škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeti or leon ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fety34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
halihazırda 2001 fabia sahibiyiz. bunu satıp üzerine ekleyip maksimum 55 bine kadar bir araç alma arefesindeyiz. hangisi alınırsa uzun süre kullanılacak o yüzden ikinci el sıkıntısı sorun değil. aklımda iki model var:

2013 1.6 tdi style manuel leon
2012 1,6 tdi elegance manuel yeti

yakıt tüketimi, güvenlik, performans ve çıkaracağı problemler açısından fikirlerinize ihtiyacım var.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İkisinin de kulvarları o kadar ayrı ki, biraz sizin beğeninize kalmış görünüyor tercih.
Ha tüketim önemli diyorsanız, Yeti biraz fazla yakabilir aerodinami, ağırlık, ...vs. farklılıkları sebebiyle.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ikisine de aileyi bindirin, onlar soyler zaten. Bitliste bayi yoksa gunubirlik bayi olan bi yere gidin cunku alip da begenmemek daha zorlu bi surec.

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kulvar farkli, fiyat ayni nerdeyse. Hangisini daha temiz bulursaniz onu alin, galiba cok yol yapiyorsaniz. 2015 seat leon 1.2 tsi led far paketli sifir 54 e alinabiliyor bilginiz olsun.

Çevrimdışı fety34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tsi hiç düşünmedim. zaten fabiadan vazgeçmemin sebebi yakıtın üzmesi. 1.4 benzinli tüp yok araçta. bitlis tekirdağ arası yılda 2 kere gidiliyor. haricinde haftasonu gezileri vs. yıllık ortalama 13-14 bin km yapılıyor. leonların yakıt tüketiminin iyi olduğunu biliyordum ama 2. el fiyatlarına bakınca bunu alacağıma zaten sevdiğim bir araç olan yeti alırım dedim. bu yüzden önünüze bu iki farklı araçla geldim :)

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her ikisi çok farklı model araçlar ama madem bu iki model arasında kaldınız benim fikrim şu olacaktır. Leon kullanmadım yorum yapamam fakat son 10 yıl biri sıfır 3 adet Corolla sedan kullanmış biri ve şimdilerde 10 ay 7600 km 1.6 TDI DSG Yeti kullanıcısı olarak ben Yeti öneririm. Güvenlik konfor yol tutuş ve yakıt ekonomisi mükemmele yakın diyebilirim. Agresif şehir içi ve dışı kullanımda yakıt ortalamam 5.1/100 km sakin uzun yol kullanımlarında 4.6/100 km ortalama yakaladım. Yakıt olarak kesinlikle üzeceğini sanmıyorum ama Leon'a kıyasla biraz fazla yakabilir ağırlık rüzgar direnç katsayısı kasa vs vs farkları var.

Çevrimdışı 6ahmet1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kulvarlar neden farkli demis herkes anlamadim? yeti yuksek hot hatch gibi kullanabileceginiz bir arac. leondan iyi yol tutar yalitimi cok daha iyidir. yakit leondan 1 lt fazla yaksa yilda 30bin km yapsaniz yaklasik 1200tl fark yapar oda yeti kullanmanin keyfine sayarsiniz.

Çevrimdışı fety34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
cevaplar için teşekkür ederim. haftasonu bir bayide yetiyi inceleme fırsatım oldu, malumunuz artık elegance yok. active modelinin iç mekan kalitesi çok rahatsız etti. en basitinden içten kapı açma kolu bile plastik. 2001 fabiamda bile daha kaliteli. elegance de böyle mi acaba?

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet bende dün 2 bayi ile görüştüm artık sadece 1.2 TSI ve 1.4 TSI benzinli ve bir kaç belli donanım modelleri geleceği söylendi 1.6 TDI motorun gelmemesine sebep olarak da aynen şu ifadeyi kullandılar Tiguan'ın satışlarını kestiği için satıştan kaldırıldığını belirttiler artık ilerleyen dönemde de dizel motor gelmeyecekmiş hiç bir bayide 1.6 TDI araç olmadığı söylendi bende 2015 Yeti 1.6 TDI Elegance düz vites ile değişim düşünüyordum ama aracımı (2014 Yeti Ambition 1.6 TDI DSG ) elimden çıkartmama mı tavsiye ettiler ve oldukça değerleneceği söylediler.

Çevrimdışı fety34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ya bu doğuş var ya! saçmalığa bakar mısın? yeti fiyatına tiguan verseler de almam. dizeli ancak ikinci elden temin edebileceğiz temiz bir 1.6 elegance arıyorum 2 aydır ama yok. olanlar da bütçemi aşıyor. peki yukarıda bahsettiğim iç mekan kalite algısı ile ilgili neler söyleyebilirsiniz zafer bey?

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Temiz düşük km bir Yeti 1.6 TDI Ambition ve ya Elegance bulursanız kesinlikle almanızı tavsiye edeceğim bir modeldir. Active donanım hiç düşünmediğim için açıkçası bayide de hiç bakmadım. Ambition donanımda iç malzeme kalitesi gayet yeterli seviyelerde Elegance donanımda ise çok daha üst seviyelerde bir kalite algısına varabiliyorsunuz. Benim aracım Ambition donanım ve ön konsol komple kaliteli yumuşak plastik ve oldukça dolu sayılabilecek bir model 3 kollu deri direksiyon vites ve el freni alaşım jant maxi dot ekran krom aksesuarlar vs vs aracının içine ayrı bir hava katıyor bunların daha bir çoğu baz donanım da yok Active'de  baz donanım olduğundan bu kalite hissini alamamanız normaldir doğal olarak da her donanım seçeneğinin arasında epeyce bir fiyat farkı da ortaya çıkıyor. Fakat dediğim gibi artık dizel modeli ülkemize gelmeyeceği için ve sıfır alma şansımız da olmadığından 1.6 TDI model sahibi olanların araçlarını çok acil ihtiyaçları ve ekonomik sıkıntıları olmadığında elinden çıkaracaklarını sanmıyorum ya da en azından ben öyle düşünüyorum.

Çevrimdışı gunerkan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yeti sadece tiguan değil vw nin dizel modellerini sıkıntıya sokacak bir model, golf 6 ve 7 kullanmış biri olarak ben bu görüşteyim. Elinde dizel yeti olan arkadaşlar kıymetini bilsinler. Bundan sonra bu fiyatlarda tdı motor compact suv rüya olur ancak.