škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ön kizdirma sensörü arizasi göstergesi yandi

ata0619 · 19 · 10376

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ata0619

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2011 octawia tdı ile 5 viteste giderken ön panelde ön kızdırma arızası ışığı yandı ve gaz kesti kenara çektim araç stop etti tekrar uğraşmama rağmen çalışmadı ata skodanın usta başısı eyüp beyi aradım tarifine uygun olarak 4-5 kez daha çalıştırmaya çalıştım çalışmadı aküde zayıfladı çekiciyle ata skodaya çektirttim bilgisayara bağladılar ön kızdırrma arızası yazıyordu onlarda çalıştırmaya uğraştı araba akü basıyor çalışmıyor şimdi kapağı sökeceklerini ve sentenin atmış olabileceğini söylüyorlar araba yığma yapmış olabilirmiş bu ne demektir 5 viteste 100-120 giden araba neden böyle bir arıza yapar ne kadara mal olur bilgisi olan varmıdır acaba ????

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ata0619;485344
2011 octawia tdı ile 5 viteste giderken ön panelde ön kızdırma arızası ışığı yandı ve gaz kesti kenara çektim araç stop etti tekrar uğraşmama rağmen çalışmadı ata skodanın usta başısı eyüp beyi aradım tarifine uygun olarak 4-5 kez daha çalıştırmaya çalıştım çalışmadı aküde zayıfladı çekiciyle ata skodaya çektirttim bilgisayara bağladılar ön kızdırrma arızası yazıyordu onlarda çalıştırmaya uğraştı araba akü basıyor çalışmıyor şimdi kapağı sökeceklerini ve sentenin atmış olabileceğini söylüyorlar araba yığma yapmış olabilirmiş bu ne demektir 5 viteste 100-120 giden araba neden böyle bir arıza yapar ne kadara mal olur bilgisi olan varmıdır acaba ????

Aramıza hoşgeldiniz:)
Geçmiş olsun..
Anlattığınıza göre; sente atlamış olma ihtimali az.
Bekleyip çıkan sonuca göre yorum yapmak gerekir.
Arabanızın garantisi bitmiş olduğunu farzedersek, servis bakımlıysa iyi niyet garantisinden bir şekilde halledilebilir..
Arabanız kaç km.de?

Çevrimdışı ata0619

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracım 105 binde en son 100 bin km bakımını 3 ay önce serviste yaptırmıştım

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ata0619;485347
aracım 105 binde en son 100 bin km bakımını 3 ay önce serviste yaptırmıştım

Önceki bakımları serviste yapıldıysa ki usta başını da tanıdığınıza göre çok sorun çıkarmadan iyi niyet garantisinden yararlandırırlar diye düşünüyorum.
Sonuç hk. bilgi verirseniz iyi olur..

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmis olsun, iyi niyet garantisinden yapabilirler, tabi kesin degil,
resimdeki 4 numaralı arıza göstergesi yandı sanırım.

http://hepsitepsi.blogcu.com/motor-arac-gostergeleri-resimli-anlatim-full/8670491

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Anlatılanlar üzerine sorunun yoğun şehir içi kullanımı ve daha bujilerin kızdırılmadan ani hız yapımından kaynaklandığını düşünüyorum. tekrar geçmiş olsun

Çevrimdışı ata0619

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet arkadaşlar 4 numaralı arıza göstergesi yandı Ankara And skodada araba trigeri sıyırmış ve motor mahvolmuş servis 7 bin küsür masraf çıkartıyor benim anlamadığım 100 bin bakımı 3 ay önce aynı serviste yapıldı and otoda orada trigeri değiştirin dediğimde 210 binde değişecek şimdi değişmez demişlerdi şimdi ise araç kompresöre binmiş triger sıyırmış diyorlar 100 bin bakımında da trigeri kontrol etmemişlerdi benim ne yapmam gerekiyor bilgi verebilecek olan varmı iyi niyet garantisi falanda uygulayacak gibi görünmüyorlar başka servis önerebilecek varmı ne yapabilirim

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Enteresan, ön ısıtma bujileri uyarısı yanıyor, ama triger sıyırmıs,
Kullanıcı daha ne yapsın, bi dünya para verip araba alsın, iki katı bakım ücreti verip bakımlarını yetkili servisde yaptırsın ve sadece 3 yasında olan arac 7 bin tl lik masraf acsın, rezillik resmen, yetkili servisin iyi niyet garantisinden(isciligi sizden isteyebilir) sorunu cözmesi sart bence, yapmıyolarsa bu malı TR ye getiren Yüce oto ile görüsün, olmadı arabanın üreticisi yurtdısı ile görüsün, tüketici haklarına sikayet edin, mahkeme acın vs, biraz sert konusun, hakkınızı arayın, o kadar parayı almayı biliyorlar, cözsünler bakayım,

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun..
Şayet servis garantiden yapılmayacağını söylüyorsa,
-Önce yüce otoyla iletişime geçin sonuç alacağınızı düşünüyorum.
olmazsa,
Servis kayıtlarını ve arıza raporuyla bu konuda çalışan bir avukat bularak mahkeme yoluna gidin.

Çevrimdışı ata0619

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yüce otoyla telefonda görüştüm geri dönecez dediler ama umarım dönerler

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ata0619;485561
Yüce otoyla telefonda görüştüm geri dönecez dediler ama umarım dönerler

Son bakımda istediğiniz triger kontrolü servis iş emrinde görünüyor mu?

Çevrimdışı ata0619

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yok maalesef ben sözlü olarak dedim trigeri değiştirin diye onlarda 210 binde dğişecek dediler iş emrinde olsaydı hallederdim iş ama bekliyorum aramalarını

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ata0619;485594
yok maalesef ben sözlü olarak dedim trigeri değiştirin diye onlarda 210 binde dğişecek dediler iş emrinde olsaydı hallederdim iş ama bekliyorum aramalarını

Her zaman söylüyorum, kayıt önemli..
Servise gittiğinizde iş emri açtırın, isteklerinizi yazdırın..
Umarım iyi haber verirler..

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana göre yetkili servise bizim isteklerimizi yazdırmamız gerekmez, bu konunun uzmanı yetkilendirilmis adı üstünde yetkili servisdir, aracı bana su km lerde bakım icin getir der, bende götürürüm, gerekeni kendisinin yapması gerekir, tüketici nereden bilsin üretici bu aracı nasıl üretti, nereye hangi parcaları koydu, hangi km-tarih aralıgında kontrolu degismesi bakımı gereklidir, yine arkadas triger setini kontrol edin demis, bi bayanı düsünün triger den vs den anlamazki. teker teker yok trigeri kontrol et, yok sanzımanı kontrol et, yagı, suyu, filtresi, bogaz kelebegi, radyatörü, turbosu, dpf i, egzosu kontrol et demeye gerek yok bence, o kadar para alıyorlar, isini düzgün yapsınlar, sorumluluk kesinlikle müsteride degil bence, bu aracın trigerinin 210 bin km de degismesi gerektigiyle gösteren bi belgede aynı isi görecektir bence,
Umarım sizi magdur etmeyip, en kısa sürede sorunu cözerler, aksi halde tdi itibar kaybeder.