škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Polarize camlı güneş gözlüğü

lrfan · 20 · 9901

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Polarize gözlük kullanıyorum 1 haftadır, daha önce hep övgüler duymuş ama kullanmamıştım.

Şimdi ne kadar hata etmişim diye düşünüyorum. Zira araba kullanırken çok büyük rahatlık.

En önemli özelliği asfalttan, torpidodan ya da arabalardan yansıyan ışığı bu gözlüğün filtre etmesi. Keza sudan yansıyan ışıkları da filtreliyor. Foto işiyle uğraşanlar polarize filtreleri iyi tanırlar. Yansımaları kesiyor, torpido eskiden daha parlaktı şimdi sanki mat boya ile boyanmış gibi görünüyor bu gözlükle. Özellikle uzun yolda ve yazın tavsiye ederim.

Elbette fiyat farkı var ama karşılığını veriyor :ok:

İşte polarize lens farkı

Polarize olmayan.........Polarize olan

octaviaman

• Ziyaretçi
on sene önce bu özelliğinden etkilenip polaroid güneş gözlüğüyle başlamıştım.Araç kullanırken hiç rahatsız olmuyorsunuz.halen gözlük yenilerken ışık kırma özelliği olmasına çok dikkat ederim.Ayrıca göz sağlığının bedeli yok kaliteli gözlük kullanmak en iyisi.

Çevrimdışı sarp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
çok uzun zamandır daimi gözlük kullanıyorum. kullandığım güneş gözlüğüde numaralı ve polarize.
güneş gözlüğü görüntü olarak etkileyici:cool:
işlevsellik olarak yeterli:ok:
parasını son kuruşuna kadar hak ediyor
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Alıntı yapılan: lrfan;23938
Zira araba kullanırken çok büyük rahatlık.

Elbette fiyat farkı var ama karşılığını veriyor

:+1: Aynen katiliyorum.
Benim gozlukte polarize parasi iyi ama degiyor :ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kullandığım güneş gözlüğü iyi bir markaydı, Oakley. Ama ne kadar iyi olsa da polarize gibi değildi...

Şimdi çok rahatladım  :ok:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Polarize filtreler görüntüyü HighDefinition gibi yapar :) Gözleriniz HD olur direk :) Özellikle uzun yolculuklarda yorgunluğu neredeyse yarı yarıya azaltır,şimdiki kullandığımız arabalar yeni jenerasyon arabalar,fiziksel yorgunluğu az arabalar ama gözlerin ciddi etkisi vardır birde onlara önlem alınırsa nonstop Edirne'den Ardahan'a gidersiniz :)
Güle güle kullan İrfan'cığım :)

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sagolsun engın abı (ılkask) ondan bı tane gozluk sıparıs etmıstı abım ondan bana kaldı fakat polarıze olup olmadıgını bılmıyorum ne super bısı hem araba kullanırken hem adana sıcagında.daha once kullandıklarım ısporta ıdı aradakı farkı cok ıyı anladım

Çevrimdışı ilk aşk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.turkiyeotoforum.com/oto/
Alıntı yapılan: demir_01;23973
sagolsun engın abı (ılkask) ondan bı tane gozluk sıparıs etmıstı abım ondan bana kaldı fakat polarıze olup olmadıgını bılmıyorum ne super bısı hem araba kullanırken hem adana sıcagında.daha once kullandıklarım ısporta ıdı aradakı farkı cok ıyı anladım

cino uçarım sana burdan şimdi .ben polorize olmayan gözlük gönderirmiyim size .güle güle kullanın

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iyi günlerde kullan irfan abi...:ok:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Banada lazım polarize gözlük :D

Bir tane var ama polarize değil ve gözlerim bozulacak diye endişeleniyorum :(
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Polarizenin faydası çok ama bizim araçlardaki dijital göstergeleri okuyamıyorum polarize gözlük taktığımda, sanırım yansıma ile ilgili bir durum var, ekran simsiyah görünüyor gözlüğü takınca. Normal gözlüklerde böyle bir durum yok.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında Vag com bağlantısından gözlüğe jet pilotu gözlüğü gibi kablo bağlantısı çekilecek,Terminatör gibi bilgi ekranı gözlük camında akacak :rm::rm::rm: buldum gene bir çözüm :rm:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;24033
Polarizenin faydası çok ama bizim araçlardaki dijital göstergeleri okuyamıyorum polarize gözlük taktığımda, sanırım yansıma ile ilgili bir durum var, ekran simsiyah görünüyor gözlüğü takınca. Normal gözlüklerde böyle bir durum yok.

Bendeki dijital ekranda sorun yok, gayet rahat görünüyor, senin gözlük mega polarize olabilir  :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
etraf bilgisayar oyunu gibi desene :)

Alıntı yapılan: 06navy;24033

yola çıkan objeleride falan göstermiyormuş :hanz:
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2009, 19:07:46 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güle güle kullan irfan hocam.
bu gözlükler göz için birebir.
bende kış yaz gece hariç gözlüğü çıkartmam.