škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

5. Viteste Vites Kolu Titremesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serdariekrem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, 2015 1.2 tsi 70.000 kmdeki manuel aracımın 5. Vitesinde vites kolu inanılmaz derecede titriyor (araçta titreme yok) özellikle gaz verirken. Araç durma pozisyonundayken de tüm viteslere rahatça geçerken yine 5. vitese çok zor geçiyor. Sebebi ne olabilir acaba?

Özel servise götüreceğim ama ustalar sağolsun önceki araçlarımda bugüne kadar alakasız şeylerden dolayı bayağı masraf yaptırıp çözüm bulamadıkları için aynı şeyleri yaşamamak adına size danışayım dedim. Sorun nerede olabilir ucuz yollu halletmeye çalışayım?

Teşekkür ederim.

Çevrimdışı fahri1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tam olarak vitese taktığınıza emin misin kardeşim. Özellikle en köşeye doğru özenle iterek denedikten sonra da aynı şey oluyor mu acaba. Sence tam olarak yerine girmediği için yapıyor olabilir mi hissedersin atarken illaki

Çevrimdışı fahri1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ankarada özel servis olarak aydelen ve Uludağ özel servisi var kardeşim gönül rahatlığıyla gidebilirsin işlerinin ehli esnaflardır

Çevrimdışı serdariekrem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tekrardan selamlar arkadaşlar; bugün HUMA srvise götürdüm aracı; test sürüşüne çıktık. Yüzde doksan ihtimal şanzuman takozundan kaynaklanıyor, düşük bir ihtimal vites halatlarından da olabilir dendi.

Takoz için 550-600 TL'lik bir masraf çıkar; ama eğer sizi rahatsız etmiyorsa hiç dokunmayalım, boş yere masraf yapmayın, hiçbir sıkıntı çıkarmaz, gönül rahatlığıyla kullanın aracınızı dedikleri için teşekkür edip ayrıldım.

Benzer sorun yaşayanlara faydalı olur umarım.

Çevrimdışı serdariekrem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yok hocam vitese geçiyor araç, viteste gidiyor atma falan da yok. Zaten yukarıda sebebini yazdım yüzde doksan şanzuman takozundanmış.

Çevrimdışı fahri1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Anladım kardeşim gecms olsun. Dediğine göre önemli bir şey değil. Ancak neden bunu yapar. Acaba sert kullanımdan dolayı falan mı