škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octide yağ ve su seviye ikazı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar octide yağ azaldığında ne gibi uyarı işaretleri verir,ayrıca su seviyesi azaldığında ne gibi uyarı verir,yoksa direkt bayrağı çekmiş mi oluruz maazallah?:(
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

octaviaman

• Ziyaretçi
Uyarı çıktığında umarım iş işten geçmemiş olur.O yüzden aracın bakımı ihmal edilmemeli.Yağına suyuna dikkat edilmeli.Yolda arasıra gösterge detaylarına dikkat etmeli.Sembol sarı yanarsa durum korkacak bir şey yok ,kırmızı tehlike işareti.

A 5 kısa kılavuzdan fikir sahibi olabilirsin.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=612
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2009, 01:23:03 Gönderen: octaviaman »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;20273
Uyarı çıktığında umarım iş işten geçmemiş olur.O yüzden aracın bakımı ihmal edilmemeli.Yağına suyuna dikkat edilmeli.Yolda arasıra gösterge detaylarına dikkat etmeli.Sembol sarı yanarsa durum korkacak bir şey yok ,kırmızı tehlike işareti.

A 5 kısa kılavuzdan fikir sahibi olabilirsin.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=612
ömer bey benim asıl sormak istediğim şu;yani bunlarda eksilme,arıza veya tehlike sözkonusu olduğunda aynı zamanda sesli uyarıda veriyormu onu biliyormusunuz?örneğin yolda sürüş anında arkadan bir yolcu çocuk yani arka kapıyı açtı hemen uyarı sesi geldi ve hemen aynı zamanda kapı açık işareti verdi.bunun gibi uyarı sesiyle birlikte görüntü ikazı diyorum.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sesli ikaz vermes suyu eksildiyse hararet lambası sarı yanar stop ettirirsiniz suyu doldurursunuz arabayı çalıştırırsınız en fazla 5 dk sonra lamba söner ama yağ azalınca nasıl bir ikaz veriyor onu bilmiyorum

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"Sesli ikaz vermes suyu eksildiyse hararet lambası sarı yanar"
--------------
bunu bizzat tecrübe ettiniz mi sesli uyarı vermediğini?

octaviaman

• Ziyaretçi
SCT de taratıp koymuştum sanırım.Tekrar gündeme geldi.İnşaallah bir daha kaybolmaz yazılanlar.Kitaptan alıntı yapıyorum.

* Hararet lambası kontak açıldığında bir kaç sn yanar.
   Bilgi ekranı olan araçlarda kontak açıldıktan sonra hararet lambası anmaz,bilakis       sadece soğutma suyu sıcaklığı çok yüksek veya çok düşükse yanar.

* Hararet lambası sönmez veya sürüş enasında yanıp sönmeye başlarsa,Soğutma suyu sıcaklığı ya çok yüksek ya da çok düşüktür.İlave olarak üç bip sesi duyulur

* Böyle bir durumda durunuz ve motoru durdurunuz.Su seviyesini kontrol ediniz gerekirse ilave ediniz.

Soğutma sıvısı genleşme kabını dikkatli açınız.Haşlanma tehlikesi vardır.Motorun soğumasını bekleyiniz.

*Eğer mevcut şartlar su ilavesine uygun değilse yola devam etmeyip servisden yardım isteyiniz.Motor hasarı tehlikesi riski vardır.

* Su seviyesi normal olduğu halde ikaz varsa,Radyatör fanı çalışmıyor da olabilir.Sigortasını kontrol ediniz.

Radyatör fanına dokunmayın.Kontak kapalı olduğu halde devreye girebilir.Yaralanma tehlikesi.

* Her şey normal olduğu halde ikaz varsa yola devam etmeyip servisden yardım isteyiniz.

* Bilgi ekranında görülen ikaz 'STOP Check coolant!Owner's manual
   'DURUN!Soğutma sıvısı seviyesini kontrol edin!Kullanma kılavuzu.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler ömer bey bende bunu istiyordum paylaşim için çok sağolun.