škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yarı sentetikmi yoksa tam sentetikmi ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önümüzdeki cumartesi aracın ilk yıllık bakımı var.Aklıma ilk gelen şeyde tabiki motor yağı.Tam sentetik koydurmamın gereği varmı yoksa yarı sentetik koydursam dahamı iyi olur.Tam sentetik yağın bazen yakıta karıştığını söylüyorlar.Ben şahsen yarı sentetik koydurmayı düşünüyorum.Tam sentetiğin gereksiz olduğunu kanısındayım.Ustalarım ne düşünüyo acaba ? :)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tam sentetik neden gereksiz olsun :) tam sentetik çok daha performanslı yağlama ,silindir cidarında daha iyi tutunma yapar,daha dayanıklıdır.Tam sentetik yağ sıfır alınmış arabada hemen kullanılmaz,15-20 bin km'den sonra kullanılması gerekir.İlk 1-2 motor yağı değişiminde yarı sentetik sonrakilerde tam sentetik kullanmak gerekir.Motorun alışma döneminde tam sentetik kullanılmaz sadece o kadar.Bende tam sentetik performans yağı bulunuyor şu anda ve 10 bine geldi yağ yaklaşık,rengi daha hala sarımtırak gibi,yarı sentetik şimdiye kadar çamur gibi olmuştu.Genede tercih meselesi tabii.Marka olarak Mobil tavsiye ederimi,kendi yağını üretir,diğerleri gibi fason değildir.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç 7800 kmde şuan.Herhalde alışma dönemi geçmiştir artık.O zaman ben en iyisi paraya kıyıp tam sentetik yağ koydurayım :D Sağol baki abi ;)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;20915
Araç 7800 kmde şuan.Herhalde alışma dönemi geçmiştir artık.O zaman ben en iyisi paraya kıyıp tam sentetik yağ koydurayım :D Sağol baki abi ;)

Rica ederim ne demek İnanç'cığım :ok:
7800'de ise tam sentetik koyma,gene yarı sentetik koy,bir dahaki sefere tam sentetik koyarsın.Koyarsan bir zararı olur mu?Olmaz koyabilirsin ama bir tur daha yarı sentetik koyabilirsin. :ok: 15 bini bir gör derim tam sentetik için.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben aldığımdan beri mobil 0-40 tam sentetik kullanıyorum biraz pahalıdır 15-20 tl castrol a göre ama banamısın demez yağ bakinin dediği gibi sarı rengi kolay gitmez taş gibidir:)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende tam sentetik kullandım en son bakımda :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI