škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Fabia Combi Aracımı Teslim Aldım :)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba.

25 Ağustos'ta siparişini verdiğim aracımı geçtiğimiz Cumartesi günü yani 3 Aralık tarihinde teslim aldım. Aracım Yeni Fabia Combi 1.2 TSI 110 PS DSG Style paket. Rengi Lazer Beyaz, iç döşeme Siyah/Gri, dekor ise Basket Matt diye geçiyor. Style pakete ek olarak; sadece panoramik cam tavan eklettik. Aracımı Doğuş Oto Esenyurt bayisinde Mesut Bey'den aldım. Kendisi çok yardımcı oldu. Buradan bir kez daha teşekkür ederim kendisine. Geçen yıl babama Rapid Spaceback 1.2 TSI 90 PS DSG Style almıştık yine kendisinden.

Ankara'da yaşadığım için Cumartesi sabah Atatürk Havalimanı'na inip, direkt bayiye geçtim. Çok oyalanmamam lazımdı, çünkü Ankara'ya dönecektim ve Bolu'da kar vardı. Bayiye gittiğimde Mesut Bey'in başka bir araç teslimatı vardı, işinin bitmesini bekledim. Ancak bayi boştu, sanırım son ÖTV ve kur zammının bunda etkisi olmuş gibiydi. Neyse aracı teslim aldım. Mesut Bey A'dan Z'ye aracın tüm özelliklerinden bahsetti. Daha sonra hafta içi Nokian Yakuplu bayisine siparişini verdiğim Nokian WR D4 185/60 R15 88 T XL lastiğin takılması için gittim. Sağ olsunlar yola çıkacağım için önce benimle ilgilendiler. Artık ben ve aracım yola çıkmaya hazırdı, ve Ankara'ya gelene kadar 497 km yol yaptım. Araç ile ilgili ilk izlenimlerim;

- Aracın süspansiyonları muhteşem. Bugün şirkete geldiğimde arkadaşlarım hayret ettiler, çoğu süspansiyonları Passat'a benzetti. 1 yıldır 16" jantlı Spaceback kullanan ben için de ciddi derecede şaşırtıcı idi. Keza Spaceback çukurları filan fena hissettiriyor.
- Yol tutuşu ve virajlarda gösterdiği performans iyi.
- Otoyolda 130 km/h hızın altına pek düşmedim. Seyahatim boyunca ortalama hızım 97 km/h idi, ve ortalama tüketim de 6.3 l/100 km.
- Spaceback'a göre daha atak bir araç. Aradaki 20 beygir farkın bu kadar hissedilebilir olacağını düşünmemiştim.
- Araçta çok miktarda eşya gözü var. Vites önünde telefon ve cüzdan koymaya yer, otopark kartı için ve bozuk para için alan mevcut. Sürücü koltuğunun altındaki çekmece kullanışlı, ve beni en çok şaşırtan da yolcu koltuğunun altındaki şemsiye oldu. Bu standart olarak geliyormuş, bilmiyordum açıkçası.
- Aracın ses yalıtımı da iyi. B sınıf araç değil de C sınıf araç gibi yalıtımı mevcut. Tabi Nokian lastik sesinin 68 dB olmasının bu seste de etkisi var.
- Üzerinde gelen lastik Kumho Ecowing KH27 ES01'de fena lastik değilmiş. Çok sürme fırsatım olmadı, ancak anlatıldığı kadar da kötü değilmiş.
- Bagaj zaten bu arabayı bu kadar istememdeki en büyük sebepti. Tam 530 l bagaj.
- Aracın iç tasarımı ve malzeme kalitesi iyi. Yumuşak plastik değil, ancak bunu arayan birisi değilim zaten. Görünüşün iyi olması benim için yeterli.
- DSG şanzımanda günden güne iyileşme var gibi geliyor. Fabia'daki 1>2 geçiş aralığı, Spaceback'tekinden daha geç gibi. Bu da sıkışık trafikte avantaj sağlıyor.
- Sol motor kulakçığından ve DSG'den ses duyamadım. Belki de bunlara çok takılan birisi olmadığım içindir.
- Panoramik cam tavan araca inanılmaz bir ferahlık katıyor. Aracı sürecek birisini bulursam ilk işim arkaya oturmak olacak.
- Multimedya ekranı hepimiz biliyoruz zaten. İş arkadaşlarım hassasiyetini çok beğendiler.
- Bagajda 12 Volt çıkışı var. Temizlik yaparken kolaylık olacak.
- Torpido gözü yeterli. Çok büyük değil.
- Garanti uzatımı almadım. 24 aya kadar alabilme imkanım varmış, ve 18. aya kadar fiyat pek fark etmiyor. Eğer ciddi bir arıza yaşarsam ya da kafama takılan bir şey olursa o zaman uzatmayı denerim.
- Coming home, leaving home özelliği çok hoş. Bunun da olduğunu bilmiyordum.
- Motorun sesi bile zor duyuluyor, bugün tur atan arkadaşlarım 3-4 kere yeniden başlattılar. Aracın çalıştığını tam anlamamışlar :D

Eksik gördüğüm bir kaç nokta ise;

- Panoramik cam tavan olduğundan gözlük koyma kısmı iptal oluyor. O da olsa çok güzel olurmuş.
- Kol dayamanın altındaki alan daha verimli kullanılabilirmiş. Ancak depolama alanı çok olduğundan gerek de duyulmamış olabilir.
- Klima son hızda biraz sesli çalışıyor.
- Aynalar elektronik katlanabilir olsa İstanbul gibi sıkışık kentlerde avantaj sağlardı.
- Android telefonların ekranını yansıtabilsek güzel olur. iPhone'lar için oluyormuş. Android için bilen varsa, bilgilendirirse sevinirim.
- Torpido da soğutma olsa iyi olurmuş. Uzun yolda çikolata filan atardık içine :D
- Şaft tüneli biraz yüksek. VW bu sorunu da çözerse arkada üç kişi çok rahat seyahat edebilir.

