škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia Ambiyans Aydınlatma Yapımı (GJ3238)

Can · 10 · 6039

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar..

Bugün uzun süredir aklımızda olan ve Poloda standart olarak sunulan ambiyans aydınlatmadan esinlenerek Fabiaya uyguladığımız ambiyans aydınlatmayı kısaca anlatıcam :)

Öncelikle bu iş için yeşil led bulamadığımız için şerit led kullandık,yalnızca tek led bile fazla parlak olacağından önüne pleksi benzeri bir malzemeden minik bir parça ekledik,o bile fazla parlak olunca da kare şeklinde bir pleksiyi ledin önüne monte ettik ve istediğimiz aydınlatmayı yakaladık.

Bu işlem için öncelikle teybi çıkardık ve onu taşıyan büyük parçayıda çıkardık,böylece daha geniş bir çalışma alanımız oldu.

Parçanın alt kısmındaki oyuğun tam ortasına minik bir delik açtık,

Elektriğini merkezi kilit butonundan aldık,ve bu sırada şerefsiz teypçinin gps anteninin soketini kırdığını farkettik ve gps antenini tavana taşıdık,

Kırık parçayıda tamir ettikten sonra bağlantıları tamamlayıp test ediyoruz,

Ve her şeyi yerli yerine taktıktan sonra final görüntüsü,

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok iyi oldu ya :) Final fotolarında parlak çıkmış,bu kadar parlak değil,telefon çekimi malûm, sizlerle paylaşalım dedik :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
farları açınca mı yanıyor.. elektriği nerden aldınız.. çok güzel olmuş.. elinize sağlık...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
elinize sağlık bende şerit ledle yapmıştım arabaya kırmızı. ışık çok parlak olunca pavyona döndü diye üzerine kağıt bant çektim birkaç kat :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederiz :)

Aynen parlak oluyo tek led yetti bize, üstünde şeffaf bir plastik var hatta düşünün :)

Alıntı yapılan: zaferhan;460485
farları açınca mı yanıyor.. elektriği nerden aldınız.. çok güzel olmuş.. elinize sağlık...

Elektriği kilitleme ışığından aldık,parkları açınca iç aydınlatma olarak yanıyor.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
elinize sağlık. güzel olmuş.
ışığın şiddetili led lambanın arkasına 1 veya 2 taş direnç ekleyerek istediğiniz koyulukta ayarlayabilirsinz. ben de sizin yöntemle kapı kollarının altına led ışıklandırma yapıp gece görünürlüğünü arttırmayı planlıyorum. sınavlarımı geçince tabi.

Çevrimdışı emree_44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ince ama sihirli dokunuş .

bende vw yaptım akşam binmek için can atıyorum.