škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

G12 / G13 Antifriz hakkında..

Can · 13 · 14293

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi akşamlar ST ailesi..
Aracın soğutma suyu sıvısı 3-4 ayda bir 2 parmak kadar azalıyor. Herhangi bir kaçak vs de yok ama nedendir bilenmez böyle bir şey gerçekleşiyor. Yetkili servisler ve Şahkan oto genel kontrolleri yaptı,herhangi bir sorun yok.
3-4 kez toplamda 1 litre kadar normal çeşme suyu eklendi ve bende bu yüzden bu akşam Gökçenin parçalarını almak için Atik otoya gittiğimde 1.5 litre antifriz aldım.
Ancak aracın içindeki G12 benim aldığım ise G13 . aralarında bir fark yok sadece adı değişti,ilave edebilirsin dediler ama ben birde buradan sormak istedim..

G12/G13 arasında ne gibi farklar var ve G12 üzerine ilave etsem bir sıkıntı olur mu?
Ayrıca anladığım kadarıyla konsantre bir sıvı olduğundan oranını da ayarlamak gerekiyor. Bu konuda dikkat etmem gereken bir şey varmıdır ?

Çok teşekkürler şimdiden..

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın Klavuzunda % Kaç Diyor Konsantreye. Bence Soğutma Sistemi 2 Senede Bir Boşaltılıp Yeniden Doldurulmalı.
Görünen Oki Kaçak Yok İse Atabilecegi Tek Yer Radyatör Kapağı. Belirli Bir Basıncı Geçince Buhar Halinde Buradan Çıkar. Büyük İhtimal Radyatör Kapağıda 0.9 Bardır.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten kafam attı iyice,rot balans için Şahkana gittiğimde komple bir boşalttırıp yeniletmeyi düşünüyorum. Yetkili servis değiştirecek ama araç daha 33.000 de,bakım ise 45.000 de..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Radyatörün alt ucundaki çıkış rekorundan da kaçak oluyor ince ince, gevşekliğe karşı sıkmayı deneyin tedbiren.

2 farklı ürünü karıştırma bence

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi ürünün rengi vs her şey aynı. Sadece ismi değişmiş,Serhan abiyide aradım oda sıkıntı olmaz dedi ama ne bileyim bende adları farklı olunca koymak istemiyorum :D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;402762
Abi ürünün rengi vs her şey aynı. Sadece ismi değişmiş,Serhan abiyide aradım oda sıkıntı olmaz dedi ama ne bileyim bende adları farklı olunca koymak istemiyorum :D

Sadece ismi değişmiş ise sorun olmaz o zaman

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
pembe olana g13 deniyo galiba..araç kitapcığında laylak renkli g13 antfriz kullanın diye bi yazı vardı galiba

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o azalma içindeki sudan dolayıdır. ayrıca müşür arızası varsa o da fanın geç devreye girmesini ve bu suretle aşırı ısınmış sıvıyı atmasına neden olabilir.

diğer arabamda değişim yapıldığında hiç su katılmadı. tabi sizinki konsantire ona katılması gerekiyor. antifriz değişse bile bir miktar motor içinde kalıyor. benim önceki koydurduğum turuncu idi. sonraki değişimde yeşil koydular şimdi rengi mavimsi bir acayip birşey oldu. derecesi aynı değerde ise karışımda bir sıkıntı olacağını sanmıyorum sadece renk değişimi. yalnız bana söylenen turuncu olan ürünün lastik hortumlara zarar vermediği idi. ikincisini ben görmeden değiştiler. engel olamadım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İki farklı renkte ürünü karıştırmanın sağlıklı olmadığını okumuştum.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şimdilik bende bir sıkıntısı olmadı. dereceleri aynı idi belki ondan. biri -40 diğeri -25 gibi birşey olursa belki olabilir birşeyler. ama dediğim gibi ne kadar boşaltsalarda bir miktar eski antifrizden  kalıyor arabanın ciğerinde.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Eskisi boşaltılınca, içini su ile doldurup 5 dakika kadar çalıştırıp onu da boşaltıp yenisini öyle koy bence.:wnk:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yabancı sitelerde araştırdım biraz,bir sitede , ''All VAG model range requiring G12 Coolant purple coolant'' diyor,onlarda servisin söylediğini doğruluyor,bir sıkıntı çıkmayacağını düşünüyorum,çünkü sadece formülünde oynama varmış,onun dışında herhangi bir fark yokmuş...

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hay Allahım,arkasında kutuya yapışık 2 sayfa bilgi varmış,ben 2.sayfayı görmedim :) Orada yazan bilgi ,