škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hız sabitleyici taktırdım.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar,

Niğde - Adana arası her hafta yolculuk yapmam gerektiğinden hız sabitleyici taktırmayı düşündüm. Geçen haftaki servis indirminide fırsat bilerek taktırdım.
Fakat foto çekemedim zira Adana'daki skoda servisi işlem esnasında aracın yanında bulunmamızı istemiyor. Bende kıramadım uzaktan seyrettim. İşlem yaklaşık 3 saat sürüyor. Bildiğiniz gibi aracın sinyal kolu değişiyor. Benim araç Roomster Style 1.4 TDI bilindiği gibi.

Şöyle bişey.

Direksiyondan tut silecekleri ve altındaki plastik parçaya kadar  söktüler. Sonrada topladılar tabi.:) Sol taraftaki sinyal kolunun üst tarafında bulunan ON - OFF düğmesi ON konumunda iken çalışmaya hazır. Hızınızı sabitlemek istediğiniz hıza getirip RES+ düğmesine basıyorsunuz. Araç biraz daha hız kazanıyor ve o hızda ilerliyorsunuz. Eğer düşürmek isterseniz SET- düğmesine basıyorsunuz. Geçici olarak devre dışı bırakmak istenirse ON-OFF düğmesinin ortasına getirince devreden çıkıyor. Frene veya debriyaja basıncada devreden çıkıyor. Birde sanırım 10 sn'den fazla gaza basınca devreden çıkıyor. Tekrar sabitlemek için RES+ düğmesine basmak gerekiyor. Otobanda çok rahat ediyor insan. Hatta insanın uykusu geliyor, aman dikkat...

İşçilik 90 TL, parça fiyatı ise 240 TL toplam 330 TL tuttu. Garanti bankasıda kredi kartı +3 taksit verdi, 6 taksitle ödeyeceğim.

Gelelim testimize. Otobanda 100 km'de sabitledim.

Yol açık ve güneşli, saat 6:30 civarı.

Hiçbir pedala dokunmuyorum.

Yapacak iş yok resim çekdim.

Yeni yapılan Niğde otobanı, şu an devlet yolu olarak hizmete açılmış ücretsiz yani. Yollar bomboş. Fakat çoğu yerde 70 km. hız sınırı var. Valla ben takmadım açıkcası. :knp: Çaktırmayın.
Burası 90 km. mesela

Akdeniz'den İç Anadoluya doğru yokuş var tabi. Tüketim arttı.

Geçen hafta 100 TL'lik mazot almıştım ve göstergeyi sıfırladım. 378 km yol gitmişim menzil 500 km gösteriyor.

Adana'ya dönüşte yokuş aşağı gideceğim içim tüketim dahada azalacaktır. Bakalım hız sabitleyici 1-2 senede parasını çıkarır diye düşünüyorum. Sağ ayağımda rahat eder artık....

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun .İyi günlerde kullanın..Ama ben asıl şu yol bilgisayarına taktım kafayı heleki dot matrix olacak of be :kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun.

Gerçekten uzun yolda çok işe yarıyor. Hem yakıt olarak fark ediyor. Hemde ayaklarınız yorulmuyor.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullanın. Büyük nimet. Ben geçen sene partner tepee aldığımda vardı. Kullanmadan önce yahu ne gerek var, ıvır zıvıra para ödetiyorsunuz diye bayiye çıkışmıştım. :++:
Kullandıktan sonra vazgeçilmezlerimin arasına girdi. Şimdiki aracımda da var.
Ama kullanırken dikkat etmeniz gerekenler var, biliyorsunuzdur ama hatırlatayım.
1. Yoğun trafikte kullanmayın.
2. Çok dik yokuşlarda özellikle önünüzde araçlar varsa devre dışı bırakın. Hızı sabit tutabilmek için sürekli gaza yükleniyor.
3. Özellikle yağmurlu havalarda virajlara girerken devre dışı bırakın. Savrulma yaşayabilirsiniz.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güle güle kullanın ,,, ama RAYEN ' in  uyarılarına dikkat,,,, güzel hatırlatmalar...
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rayen;110296
Güle güle kullanın. Büyük nimet. Ben geçen sene partner tepee aldığımda vardı. Kullanmadan önce yahu ne gerek var, ıvır zıvıra para ödetiyorsunuz diye bayiye çıkışmıştım. :++:
Kullandıktan sonra vazgeçilmezlerimin arasına girdi. Şimdiki aracımda da var.
Ama kullanırken dikkat etmeniz gerekenler var, biliyorsunuzdur ama hatırlatayım.
1. Yoğun trafikte kullanmayın.
2. Çok dik yokuşlarda özellikle önünüzde araçlar varsa devre dışı bırakın. Hızı sabit tutabilmek için sürekli gaza yükleniyor.
3. Özellikle yağmurlu havalarda virajlara girerken devre dışı bırakın. Savrulma yaşayabilirsiniz.

Dediğiniz gibi kullanıyorum zaten. Her hafta yaklaşık 200 km. git gel yapacağım. %90'ı otobanda geçeceği için sorun olmayacaktır. Zaten resimlerden de görüldüğü gibi yol bomboş. Bilgilendirme için teşekkürler.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

06lkn66

• Ziyaretçi
arabayı değiştirme fikrimiz olmasa bizde taktıracaz ama arabanın akıbeti bi belli olmadı

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mükemmel bisey, bende 2 yıl önce takdırmıstım, arabada yaptığım en güzel seymis,
acayip rahatlık, konfor, uzun yolda yolcular yoruluyor, ben yorulmuyorum, sagı solu izleyerek git otobanda,
tabi karlı ve buzlu yolda kesinlikle kullanmamak gerek,
eskiden dizelde 3 lu değerleri hayatta göremezdim,

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güle güle kullanın... ben kolu gökhandan almıştım. mustide izmitte taktırmıştı, sağolsunlar. çok büyük rahatlık...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun Abi.Bizimde aklımızda var bu yaz epeyi yol katedeceğiz bakalım belki taktırırız.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;110412
Peki eski kolu napcaz?

ben bagajda gezdiriyom.... :D
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]