škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hele Bakın Ne Buldum :)

Ziyaretçi · 26 · 12755

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Salon boşaldı bugün eşyaları sattım oturma+yemek+mobilya grubunu ne varsa, haliyle eski, kapalı kalmış şeyler meydana çıktı.

Birde ne görem, bizim 1994 yılında alınan Renault 9 Broadway arabaya babamın 2.el aldığı teyp :)

Antakya'da idik o zamanlar, gidip Kilis'ten almıştık net hatırlıyorum :) 2. el aldık, 6 sene kullandık, o dönemler bilirsiniz arabalar teypsiz gelirdi, çok pahalı şeylerdi, dönemin kıdemsiz başçavuşu olacak ki babamın maaşı sıfırına yetmemiş :kiki:

Yine kıymetli şey diye yeni sahibine vermemiş :++:

Kim bilir kaç yılı üretim, belki var 20 senelik çok rahat... Vallahi anılarım canlandı, gözlerim sulandı.

Has öz Made in Japan safkan Pioneer.

Forumda ille bilen vardır bi akıl verin hele 11 senedir el değmemiş bu 20 yıllık canavarın çalışıp çalışmadığını nası anlarım? Power girişi belli en uçtaki kablo 12 volt ister de mi bu?

Broadwayimizde dinlediğimiz bir çanta dolusuda babamın bekarlığından (1970-80'ler) nostaljıik kasetler :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir tane bilgisayar power supply si bulman lazım abi 20-30 liralık bişeydir ondan çektin mi 12v yi rahat besler diye düşünüyorum :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;192894
Bir tane bilgisayar power supply si bulman lazım abi 20-30 liralık bişeydir ondan çektin mi 12v yi rahat besler diye düşünüyorum :)

O nası bişi la? Şu PC'nin içindeki fanlı manlı güç olayını mı diyon? Baboç alt tarafı 220 sokup 12 almak istiyom, şöle bi dokunup çekecem, kafayı bozarsamda bu babamın gençliğinin malzemesini Fabiamda yaşatabilirim, yani çalışır mı çalışmaz mı, onu bilsem yeter, powerı saplıyı boşver :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;192896
O nası bişi la? Şu PC'nin içindeki fanlı manlı güç olayını mı diyon? Baboç alt tarafı 220 sokup 12 almak istiyom, şöle bi dokunup çekecem, kafayı bozarsamda bu babamın gençliğinin malzemesini Fabiamda yaşatabilirim, yani çalışır mı çalışmaz mı, onu bilsem yeter, powerı saplıyı boşver :D

Ben 2 de hoparlör bağlayıp kullanıcaksın sandım :D

12V luk adaptorlede çalışır sanırım ama pek detaylı bilgim yok renginden vs :D

Çevrimdışı aliergun

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.hobbyrc.com
kırmızı artı , turuncu tetikleme siyah şase olmalı.

kırmızı ile siyaha güç verirsen turuncuyada artı vermeden çalışmaz.

yeşil- siyah çizgili yeşil, gri-siyah çizgili gri yani kendi renginde ve çizgili olanlar ses çıkışı.

mavi kablo remote control olabilir. Boştaki kablolarında rengini ve varsa kablo uzerindeki etiketi söylersen yardımcı olurum.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ahan Alicim gruplayip fotoğraflamaya çalıştım elimden geldiğince, sağolasın. Kırmızı ve turuncu kabloların bi yere sokulcak yahut takılcak ucu yok, çıkıyor ilerde röle gibi bişeyden geçip geri geliyor.

Kimisinin tek, kimisinin iki ucu var.

Siyah dediğin gibi garanti şase, ucu belli ediyor.

Bide bu tombikle, ucu açık gri var.

06lkn66

• Ziyaretçi
bizdede babamın kartal için almanyadan getirttiği ekolayzır var deli manyak ışıklı falan bişi fabiaya bağlayım görünmeyen bi yere dedimdide babamı ikna edemediydim kartalda oval pionneer vardıda açınca ne bass vurdururdu

hakanerdogan

• Ziyaretçi

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;192915
Galiba ben bunu takacam, çalışıyorsa.

arkaya oval ister abi bu şimdi masraf hem sen satmayacanmı fabitoyu:)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 06lkn66;192916
arkaya oval ister abi bu şimdi masraf hem sen satmayacanmı fabitoyu:)

Satılmıyo hacı, 21.5 dedim yine gitmiyor. Binecez gözüken.

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;192918
Satılmıyo hacı, 21.5 dedim yine gitmiyor. Binecez gözüken.

abi senin arabayı babama gösterdim bizim arabanın hem kmsi hemde üç parça boyası canımı sıkıyodu düşündü düşündü yok la fabiayı satarsam ben kesin model yükseltirim masrafa sokma beni şimdi dedi gitti:++::++:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zeki Müren kaseti bile var arşivde :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vay anam vay efsane KEH serisi, malın hasını bulmuşun Hakanım :)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
calısıyordur, neden calısmasın, hadi nemli memlekette olsan oksitlenmis bozulmus olurdu, ama Ankarada bisey olmamıstır,
güzel bir 12 volt luk güc kaynagıyla dene, evde kullanacaksan 7 amperlik idealdir, 2 adetde orijinal 6985 buldunmu mis gibi olur,

berfin.meb

• Ziyaretçi
Değer bilenin elinde olduğu için şanslı.
Çalışmayacağı varsa da çalışır.