škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Araç Almayı Düşünüyorum..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı medcezir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Uzun süredir siteyi takip ediyorum. Epeyce de istifade ettim. Ama sanıyorum ilk defa yazıyorum. Hal-i hazırda 1994 model Toyota Corolla 1.6 GLi sahibiyim. Bir süredir aracımı satıp daha yeni (güvenli) bir otomobil almayı düşünüyordum. Çalıştığım yerden ciddi bir alıcı çıkınca ben de ciddi ciddi ne alsam acaba diye araştırmaya başladım. Güvenli, konforlu, sorunsuz (daha doğrusu az sorunlu), iç hacmi geniş bir araba olsun istiyordum. Fabia ile başladım (B sınıfında en geniş iç hacim). Roomster ile devam ettim. Donanaım seçenekleri, model yılları, motor hacimleri ve şanzımanlar derken kararsızlığın ortasında kaldım. Geçtiğimiz günlerde Otomobil fuarında da epeyce inceledim. Skodanın diğer modelleri fiyat olarak beni çok aşıyor. Fabia veya Roomster düşünüyorum. Fakat hala kararsızım. Şu anda kullandığım araba 4 ileri (tam/klasik) otomatik vites. Acaba yine otomatik mi almalıyım?.. Yoksa bu sevdadan vaz mı geçmeliyim?.. Soracak çok soru var ama şimdilik çok uzatmayayım. Özellikle Roomster kullananlardan tavsiye/öneri/yardım bekliyorum.
Teşekkür ediyorum.
Saygılar...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıfır alacaksanız Fabia ve Roomi gereksiz pahalı.İkinci el düşünülebilir.Bütçenizi tam olarak söylerseniz başka alternatiflerde sunabiliriz.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
limitiniz nedir,yılda kaç km yapıyorsunuz,performans sence önemli mi bunları yazarsanız daha iyi yardımcı oluruz.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı medcezir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
25000 TL'yi geçmeyi pek düşünmüyorum. Zaten baktığım modeller de sıfır değil. Özellikle güvenli olsun istediğim için 1.6 Comfort Roomster (2007-2008 model) veya yine 1.6 Fabia'lara (makyajsız yeni kasa) bakmıştım -yeni modellerin bu eski modeller kadar donanımlı olmaması da ayrıca çok enteresan-. Bu araçların yakıt durumu nedir bilemiyorum. Yılda yaklaşık 15000 km yapıyorum. Öyle performans delisi falan değilim ama yine de alacağım araba en azından şu anda kullandığım Corolla'nın performansını aratmasın isterim. Yakıt konusu da aynı şekilde; şu anda kullandığım araç LPG'de ortalama 25 kuruş yakıyor (tamamen şehiriçi). Kısaca şu anda kullandığım araçtan ne daha konforsuz olsun, ne daha fazla yaksın, ne de daha düşük performanslı olsun. Güvenlik konusunda zaten söz söylemeye gerek yok; her hal ü kârda daha iyi olacağını düşünüyorum.
Saygılar,
Kadir.
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2011, 08:36:16 Gönderen: medcezir »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Roomster 1.4 TDI seçeneği sizi fazlasıyla memnun edecektir.Hem tüketim hemde konfor anlamında..Fiyat/fayda oranı 2. elde iyi olan bir otomobildir Roomster..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de benzinli 1,4 85 BG roomster kullanıcısı olarak, Gökhan' a katılıyor ve üst donanımlı TDİ bir roomster öneririm.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı medcezir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.4 TDi motorların biraz gürültülü çalıştığından bahsediliyor hep. Kabin içinde sorun olmuyorsa eğer, donanımlı 1.4 TDi bakmaya başlayayım ben..
Teşekkürler..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: medcezir;229050
1.4 TDi motorların biraz gürültülü çalıştığından bahsediliyor hep. Kabin içinde sorun olmuyorsa eğer, donanımlı 1.4 TDi bakmaya başlayayım ben..
Teşekkürler..

Dizelden başkası yalan derim roomi nin de full paketleri güzel tercih olur :)

Çevrimdışı medcezir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Otomatik vites hakkında ne düşünüyorsunuz? Corolla'nın 4 ileri klasik otomatik vitesi ile kıyaslayacak olursanız ne dersiniz? Bir de style, comfort gibi donanım seçenekleri var sanırım. Bunlar hakkındaki bilgilere nereden ulaşabilirim...

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;229042
Roomster 1.4 TDI seçeneği sizi fazlasıyla memnun edecektir.Hem tüketim hemde konfor anlamında..Fiyat/fayda oranı 2. elde iyi olan bir otomobildir Roomster..
:+1:

1.4 tdi kullanıcısı olarak tavsiye ederim.gürültü olarak sonuçta dizel bir araçmutlaka biraz oluyor ama yüksek devirde o sesi duymazsıınız.şimdiden hakkınızda hayırlı olsun.
\'\'Ben\'\' Yaradan\'dan Ötürü Yaradılanı Sevdim... Yaralayanı\'\' Değil..!

gurdal

• Ziyaretçi
Bir yıldır roomster 1.4 TDI kullanıyorum. Beklentilerimi tamamıyla karşıladığını söyleyebilirim. Aile kullanımı için çok uygun bir araç. Herhangi bi sorunla da yaratmadı çok şükür. Güvenli, konforlu, huzurlu bir araba.
 Eğer illaki de bir sorun aranacaksa şunu söyleyebilirim. Aracı aldıktan sonra onu çok seviyorsunuz ve biryerine bişey olacak diye ödünüz patlıyor:)
herkese selamlar ederim......

Çevrimdışı medcezir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dizelde otomatik vites seçeneği yok sanırım. 1.6 benzinli otomatik vites hakkında bilginiz var mı? LPG uygulayacak olursak nasıl olur?
Saygılar,
Kadir.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: medcezir;229875
Dizelde otomatik vites seçeneği yok sanırım. 1.6 benzinli otomatik vites hakkında bilginiz var mı? LPG uygulayacak olursak nasıl olur?
Saygılar,
Kadir.

LPG uyumludur 1.6 Roomster benzinli motoru...

Çevrimdışı trrizeosman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar; 2006 model Fabia 1.2 Landirenzo LPG li aracımı takas veya diğer doğrudan temin:) yöntemiyle satarak yine 1.2 LPG li bir Roomster arıyorum..Değişikliğin tek nedeni öncelikli olarak bagaj hacmidir.Aile büyüdüğü için bagaj ihtiyacım artmıştır..
Kriterler şunlardır:
Panaromik tavan olmak kaydıyla;
Model yılı:(önemli değil)
Yakıt tipi:Tercihen LPG li
KM:Yüzbin km den aşağı
Önden kaza ve tamamen boya olmamak kaydıyla ufak tefek çizikler mühim değil
Fiyatı 23 bini de geçmesin..
ilgilenen arkadaşlara duyrulur..