škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ambition ve optimal ses sistemi farkı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı atoprak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haykut;598181
soldaki octavia, sağdaki jetta hoparlörü. jetta çok ağır, octavia ise epey hafif.
ikisi de 4 ohm. boyutlar aynı gibi fakat jetta metal kısmından birkaç mm daha yüksek. gene de uyar mı bilmiyorum. ayrıca octavia'nın soket bölümünde 2 tırnak, jetta'da 4 tırnak var. sonuçları olumlu olursa, ses kalitesinden memnun olmayanlar için ucuz ve doğal bir çözüm olabilir bu.
çoklu resim yükle] çoklu resim yükle[/URL]

O mınatısın küçüklüğü hiç hoş olmadı şimdi.. maliyet faktörü ortaya çıkmış gibi görünüyor... belkide marka faktörü diyelim..

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Jetta hoparlörü ile octi hoparlörü, boyut olarak birbirinin aynısıdır, soketteki 2 veya 4 pin olması önemli değil, 4 pin olanlar (arka kapılar için) , kapıdaki tweetere çıkan uçtur, tweeter kapıda değil de A sütunu üzerindeyse (yani ön kapı için) soket pini 4 değil, 2 olur...Ama hepsi de sorunsuz çalışır.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;598196
Jetta hoparlörü ile octi hoparlörü, boyut olarak birbirinin aynısıdır, soketteki 2 veya 4 pin olması önemli değil, 4 pin olanlar (arka kapılar için) , kapıdaki tweetere çıkan uçtur, tweeter kapıda değil de A sütunu üzerindeyse (yani ön kapı için) soket pini 4 değil, 2 olur...Ama hepsi de sorunsuz çalışır.

Jetta hoparlörü piyasada daha kolay bulunabiliyor. Sonuç olumlu olursa 4 kapının hoparlörünü Jetta hoparlörü ile değiştirmeyi düşünüyorum. Sonucu merak ediyorum doğrusu.

Çevrimdışı haykut

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
golf ile jetta hoparlörü de aynı. jettanın setini 450 tl'ye aldım. sanırım montajı da 250 tl civarıdır. uzun araştırmalar neticesinde bu noktaya geldim. birçok elektronikçi wv hoparlörlerinin piyasadaki birçok hoparlörden daha iyi olduğunu söyledi. Yaptığım Bmw 320-Golf kıyasında da Bmw sınıfta kalmıştı. zaten niyetim başından beri abartılı olmayan reel bir ses duymaktı.
Dananın kuyruğu yarın kopacak :) Hatta imkanım olursa ses kaydı yaparak aradaki farkı buraya da iletirim.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haykut;598204
golf ile jetta hoparlörü de aynı. jettanın setini 450 tl'ye aldım. sanırım montajı da 250 tl civarıdır. uzun araştırmalar neticesinde bu noktaya geldim. birçok elektronikçi wv hoparlörlerinin piyasadaki birçok hoparlörden daha iyi olduğunu söyledi. Yaptığım Bmw 320-Golf kıyasında da Bmw sınıfta kalmıştı. zaten niyetim başından beri abartılı olmayan reel bir ses duymaktı.
Dananın kuyruğu yarın kopacak :) Hatta imkanım olursa ses kaydı yaparak aradaki farkı buraya da iletirim.

450 tl'ye 4 tane mi aldınız? nereden aldınız hocam, sıfır mı ikinci el mi? Sadece hoparlörmü taktıracaksınız, tiz leri değiştirmeyecek misiniz?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tizlere gerek yok, sağlamsa öylece kalsın bence..
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;598221
Tizlere gerek yok, sağlamsa öylece kalsın bence..

Arka kapılarda tiz yok, sadece ön tizler yetersiz kalabilir, tizlerin yetersizliği genel akustiği bozar.

Çevrimdışı haykut

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;598219
450 tl'ye 4 tane mi aldınız? nereden aldınız hocam, sıfır mı ikinci el mi? Sadece hoparlörmü taktıracaksınız, tiz leri değiştirmeyecek misiniz?

