škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yine mi motor,takas mı yapsak ve rize sanayisine ilk gidiş

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bizim motoru serviste yaptıralı 8 ay oluyor.son günlerde massey ferguson'un sesi iki katına çıkmıştı.üstelik bakımı 2500 km önce yaptırmıştım.arabayı verip kombi ya da sedan bir sıfır araçla serviste takasa mı girsem diye büyük korkularla ilk kez sanayiye uğradım.bu gidiş bir haftamı aldı.motorun yeniden bittiğine inanmaya başladım.araba lifte çekilmeden önce usta baktı ve kasnak,kayış,200-400 tl gibi laflar etti...gerisi malum...arabaya nefretle baktım...çelik koruyucu çıkarıldı,kayış sağlamdı.meğer sorun oradaki vidalarla ilgiliymiş.usta,tüm vidaları elle söktü,zaten bir tanesi de yoktu.hepsi emanet duruyormuş zaten.20 liramı verdim,ses üç silindir sesine döndü,sıfır takas hayalini unutup kalan taksitlere odaklanıp döndüm.

buradan şu sonucu çıkardım:en küçük arızalar benim gibi amatörleri, birden arabadan soğutabiliyormuş.

bu arada, yardımlarından dolayı rize'den forum üyesi lazianke hocama teşekkür ediyorum...
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2010, 01:34:11 Gönderen: skoda53 »

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda53;139100
bizim motoru serviste yaptıralı 8 ay oluyor.son günlerde massey ferguson'un sesi iki katına çıkmıştı.üstelik bakımı 2500 km önce yaptırmıştım.arabayı verip kombi ya da sedan bir sıfır araçla serviste takasa mı girsem diye büyük korkularla ilk kez sanayiye uğradım.bu gidiş bir haftamı aldı.motorun yeniden bittiğine inanmaya başladım.araba lifte çekilmeden önce usta baktı ve kasnak,kayış,200-400 tl gibi laflar etti...gerisi malum...arabaya nefretle baktım...çelik koruyucu çıkarıldı,kayış sağlamdı.meğer sorun oradaki vidalarla ilgiliymiş.usta,tüm vidaları elle söktü,zaten bir tanesi de yoktu.hepsi emanet duruyormuş zaten.20 liramı verdim,ses üç silindir sesine döndü,sıfır takas hayalini unutup kalan taksitlere odaklanıp döndüm.

buradan şu sonucu çıkardım:en küçük arızalar benim gibi amatörleri, birden arabadan soğutabiliyormuş.

bu arada, yardımlarından dolayı rize'den forum üyesi lazianke hocama teşekkür ediyorum...
adaşım eğer garanti süren bittiyse servisten uzak dur, çoğu serviste (işini adam gibi yapan servis çalışanlarını tenzih ederim) piyasada tutunamayan ustacıklar calışıyor. o adamlarında nasıl tamir yaptıkları ortada...:sopa:

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
yukarıdaki iki cevaba da katılmamak elde değil.ne diyeceğimi bilemiyorum.serviste bazen bir iş çok iyiyken diğeri berbat olabiliyor.ustasına ve galiba ustanın o günkü moraline  göre mi değişiyor acaba...bilemiyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İyi bir ustam var, sadece 1 yıl bakımında y. servise giderim, sonra Şahkan Oto  :ok:

Böyle servis herkese nasip olsun  ;)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda53;139375
yukarıdaki iki cevaba da katılmamak elde değil.ne diyeceğimi bilemiyorum.serviste bazen bir iş çok iyiyken diğeri berbat olabiliyor.ustasına ve galiba ustanın o günkü moraline  göre mi değişiyor acaba...bilemiyorum.
sanayi ustası mantalitesi ile çalışan yetkili servislerde mevcut malesef. ama işini layıkı ile her kuruşu hakederek yapan  servislerede var.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;139381
İyi bir ustam var, sadece 1 yıl bakımında y. servise giderim, sonra Şahkan Oto  :ok:

Böyle servis herkese nasip olsun  ;)
Diğerleri servis değil fil...Şahkan da servis değil dost.:wnk:

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;139327
sayın mehmet amirim yorumunuza katılamayacağım :)
niyekine hemşerim...:(
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;139468
Diğerleri servis değil fil...Şahkan da servis değil dost.:wnk:
biz ne dedik uğurum haşmetlüm. işini adam gibi yapan servisleri ayrı tutmadıkmı...:hhh::bnn::hhh:

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mihalgazi;139493
niyekine hemşerim...:(

biz ne dedik uğurum haşmetlüm. işini adam gibi yapan servisleri ayrı tutmadıkmı...:hhh::bnn::hhh:
ne zaman sanayide bir ustaya güvnsem kazık yedim :) serviste problem yaşadığım zamanlra olsada çatır çatır çözdüler :)

ha birde bizim tsi ların sarf malzemeleri serviste daha ucuz :D:D:D dışarda filtresini 35 ltye satıyorlardı burada serviste 23 tl :D

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
her aracın parçası dışarda daha pahalı esasen :D

geçen filitre alcaktım yan sanayi 2 tane  10 liradır  düşünüyorum  5tl  den çok filitre aldım..

girdim  bitane skoda yedekparçacısına izmirde adam 10 lira dedi  dedim bu ney ki orijinal değil bişey değil..

sonra küçümsercesine  orijinal mi istiyon sen oda var dedi  çıkardı 15 lira ama bu diyor  çıkardığıda  orijinal değil
dedim eyvallah bilader kolay gelsin sana :D
çıkarken arkdamdan bağrıyor  nakit verceksen 10 liraya bırakayım :D

Yetkili servise  gittim  mis gibi  audi skoda seat vw  amblemli  2 tane  aldım  7 küsür liraya 16 küsür lira mı ne tuttu..(kdv bindi heralde :D)

sanayi ortamında  hep  tam  para vardır..  kazıklanmamak  lazım
parçalar hep  tam para 5 lira 10 lira 15 lira 20 lira...  :D