kalitesizliğinden mi, usb charger ın dandik olmasından mı artık bilemiyorum. Kablo yandıgına göre akımı kaldırmadığı anlamına gelir sanırım kablodaydı kusur. Neyse telefonumun o günden beri şarjı çok hızlı bitmeye başladı. Telefonun şarj entegresi arızalanmış. Hem şarj entegresi hem yeni batarya derken bana 300-400 tl ye mal oldu. O günden beri araç içinde çakmaklıktan şarj veya usb den şarjları kullanmıyorum. Bu arada usb 2.0 lar 0.5Amper, 3.0 lar 0.9A çıkış verir.