škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Zenon farlar merceksiz farlarda ne gibi sorunlar yaratır

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merak ettiğim birşey merceksiz farlarda zenon olmaz diyorlar nedeni nedir ışığın fazla dağılması karşı tarafı rahatsız etmesi mi sadece ne gibi sıkıntıları var ayrıca mercekli fara geçiş ne kadar İrfan Bey ve değişim yapanlardan fikir istiyorum

Teşekkürler!!!

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Samet bu işlerimi yapıyor bi danışalım ona o zzaamn biraz daha zamanı var ama bi çelik jantla zenon patlatıcam hadi hayırlısı bakalım

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olmaz denmesinin nedeni insanların merceksiz fara abartı değerlerde, abuk sabuk ayarlarda , daha doğrusu ayarsız şekilde xenon alıp kullanması. Yoksa standart, tamamen fabrikasyon merceksiz xenon'a sahip otomobiller bile var. Sonradan uygulanan merceksiz fara olan uygulamalarda sorun var, yoksa takılmaz değil adam gibi yapıldıktan sonra. Mercekli olursa hiç olmazsa bu sorunlar biraz olsada tolere ediliyor, o nedenle sonradan uygulamalar için mercek tercih edilmeye çalışılıyor.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
MErcek far + xenon tavsiye ederim..

Hemde görüntüsü güzel oluyor..

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O standart çanaklı farların iç yapısı xenona uygun tasarlandığı için varlar. Yoksa o farların aynısının halojenle de kullanılamadığını biliyorum.

Bence sonradan uygulamanın tek dez avantajı karşıdan gelenle akraba olma olasılığı. Ben karşımdan böyle gelenlerle sık sık akraba oluyorum.

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;94769
O standart çanaklı farların iç yapısı xenona uygun tasarlandığı için varlar. Yoksa o farların aynısının halojenle de kullanılamadığını biliyorum.

Bence sonradan uygulamanın tek dez avantajı karşıdan gelenle akraba olma olasılığı. Ben karşımdan böyle gelenlerle sık sık akraba oluyorum.
valla gomtanııım her amanki gibi baykallığın tuttu...:rock1::++::haha:

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kimse yanlış anlamasın ama merceksiz farda xenonla dolaşanların çoğu fazlaca küfür yiyor.

Zaten xenon merceksiz farda dağılır.
Hakan abinin dediği gibi projektör gibi dolaşırsınız.

Forumda Samet abi mercekli far satıyordu takım olarak.
350 tl diyordu.

Bilmiyorum duruyormu...
Duruyorsa öyle alın bence:ok:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;94815
Kimse yanlış anlamasın ama merceksiz farda xenonla dolaşanların çoğu fazlaca küfür yiyor.

Zaten xenon merceksiz farda dağılır.
Hakan abinin dediği gibi projektör gibi dolaşırsınız.

Forumda Samet abi mercekli far satıyordu takım olarak.
350 tl diyordu.

Bilmiyorum duruyormu...
Duruyorsa öyle alın bence:ok:

Duruma göre değişir 4300 K lık xenon rahatsız edecek kadar parlaklık yapmaz eğer ayarı tamsa sizin gördüğünüz araçların farları genelde ayarsız şaşı bakıyor kesilme çizgisinden aciz dağları taşları aydınlatan cinsten :)

Eğer ayarları tamsa sorun yaratmıyor :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Merceksiz farın yansıma deseni halojen ampule göre dizayn edilmiştir, Xenonun parlak ışığı fazla gelir, bu fazla ışık sağa sola kaçar, göz alır. Kimi farlarda ideal aydınlatma bile yapmaz.

Far çifti 500 TL, kit 150 TL civarı + tampon sökme-montaj işçiliği  ;)

Verdiğim paranın her kuruşuna değdi  :ok:

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;94898
Merceksiz farın yansıma deseni halojen ampule göre dizayn edilmiştir, Xenonun parlak ışığı fazla gelir, bu fazla ışık sağa sola kaçar, göz alır. Kimi farlarda ideal aydınlatma bile yapmaz.

Far çifti 500 TL, kit 150 TL civarı + tampon sökme-montaj işçiliği  ;)

Verdiğim paranın her kuruşuna değdi  :ok:

irfan hocam bende düşünüyoum bu ercek işini ama şahkan otodan fiyat aldım çifti seninkinin neredeyse 2 katı?sen yan sanayi filan mı aldın?
birde ankarada buldum yan sanayi h7 mercekli far ona bakmak lazım...
bi arkadaş mercek uygulamasında yardımcı olacak kısmet olura belkı normal farların merceklı uygulamasını sizlerle paylaşırım.h7 4300 space ler sipariş edildi...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octinin farlari daha pahali :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
A4 Kasanın mercekli farının 1 tanesi 1350 tl A5 ler o kadar yok gene. .

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;94832
Duruma göre değişir 4300 K lık xenon rahatsız edecek kadar parlaklık yapmaz eğer ayarı tamsa sizin gördüğünüz araçların farları genelde ayarsız şaşı bakıyor kesilme çizgisinden aciz dağları taşları aydınlatan cinsten :)

Eğer ayarları tamsa sorun yaratmıyor :)

Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz çok merak ediyorum. Yahu tavsiye etmeyin işte. FABRİKA ÇIKIŞI OLMAYAN HİÇ BİR ÇANAK TİP FARDA XENON KİT BAŞARILI OLAMAZ. Bunu anlamak bu kadar da zor olmasa gerek. Fabrika olmaz diyor bilim olmaz diyor siz hala BİŞE OLMAAZ mantığı. Siz böyle zannedip devam edin takmaya ben de küfür etmeye ...