škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kalan menzil göstergesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar rapid 1.2tsi aracım var. depoyu bitirdim bildiğin. 0 km var yazdı üstüne 2-3 km daha gittim. 50 tllik benzin aldım. menzili önce 120km gösterdi daha sonra 140 ve sonra da 150kmye çıktı. 50km yol yaptım yine kalan menzili 150 gösterdi. bence bu ekran o kadar da güvenilir bilgi vermiyor. ne dersiniz?

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam o depodaki yakitin anlik kullanlimina oranina gore kalan menzili heaapladigi icin o degerlerin artmasi ya da azalmasi normal

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kullanma kılavuzunuza bakmışsınızdır sanırım. Benim araçtan ilgili bölüm:

"Menzil
Menzil değeri size, aracınızın şimdiki yakıt ikmali ile ve şimdiye kadarki sürüş tarzı ile daha ne kadar mesafe gidebileceğini verir. Gösterge 10 km'lik adımlarla ilerler. Kontrol lambası yandıktan sonra gösterim 5 km'lik aralıklarla devam eder. Bilgi hesaplaması, son 50 kilometredeki yakıt tüketimine dayanır. Aracınızı ta-
sarruflu kullanırsanız, menzil artar. Hafıza sıfırlandıktan sonra (akünün kutup başları çıkarıldıktan sonra), 10 I/100
km yakıt sarfiyatı ile menzil hesaplanır, daha sonra bu değer sürüş stiline göre uyarlanır."
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Ayran_Buz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mistery;602224
Arkadaşlar rapid 1.2tsi aracım var. depoyu bitirdim bildiğin. 0 km var yazdı üstüne 2-3 km daha gittim. 50 tllik benzin aldım. menzili önce 120km gösterdi daha sonra 140 ve sonra da 150kmye çıktı. 50km yol yaptım yine kalan menzili 150 gösterdi. bence bu ekran o kadar da güvenilir bilgi vermiyor. ne dersiniz?

tabi ki öyle farklı değerler yazacak, hiç bir problem yok bunda. arada kullanıma bağlı olarak ortalama tüketimi esas alarak hesaplıyor. ortalamanız her an eşit olmadığı için tabi ki değişen ortalamaya göre ekrandaki kalan mesafe değişir