škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Active style fari

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba style paketteki farlar piyasada orjinali 1500 tl civarı bu farlardan alıp active araçtaki farlarla değiştirsek olur mu? Sök tak şeklinde, yoksa başka parçalarda ara elemanlara da ihtiyaç duyulur mu? Yazılım da yapılmalı mıdır? Güncelleme için?
Böyule bir uygulama yapanveya bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:) ah Ahmet kardeşim ah biz active donanım alanların en büyük sorunu bu. biz bunu burada çok detaylı konuştuk bak az daha araştır istersen bende sana ip ucu vereyim youtube de fartasarım merkezi bunu yaptı yazılamada filan gerekmiyor maliyeti xenonların kalitesine göre değişmekte tek sorun muaneden geçemiyorsun o şekilde böyle bir saçmalık var fiyat aralığıda 2000 tl ile 3500 tl arası

Çevrimdışı Ramsey06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
muayene derdi olmasa bende yaptıracaktım

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Halojen farlarınızın kıymetini bilin :) Xenon farklar çok kötü , karanlık yolda kaza sebebi. Yani öyle hiç de imrenilecek bir fara sahip değiliz söyleyeyim :)

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;638576
:) ah Ahmet kardeşim ah biz active donanım alanların en büyük sorunu bu. biz bunu burada çok detaylı konuştuk bak az daha araştır istersen bende sana ip ucu vereyim youtube de fartasarım merkezi bunu yaptı yazılamada filan gerekmiyor maliyeti xenonların kalitesine göre değişmekte tek sorun muaneden geçemiyorsun o şekilde böyle bir saçmalık var fiyat aralığıda 2000 tl ile 3500 tl arası

Abi fartasarımı biliyorum bn orjinali alıp taksak olmaz mı diyorym

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ramsey06;638578
muayene derdi olmasa bende yaptıracaktım

Farların orjinal çifti 3000 tl fartasarıma neden 3500 vereyim orjinalini alırım
Orjinal zenon farını alıp taksak da mı muayeneden geçemiyor  neden anlamadım
Konu hakkonda bilgi verir misiniz
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2018, 12:45:51 Gönderen: skoda fun »

Çevrimdışı oprdrhvs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda fun;638589
Farların orjinal çifti 3000 tl fartasarıma neden 3500 vereyim orjinalini alırım
Orjinal zenon farını alıp taksak da mı muayeneden geçemiyor  neden anlamadım
Konu hakkonda bilgi verir misiniz

dostum halojen far ısındığı için kışın  far önünde buzlanma olmuyor ancak ledlerde böyle ısınma olmadığı için ön tamponda far yıkama olma zorunluluğu var. ondan muayeneden gecemiyor

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;638586
Halojen farlarınızın kıymetini bilin :) Xenon farklar çok kötü , karanlık yolda kaza sebebi. Yani öyle hiç de imrenilecek bir fara sahip değiliz söyleyeyim :)

far ayarlarınızda sorun olabilir mi ? Aydınlatmadan oldukça memnunum üstelik camda  film var

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mojaverock;638604
far ayarlarınızda sorun olabilir mi ? Aydınlatmadan oldukça memnunum üstelik camda film var

bende size katılıyorum, gece uzun yolda gayet başarılı xenonların aydınlatması

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
çıkma xenon, far yıkama motoru, yeni ön tampon + yazılım.. nerden baksan 5-6 kağıda mal olur. bu gibi şeyleri ya başta alacaksın, ya da böyle yüksek meblağları sonradan göze alacaksın ne yazık ki..

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;638586

Hocam bir far ayarlarınıza baktırın derim. Xenon farlar oldukça başarılı. Hem ben hem araca binip arabadan anlayan herkes aydınlatmasına hayran kalıyor. Gece görüşü oldukça başarılı bana göre. Hele virajlarda farların da dönmesi mükkemel bir özellik :ok:

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chesteren;638611
çıkma xenon, far yıkama motoru, yeni ön tampon + yazılım.. nerden baksan 5-6 kağıda mal olur. bu gibi şeyleri ya başta alacaksın, ya da böyle yüksek meblağları sonradan göze alacaksın ne yazık ki..

Far yıkama motoru xenonda şart değil mi yoksa muayaenden geçmiyor. Tampon neden değişecek onu anlamadım. Eğer dediğiniz bu işlemler gerekiyorsa uğraşmaya değmez

Çevrimdışı Tazmanic

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Far yıkama şart değil, far yıkama için hafif kusur yazılıyor muayenede. En çok sıkıntı yaratan otomatik yükseklik ayarı, xenona sahip farların otomatik yükseklik ayarı mecburen olması gerekiyor. Farı aldınız bir şekilde sigortadan bağlantı yaptınız bilgisayara tanıttınız buraya kadar okey. Fakat halojen araclarda otomatik yükseklik braketi diger adıyla açı sensörü arka aksta bulunmadığı için ve bunu çoğu Türk servisler yapamadığı için servisler olmaz gözüyle bakıyor.

Kısacası asıl sorun arka aks üzerinde açı sensörünün bulunmaması, parça temin edilse bile tesisat çekimi vb. olayları yapamadıkları için çoğu servis buna yanaşmıyor.

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tazmanic;638641
Far yıkama şart değil, far yıkama için hafif kusur yazılıyor muayenede. En çok sıkıntı yaratan otomatik yükseklik ayarı, xenona sahip farların otomatik yükseklik ayarı mecburen olması gerekiyor. Farı aldınız bir şekilde sigortadan bağlantı yaptınız bilgisayara tanıttınız buraya kadar okey. Fakat halojen araclarda otomatik yükseklik braketi diger adıyla açı sensörü arka aksta bulunmadığı için ve bunu çoğu Türk servisler yapamadığı için servisler olmaz gözüyle bakıyor.

Kısacası asıl sorun arka aks üzerinde açı sensörünün bulunmaması, parça temin edilse bile tesisat çekimi vb. olayları yapamadıkları için çoğu servis buna yanaşmıyor.

Ön farın arka arka aks açı sensörüyle ilgisi neditr anlamadım biraz daha acar mısınız

Çevrimdışı Mertgns009

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaan22;638646
Ön farın arka arka aks açı sensörüyle ilgisi neditr anlamadım biraz daha acar mısınız

Arabanın ön kısmı yüksekte veya alcakta kaldıgı zaman yüksek kasislerde dag tasda vs ordaki sensorler aracın açıya göre farları asagı yada yukarı indirip karsının gözünü almasını yada cok asagıyı aydınlatmasını engeller