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-volswagen-jetta-orjinal-hoparlor-twitter-359736434/detay/

bu ilandakini satın aldım.  [MENTION=186]Engin E.[/MENTION] üstadın dediğini yapacağım. önde oct. tizleri kalacak. arkaya jettanın tizlerini, ön ve arkaya da midlerini taktıracağım. ayrıca bas eksiği hissedilmiyor jettada. bu şekilde de sonuç alırım diye düşünüyorum. doğru mudur ?
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2016, 13:30:17 Gönderen: haykut »

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haykut;598230
https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-volswagen-jetta-orjinal-hoparlor-twitter-359736434/detay/

bu ilandakini satın aldım.  [MENTION=186]Engin E.[/MENTION] üstadın dediğini yapacağım. önde oct. tizleri kalacak. arkaya jettanın tizlerini, ön ve arkaya da midlerini taktıracağım. ayrıca bas eksiği hissedilmiyor jettada. bu şekilde de sonuç alırım diye düşünüyorum. doğru mudur ?

Bu ilanı görmüştüm, lakin güvenemedim. Fiyat çok iyi, bence bası sizi tatmin eder, subwoofer ihtiyacı duymazsınız. Hayırlısı bakalım, umarım hoparlörlerde bir problem çıkmaz, montaj sonrası yorumlarınızı merak ediyorum.

Çevrimdışı haykut

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sadece ön kısımda olan hoparlörümü, arkaya da bir takım ilave ettirerek orjinal jetta hoparlörü ile değiştirdim. Arkaya jetta tweterları taktırırken, önde octavianın kendi tweterları kaldı. Herhangi bir uyumsuzluk olmadı. Sonuçtan çok memnunum. Montajı yapan usta da çok beğendi. Perşembe günü de Alpine SWE-815 Subwoofer taktıracağım inş. 2 takım Jetta hoparlörü 450 tl. montaj ve malzeme 300 tl tuttu. Subwoofer ve işçilik için de 750 tl fiyat aldım. Subwoofer'dan sonraki neticeyi video olarak eklemeyi düşünüyorum. Şimdiki hedefimde Swing ekranımı Bolero ile değiştirmek var.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haykut;598834
Arkadaşlar sadece ön kısımda olan hoparlörümü, arkaya da bir takım ilave ettirerek orjinal jetta hoparlörü ile değiştirdim. Arkaya jetta tweterları taktırırken, önde octavianın kendi tweterları kaldı. Herhangi bir uyumsuzluk olmadı. Sonuçtan çok memnunum. Montajı yapan usta da çok beğendi. Perşembe günü de Alpine SWE-815 Subwoofer taktıracağım inş. 2 takım Jetta hoparlörü 450 tl. montaj ve malzeme 300 tl tuttu. Subwoofer ve işçilik için de 750 tl fiyat aldım. Subwoofer'dan sonraki neticeyi video olarak eklemeyi düşünüyorum. Şimdiki hedefimde Swing ekranımı Bolero ile değiştirmek var.

Öncelikle hayırlı olsun, problem çıkmaması sevindirici haber. 4 kapının da hoparlörü değişti anladığım kadarı ile. Alpine SWE-815 den kesinlikle memnun kalırsın, bagajda olmasına rağmen tek başına dikiz aynasını titretiyor. Boyutlarına göre güçlü. Kumandayı far düğmelerinin altındaki göze koydurmanı tavsiye ederim. Aracı kullandığın esnada müziğe göre ayar yapabiliyorsun. Torpidoya koydurursan uzak kalır. Yalnız fiyatında bir anormallik var, şu an Enderin sitesindeki fiyatı montajla beraber 685 tl size nasıl 750 tl fiyat verdiler anlamadım. Bende 680 tl taktırmıştım. Sitesindeki fiyattan daha fazla fiyat çekemezler. 4-5 ay önce taktırmıştım fiyat aynıydı. Metin bey ile bir daha fiyat konusunu konuşun bence.