škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yağ seviyesi ikazı

Suleyman · 115 · 38113

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar geçen indirimden faydalanmak için servise gitmiştim. Paspas silecek aldım birde aracın sürekli uyarı veren bakım zamanı sorununu anlattım. Yaklaşık 1000 km. de bir bakım zamanı uyarısı veriyordu. Her gittiğimde yaptık diyorlardı ama 1000 km sonra yeniden başlıyordu 500 km sonra bakım gerekli şeklinde. Neyse bu sefer şuna ciddi ciddi bakın dedim. Aracı vag-com'a bağladılar baktılar ettiler. Olmazsa programı tekrar yükleriz dedi arkadaş. Sonuçta dediğine göre bakım aralığı 1500 km. olarak hatalı girilmiş zamanında, 10.000 km. olarak düzelttim dedi. İyi dedim çıktım servisten. Bir kaç saat sonra aracı çalıştırmak için kontağı çevirdiğimde kırmızı olan yağ seviyesi ikaz lambası yaklaşık 10 sn süre ile sarı olarak yanıp yanıp söndü. Kitapçığa göre yağ azalmış, yağ çubuğuna da baktım min çizgisinde gibi. Fakat servisteki arkadaşa sorduğumda yağ seviyesi ile alakası olmadığını programda sorun olduğunu tekrar yüklenmesi gerektiğini söyledi.

Sizce sorun neden kaynaklanmış olabilir? Böyle bir durumla karşılaşan oldumu acaba?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de bir ara çıkmıştı.

http://www.dailymotion.com/video/x82le0_skoda-roomster-yay-ykazy_auto

Birşey yok dediler...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki o zaman neden yağ çubuğu minumum seviyesinde o zaman,siz onun sadece gaöstergesine değil aynı zamanda yağ çubuğunu ve seviyesinede baktırmanız gerek.söylediğinize göre yağ eksiltme var gibi eğer yanlış bakma olmadıysa.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla elemana söyledim yağ ekleyeyimmi diye gerek yok dedi kesin bir dille,program tekrar yüklenecekmiş. Adana'da olsam 10 dakikalik iş ama değilim işte. Neyse bayrama gideceğim o zaman bakarlar artık...

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
aracın yağını tamam la hatta imkanın var sa birdahaki sefere 5/60 yağ kullan bir daha yağ sorunun  olmaz
 araçta yağ seviye sensörü varsa arızalanmış olabilir en basit anlama yolu kaputu açınca söner yada yağ ekle sönmezse gösterge saati bozuktur. senin romi kaç model eskilerde sensör yok
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
kesinlikle aracın yağını max olan yere kadar koy min ile max arası 750ml dir sen 1 lt yağ koy 5/40
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: s.alkan;48626
aracın yağını tamam la hatta imkanın var sa birdahaki sefere 5/60 yağ kullan bir daha yağ sorunun  olmaz
 araçta yağ seviye sensörü varsa arızalanmış olabilir en basit anlama yolu kaputu açınca söner yada yağ ekle sönmezse gösterge saati bozuktur. senin romi kaç model eskilerde sensör yok

2007 Model, Roomster 1.4 TDI Style...

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Peki yıkama yağlamacılardan bu yağı ekletsem yaklaşık1 lt. ne kadara mal olur? Kazıklanmayalım. Bildiğim kadarıyla Castrol Magnatec Pro. A3 10W-40 vardı. Aynı yağ olması şart değilmi?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: s.alkan;48626

Benim roomidede sensör var o zaman..zira bendede yanmıştı yağ ikazı..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
YA bu servisin hangi yağı koyduğuda belli değil. Bakım faturasına baktım 10W-40 yazıyor, sonraki bakım km'sini yazıp direksiyona kenarına astıkları kağıtta 5-40 yazıyor. Hangisini koyayım şimdi yanlış olursa sorun olurmu?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
10 40 mı???

aracınıza dışardan iyi bakarken bence içerden katletmemek lazım. 10W-40 ne yahu!

o arabanın motorundaki tolere payı başkadır, ayrıca aynı yağ turbonun içine gider ve o turbo dakikada 200.000-300.000 devirde döner ve onu yağlar. 50-60 bin km de elinize almayın aracın bi taraflarını. sinirlendim ya. 10 40 ne kardeşim...?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
umarım faturada gözüken öyledir.... bi an sinirlere geldim, kusura bakmayın.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla motor kısmında çok bilgim yok açıkçası o kısmı servistekilere bırakıyorum. Şimdilik sorun olmadı çok şükür ilgileniyorlarda sağolsunlar ama yazdıklarıyla söyledikleri birbirini utumuyor. Mail atayım bakalım.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;48669
Valla motor kısmında çok bilgim yok açıkçası o kısmı servistekilere bırakıyorum. Şimdilik sorun olmadı çok şükür ilgileniyorlarda sağolsunlar ama yazdıklarıyla söyledikleri birbirini utumuyor. Mail atayım bakalım.

Telefonla cevap geldi. Kesin söylediler 10W-40 koymuşlar. Ee şimdi sorun yaratırmı?Tekrar söyleyeyim araç 1.4 TDI...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com