škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

215/40/17 ebat yerine 215/45/17 ebat takilirmi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bariskartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
16" olan Rapid sedan aracıma 17" jant ve lastik alacağım
skoda'nın sayfasında 17 olarak bizim araçlara 214 40 17 yi öneriyor ama alacağım lastikte bu ölçü yok.
214 45 17 var sıkıntı yaratır mı tecrübeli bilen veya kullanan arkadaşlar varmı?

Çevrimdışı Gama

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Düzeltme yapamadım altta tekrar yazdım
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2016, 16:12:33 Gönderen: Gama »

Çevrimdışı bariskartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alacağım lastikte 40 yok 45 var sürtermi diye düşünüyorumda verdiğiniz linkte hesapladığımda %3,48 gibi bir oran çıkıyor.

Çevrimdışı Gama

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yanlış hesaplamadı isem çapta  fark çıkmıyor...
http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25

Buradan kontrol edebilirsiniz... fakat 17 inch  jantta 214/ 40 oranlı yanak konforu azaltacaktır bilginize..  ben kışlık lastik olarak yeni değiştirdim.. orjinali 215/45 -16 idi.. kış lastiklerimi aynı janta 195/ 55 16 yaptım çapta +21mm fark yaptı herhangi bir sorun yaşamadım...

Çevrimdışı Gama

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Özür dilerim ben 40 yanak var anlamışım.. öyleyse sorun olabilir 2 cm den fazla oynuyor.. görsellik içinmi 17 jant alacaksınız

Çevrimdışı bariskartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aslında bakarsanız aynı oranlar çıkmış sizle bu durumda sıkıntı olmaz gibi gözüküyor, lastikçilerde doğru bişey bilmiyor hiç birinin söylediği birbirini tutmuyor

Alıntı yapılan: Gama;598252
Yanlış hesaplamadı isem çapta  fark çıkmıyor...
http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25

Buradan kontrol edebilirsiniz... fakat 17 inch  jantta 214/ 40 oranlı yanak konforu azaltacaktır bilginize..  ben kışlık lastik olarak yeni değiştirdim.. orjinali 215/45 -16 idi.. kış lastiklerimi aynı janta 195/ 55 16 yaptım çapta +21mm fark yaptı herhangi bir sorun yaşamadım...

Çevrimdışı bariskartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
16 küçük ve hoş gözükmüyor jantlarda çok sıradan o yüzden farklı jant alıp 17 yapmak istiyorum

Alıntı yapılan: Gama;598253
Özür dilerim ben 40 yanak var anlamışım.. öyleyse sorun olabilir 2 cm den fazla oynuyor.. görsellik içinmi 17 jant alacaksınız

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
jant çapı yada taban genişliğini düşürmeden yanağı artırmak sakıncalıdır. toplam çapın değişiklikten çok az etkilenmesi lazım ki zararı olmasın. kullanmayın derim

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
%3.438349592195744  

artış var  3 ten yukarısı tavsiye edilmiyor aracın tepkilerini çok değiştiyor yanal kaymalara sebep olduğu içinde tavsiye edilmiyor.

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu aracın dönüş yarıçapı zaten çok düşük, bir de jant büyürse....

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
taban genişliği ölçüleri 5'er  5'er artar, yani 214 değil, 215 olmalı bahsi geçen taban ölçüsü, sanırım yazım hatası olmuş..
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)