Fotoğrafları da aşağıda paylaşıyorum. Sorusu veya önerisi olan varsa lütfen çekinmesin.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun MAŞALLAH tü tü tü.. Allah kazasız belasız cezasız kullanmayı nasip etsin inşallah

bu nokian lastikler neymiş herkes nokian diyor gidip alacam bende sonunda :)
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2016, 16:18:08 Gönderen: smtcglr »

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayirli olsun  [MENTION=12348]Bilgic[/MENTION] bey adiniza cok sevindim gercekten ne zamandir bekliyordunuz araciniza sonunda kavusmaniza  ayrica sevindim :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, kazasız-cezasız...
İstanbul'dan aldığınız arabanın plakasını, Ankara'dan nasıl ayarladılar? Prosedür nasıl işliyor?
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Kazasız sürüşler dilerim. Araç ne kadara mal oldu?

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam benim sizden tek ricam şu kolçak varya onu detaylıca resimleyebilirmisin bu konu altına ? Niye dersen bende yok ve taktırıcam fikir edinmek için istiyorum özellikle arka koltuklardan öne doğru resim alırsanız görebilirim nereye kadar uzandığını kolçağın.

Alıntı yapılan: smtcglr;599914
Hayırlı olsun MAŞALLAH tü tü tü.. Allah kazasız belasız cezasız kullanmayı nasip etsin inşallah

Kesinlikle almalısın yol sesi nerdeyse hiç duyulmaz hale geliyor yol tutuş artıyor yakıt tüketimi azalıyor. Tavsiye ederim. Kardaki performansıda çok iyi Nokianların.

Made in Finland olmasına ve üretim haftasının yeni olmasına dikkat etmeniz yeterli olucaktır.
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2016, 17:58:41 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı SKODAFABIA3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun gule gule binin fabia zaten özel bi arac combi ise ooo bu neymis denecek cinsten :)

Çevrimdışı Hacibumbada

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kazasız belasız inşallah, hayırlı olsun. Benimde eksikliğini aradıgım tek şeydir katlanabilir aynalar.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;599914

Şu an çalıştığım firma Nokian'ın iş makinesi lastiklerinde Türkiye distribitörü. Nokian kalitesini bildiğimiz için aldık. Bakmayın aslında Nokian kış lastiği konusunda çok iyi. Kormetal (otomobil lastik distribütörü) reklamını yapamıyor. Yakıt tüketimi, yol tutuşu ve ses düzeyi gibi alanlarda bir numara diyebilirim. Siz de alın pişman olmazsınız.

Alıntı yapılan: Eray Güler;599925
Hayirli olsun  [MENTION=12348]Bilgic[/MENTION] bey adiniza cok sevindim gercekten ne zamandir bekliyordunuz araciniza sonunda kavusmaniza  ayrica sevindim :)

Eray Bey teşekkür ederim. Sonunda kavuştum dediğiniz gibi.

Alıntı yapılan: Engin E.;599931
Hayırlı olsun, kazasız-cezasız...
İstanbul'dan aldığınız arabanın plakasını, Ankara'dan nasıl ayarladılar? Prosedür nasıl işliyor?

Artık plakalar ikametgah adresiniz neresi ise direkt o il plakalı çıkıyor. Benim ikametgahım Ankara'da olduğundan, aracı nereden alırsam alayım 06 plaka çıkacaktı. Artık prosedür böyle imiş. Ama İstanbul'dan aldığım için plaka seçme hakkım olmuyor. Sıradan geleni verebiliyorlar. Ankara'dan alsam emniyetten gidip boşta olan harflerden seçme hakkım vardı. Ancak plaka benim için önemsiz bir detay sadece.

Alıntı yapılan: Erdem T.;599941
Hayırlı olsun. Kazasız sürüşler dilerim. Araç ne kadara mal oldu?

Teşekkür ederim Erdem Bey. Toplamda her şey dahil ₺ 65,200'e mal oldu.

Alıntı yapılan: SinirliSürücü;599943
Hocam benim sizden tek ricam şu kolçak varya onu detaylıca resimleyebilirmisin bu konu altına ? Niye dersen bende yok ve taktırıcam fikir edinmek için istiyorum özellikle arka koltuklardan öne doğru resim alırsanız görebilirim nereye kadar uzandığını kolçağın.

Müsait olduğumda fotoğrafları detaylıca atarım bu başlık altından ;)

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle binin.

En sevdiğim modellerden biridir SW / Combi ler. Hemen hemen tüm araçlarım combi modelleridir.

Tercihinizde, hem görsel hem de işlevsel olarak memnun kalacağınıza eminim.

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun. Lazer beyaz ve şeker beyaz arasında ne fark var? Bi de ay beyazı var o metalik sedefli gibi bişey galiba..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah allah kazasız belasız yolculuklar nasip etsin hocam. Yeni gelen araçlarda benimkinde de olduğu gibi yolcu koltuğunda şemsiyelik koyuyorlar ama benim şemsiyeyi cebe indirmişler sanırım. Bende şemsiyelik var şemsiye yok. Böyle birşey yaptılarsa hakkaten haram zıkkım olsun, çok sinirlendim şu an.

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle