škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yoksa roomstermi ??

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
selam arkadaslar .. herkeze hayırlı günler dilerim .. uzun arayislar sonucunda skoda roomster 1.4 t.d.i  model aracı hayranlıkla arastırmalara devam ediyorum .. şöyleki benim aracim 2003 opel vectra  . en cok benzin pahalılıgından vede artık dizel bir araca binmek istedigimden  cogu kez 2009 hyundai i30(dizel) vede 2009 fort fiesta (dizel) model araclarla değiştirmek istedim . yada takaslamak . yine arastırmalarım sonucu ne forta nede hyundai kesinlikle iyi denilmedi . ki bende kendim eminim test sürüsleri dahilimdedir vede cok yeni bir konu .. bu arada hala opele devam etmekteyim .  gecen günlerde elazığa yolum düstü . elazığın yüzünü roomster sarmısti inanın . vede benim hayatımda ilk kez gördügüm bir aracti . o kadar cok hosuma gittiki anlatamam .. elazığda cok fazla vaktim olmadıgından ne yazık bir satış bayisine gidemedim..  erzincana döndügümde ilk isim internetten aracı arastırmak oldu . görüntü itibariyle cok hosuma gitti . vede söylenenlere göre  vw 1.4  polo motoru takılıymıs. inanın cok beyendim bu aracı da romiyi, gelin görünki bir tane bile erzincanda yok . tutulmayan bir aracmı yoksa alemin haberimi yok nedir anlamadım .. sonucta bende yeni ögrendim . diorumki alıp getireyim millette görsün duysun bilsin :)) sizce bu araba nasıl romi 1.4 tdi? sizlerden ricam bu arabayla ilgili ne varsa beni aydınlatmanız.. mesala çekeşi, yol tutuşu , iç dizaynı, motor u yada ömrü, her hangi bir sorunu yada en büyük problemi yada en büyük iyiliği. v.s v.s almayı cok düsündügüm bir arac ya 2.el olarak direk . yada takasla .. yani siz degerli üstadlarım egerki bu araba hakkında iyi seyler yazarsanız bu kez almak icin yogunlasacagım .. simdiden cok tesekkür derim saygılarımla esenlikle kalın ..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Roomster fiyat/perf oranı iyidir, o genişlikte, sağlamlıkta o fiyatlara daha iyisi varsa P.tesi ilk işim aracımı satarım.  :)

İçeri gelen motor sesi dışında olumsuz yanı yok, sınıfına ve donanımına göre. Türk insanı hala sedancı, MPV gibi araçlar biraz yadırganıyor, Skoda zaten çok çok fazla satan bir marka değil TR genelinde. Ama motorları Seat ve Polo'da kullanılan aynı motordur.

Yine de alacağın motor tipi ve donanımı iyice test et, araştır...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;65671
Roomster fiyat/perf oranı iyidir, o genişlikte, sağlamlıkta o fiyatlara daha iyisi varsa P.tesi ilk işim aracımı satarım.  :)

İçeri gelen motor sesi dışında olumsuz yanı yok, sınıfına ve donanımına göre. Türk insanı hala sedancı, MPV gibi araçlar biraz yadırganıyor, Skoda zaten çok çok fazla satan bir marka değil TR genelinde. Ama motorları Seat ve Polo'da kullanılan aynı motordur.

:+1:

Elazığın yolları çok güzel değildir.Onun için halk vw grubu araçlarına rağbet ediyor.Bunların içindede öne çıkan seat ve skodadır Elazığda.
Bence 1.4 TDI style(comfortta olabilir ama biraz pahalıdır:)) roomi en ideali.Motor sesi sizi yanıltmasın performansı gayet güzeldir.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;65671

+1198 :ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tek sorununuz yoldakilerin meraklı bakışları olacaktır.:ok:
Ama bulunduğunuz yerdeki servis desteğini araştırmanız lazım.

Çevrimdışı fıratt

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bendede roomster var allahı var çok memnunum..
en guzel tarafıda yıkamaya gittiğim zaman herkesin şaşkın bakışları nasıl bir araba ya dediklerini duyarım ve mutlaka yanıma gelip sorarlar nasıl memnunmusun fiyat nasıl bunların..
uzun lafın kısası farklı olmak farkedilmek iyidir..

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
abicim az önce inanın aramızda 1 km yol vardı bir baktim bir romi cıkıyor sağdan . ülen dedim romi bu kim bu dedim yanılgıdayım sandım gittim pesine 2 sellektör vatandas durdu . beyefendi hayırlı günler dedim nasip olursa bende romi almayı düsünüyorum biraz anlatırmısın yada bir aksam bulusalım dedim . ya adam sinir etti beni beton gibi biriydi . dioki bana alacaksan al internet dolu ben memnunum . ayımıydı neydi ya anlamadım ben onu .. benim bu arabayı bi sürmem lazım . yorumlarınız harika vallahi herkeze cok tesekkür ederim ... abi simdi diyelimki bizim bu arabayı satmamız icap etti hemen satabilirmiyiz nasıl olur . ? degerli yorumlarınızdan dolayı cok tesekkr ederim. bu arada erzincanda cok kapsamlı bir vw yetkili bayii var .tanidigimiz abilerimiz. ben bu opelide hep oraya götürürüm gayette memnunum isciliklerinden. hayırlı günler dilerim ..
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2010, 16:04:21 Gönderen: erzopelci »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2. el alacaksan zaten hesaplı alacaksın demektir piyasasından dolayı, hemen satacaksan sıfırını alma derim.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
romiyi ilk aldığımda , bi makam şöförü , bi jip ve sayamadığım bir sürü insan sormuştu trafikte :) , xenon taktırdığım tuningçi arkadaş ; abi bu araba ne zaman tr ye geldi ne zaman aldın ? diye sormuştu, meraklılara cevap verecek vaktin varsa çok memnun kalacağın bi araba , maddi durumun yetiyorsa 1.4 tdı comfort al derim..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben aracı 3 yıldan fazla oldu alalıu, hala görmemiş olanlar var, yeni mi çıktı diye soruyorlar  :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En güzeli yollarda meraklı bakışlar :D Heleki mavi renk daha dikkat çekiyor sanki. :)

Memnun olmadığım iki şey var

1.Baz modeldeki bazı eksiklikler(yol bilgisayarı ve torpido kapakları yok),plastik kalitesi ve işçilik.
2.Yol tutuş rijitliği biraz sıkıntılı.

Yukarıda iki eksikte aracı sevmemi engelleyemiyor :) Hani bazıları orta yaş aile arabası desede bence dizaynı ve rengi sayesinde biraz olayı kurtarıyor gibi..:)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Yunus İBİŞ

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;65746
Ben aracı 3 yıldan fazla oldu alalıu, hala görmemiş olanlar var, yeni mi çıktı diye soruyorlar  :D

bide benim garibim pederin halini düşünsenize nerdeyse araca her binen müşteri soruyormuş bu arac yenimi diye :).
bu arada basından bi olay gecmiş çek vatandası çat pat türkçeyle sizdemi skoda taksi demiş peder yes demiş :D adam iyi iyi ama olmuşken superb olsun demiş peder para yok demiş adam yoksa superb pahalı bi araç mı burda deyince peder artık ağzını açmamış :D :D
"Biz Türk\'üz!Tarihimize ve en yakın mazimize bakarak Türk\'üz der ve bundan haklı bir iftihar duyarız."

^^^^^^^^^^^|___
|...:SAGOCUYUZ::....| |;\\___.
|_..._.....__===|=_=__=...,]|
(@)***(@)**(@)**(@)(@)

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
abicim hersey iyi güzel hoşta .kafam bir konuya takılı . bir doktor abimiz var tanıdığım . sürekli araç alıp satanlardan . alım satım islerinden iyi anlayan biri iste. onunla görüstük hocam dedim süper bir arac kesfettim ne dedi skoda roomster deyince one ne zamn cıktı diye sordu . anlattım iste hatta internetten baktık arastırdık . dioki iyi hos ama alsan kime satacaksın . bizim memnleketteki zihniyet farklı arkadaslar  . vede zaten en cok 1.4 t.d.i  modeli hoşuma giden .yani birazda düsünmüyor değilim. memlekette bir tane romi yok diyelimki acilen satmam lazım nasıl satarım sizce?

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erzopelci;65954
abicim hersey iyi güzel hoşta .kafam bir konuya takılı . bir doktor abimiz var tanıdığım . sürekli araç alıp satanlardan . alım satım islerinden iyi anlayan biri iste. onunla görüstük hocam dedim süper bir arac kesfettim ne dedi skoda roomster deyince one ne zamn cıktı diye sordu . anlattım iste hatta internetten baktık arastırdık . dioki iyi hos ama alsan kime satacaksın . bizim memnleketteki zihniyet farklı arkadaslar  . vede zaten en cok 1.4 t.d.i  modeli hoşuma giden .yani birazda düsünmüyor değilim. memlekette bir tane romi yok diyelimki acilen satmam lazım nasıl satarım sizce?

3-5 aşağıya satarsınız...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cokta guzel satilir, alim satimcilar fazla kar istedikleri icin piyasada cok olan araclara yoneliyorlar.Piyasa sartlarindaki fiyati abartmadigin surece cok rahat satilir.Uzerine ilan bile asmadan fabia'yi 1 haftada sattim. Alim satim yapan adam hasta oldu arabaya birde.Surekli bu islerle ugrasanlar bile bilmiyor arabalari ki :)

Her malin alicisi vardir.O sozlere inanmayin.Piyasasi olan arabalar belli .Yeterki araba temiz olsun..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP