škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 3 2015 style hararet sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guney

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
2015 style paket super b 3 aracım var. Bazen aracı devirsiz kullandığımda yani yokuş yukarı düşük devirde hararet neredeyse kırmızı çizgiye yaklaşıyor. Sonra 90 a geliyor. Servise gittim normal olduğunu söylediler. Fakat saçma geldi araca zarar vermekten korkuyorum. Bu sorunu yaşayan başka birileri de var mı?

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Nasıl normalmiş, servislerde bu laf alışkanlık olmuş. Üsteleyin böyle durumlarda.

Soğutma suyuna baktınız mı seviyesi ne durumda, ikinci aklıma gelen termostat? Sırayla kontrol edip bulacaklar zor bir iş değil.

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı guney

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Hasan bey,
Sogutma suyu tam eksik değil. Aracın hararetini ancak klimayı sıcak açtıktan sonra düşürebiliyorum. Söylediğiniz gibi yapayım başka servise giderim olmadı

Çevrimdışı guney

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tekrar merhaba,
Araç bugün birde uyarı veri partikül filtresi ile alakalı. 3 bin devirde yaklaşık 15 dk kullandım aracı uyarı gitti. İlginçtir ki hararet sorunu da çözüldü. Çok zorlamama rağmen hararet göstergesi sabit kaldı. Acaba partikülleri yakmaya çalıştığı için mi yükseliyordu hararet göstergesi? Aracım tamamen normale döndü.

Çevrimdışı quiet50

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srknyxl;638365
Devirsiz kullanmayın o zaman :)

Ben bu devirsiz kullanmayın işini bir türlü anlayamadım. Araç otomatik vites siz sadece gaz veriyorsunuz şehir içi trafiğinde ne kadar basabilirsiniz ki devir yükselsin bu kazaya sebebiyet verir. Bunun için öneriniz nedir s modunda mı kullanalım?

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
manuel modda düşük vites yüksek devir ile aralıksız bir 15 dk kadar kullanırsanız, dpf'yi oldukça temizlemiş olursunuz.
örneğin, 3. viteste 100-110 arası şehirlerarası sürüş gerçekleştirin.

Çevrimdışı onurrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracım 2017 manuel vites dizel style paket, aldığımdan beri hararet sabit 90'da durur, sadece uzun yolda zorlayınca 90-100 arası olur, bahsettiğiniz durumu hiç yaşamadım, bence başka bir servisten bilgi alın yine de.

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onurrr;638470
Aracım 2017 manuel vites dizel style paket, aldığımdan beri hararet sabit 90'da durur, sadece uzun yolda zorlayınca 90-100 arası olur, bahsettiğiniz durumu hiç yaşamadım, bence başka bir servisten bilgi alın yine de.

Katılıyorum . Mantık dışı servisin söyledikleri