škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia mı sattım pişmanım.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oytun7

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba. 2015 1.6 dizel otomatik aracımı geçen hafta satmış bulunuyorum. Araçı satma nedenim siyah renk olması ve bir üst sınıfa geçme isteğimdi fakat pişman oldum. Octavia nın verdiğimiz paranın karşılığımı veren bir araç olduğunu Yeni aldığım aracı kullanınca daha iyi anladım. Octavia alacak arkadaş Octavia gerçekten vereceğiniz parayı hak edecek bir araç. Octavia almaktan pişman olan arkadaşlar gerçekten aracınızın kıymetini bilin. Octavia nın tek sorunu yol ve rüzgar sesi. Bunun dışında bir üst sengment araçlardan bile daha fazla özelliği var. Bagaj ve iç mekan genişliğini çok özleyeceğim.

Çevrimdışı AlperKoPat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun... Yeni aracınızı merak ettim doğrusu ...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Oytun7

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mercedes c200 ve Audi A4 arasında gidip geldim. 2 gün c200 test ettim  İnanın Octavia kadar seri bir araç değildi. Yakıt olarak Octavian daha fazla yaktı. Kalite hissi çok yüksek fakat ben beğenmedim. Tercihim  Yeni kasa A4 oldu. İkinci el 2.0 tdi bir araç aldım. Mercedes c200'den sonra iyi geldi. Kalite konfor ve güven çok iyi. İç tasarım süper. Dış tasarım idare eder. Genişlik bagaj ve multimedya özellikleri ise Octavia nın kat ve kat aşağısında. İki kat ödeme yaparak üst sınıf bir araç almak mantıklı değilmiş.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Marka olarak ust sinif bir arac olsa da octi nin sundugu bazi ozellikler bakimindan bu ust sinif hissini cok da yakalayamamaniz normal bence.

Octi den sonra evet bu ust sinif demek icin BMW 5, A6, E200 den birine gecmek lazim :)

Gene de A4 atikligi, izolasyonu, guvenligi ve malzeme kalitesi ile sizi memnun edecektir

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
octavia 1,6TDI satıp, Audi A4 2,0TDI aldınız ve Octiyi arıyorsunuz?
...ilginç...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı salih21

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;599141
...ilginç...

Yani olamaz mi. Benim eniştemin a6 si vardi halı almisti arabasina sığmamisti beni çağirdi octinin bagajina cok rahat sığdı. Bir de octi gefçekten çok şık. Gel de sevme octiyi.

Çevrimdışı Oytun7

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;599141
...ilginç...

Hocam Octavia'nın verdiğimiz parayı gerçekten hak eden bir araç olduğunu ve 2 katı para verip A4 almanın mantıksız olduğunu söyledim. A4'ün kötü olduğunu söylemedim zaten. Evet Octavia'nın bagajını ve genişliğini çok arayacağım. Hatta ve hatta arada sırada kapansa da multimedia  özelliklerini bile arıyor olacağım.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: salih21;599187
Yani olamaz mi. Benim eniştemin a6 si vardi halı almisti arabasina sığmamisti beni çağirdi octinin bagajina cok rahat sığdı. Bir de octi gefçekten çok şık. Gel de sevme octiyi.

Octaviayı ben de seviyorum, Konu bagaj büyüklüğü değil...
biri D segment audi, diğeri c segment skoda...
karşılaştırmak ve skodayla değiştirmeye üzülmek ilginç geldi, o kadar...SuperB olsa neyse...
Ayrıca A6 ya sığmayan halı, Octaviaya nasıl sığdı?, o da ilginç...Belki de enişten arabasına kıyamamıştır... :)
İlginç bir konu oldu vesselam.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence arkadaşın pişmanlık hissi altında yatan en büyük sebep bagaj.
ve 2 kat para verip 2 kat kalite artışı beklentisi.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
+1
O zaman minibüs bakmalı, yarı fiyat hemde...

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul'da 25 sene taksicilik yapmış babam, hep söylerdi, hangi araba olursa olsun, yeni araba satılıp eski araba alınmaz derdi.
Bende 2008 model Passat'tan 2015 Octavia'ya geçtim. Üzerine para koymadan eski aracı satıp yenisini aldım. Passat bir D segmenti araçtı, lakin şuan Octavia'da kendimi daha güvende hissediyorum. Ne kadar segment farkı olsa da, yıllar içinde araçların parçaları aşınıyor ve işlevselliğini yitiriyor, isterse ferrari olsun zamana karşı koyamıyor, yeni araç her zaman daha iyidir. Paranın yettiği kadar yeniye binme taraftarıyım.

Çevrimdışı telepinu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia'sını satan bilge
:)
Alıntı yapılan: Oytun7;599127
Herkese merhaba. 2015 1.6 dizel otomatik aracımı geçen hafta satmış bulunuyorum. Araçı satma nedenim siyah renk olması ve bir üst sınıfa geçme isteğimdi fakat pişman oldum. Octavia nın verdiğimiz paranın karşılığımı veren bir araç olduğunu Yeni aldığım aracı kullanınca daha iyi anladım. Octavia alacak arkadaş Octavia gerçekten vereceğiniz parayı hak edecek bir araç. Octavia almaktan pişman olan arkadaşlar gerçekten aracınızın kıymetini bilin. Octavia nın tek sorunu yol ve rüzgar sesi. Bunun dışında bir üst sengment araçlardan bile daha fazla özelliği var. Bagaj ve iç mekan genişliğini çok özleyeceğim.

Çevrimdışı salih21

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;599221
Octaviayı ben de seviyorum, Konu bagaj büyüklüğü değil...
biri D segment audi, diğeri c segment skoda...
karşılaştırmak ve skodayla değiştirmeye üzülmek ilginç geldi, o kadar...SuperB olsa neyse...
Ayrıca A6 ya sığmayan halı, Octaviaya nasıl sığdı?, o da ilginç...Belki de enişten arabasına kıyamamıştır... :)
İlginç bir konu oldu vesselam.

Araba pratik yani. Sirf bagaj buyuklugu degil. Bir de ayrica A6 nin bagaji octaviadan daha küçük. Kiymadigindan degil yani. Yoksa ben octime kiyar miyim hic

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia'nın bagajının camla beraber açılması detayını hesaba katmamışım, haklısınız, hacim fazla bile olsa, yükleme ağzı dar audi'de...

Çevrimdışı oceanix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de sattım Octavia yı... Mecburiyetten...

Şuna emin olun;

Octavia, satılacak araba değil... değerinizi bilin araçlarınızın..