škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yüce Motor a havalandırma ızgaraları için kampanya yapmaları talebinde bulundum.

trio · 27 · 8184

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;509591
Teşekkür Ederim, Triger seti 1600 tl fabia I için mi dediniz ?  Ben Triger seti Devirdaim pompası rulmanlar V kayışı ve rulmanları motor yağı  yağ filitresi hava filitresi polen filitresi tüm soğutma sıvısı değişimi orjinal turuncu antifiriz ile ve motor alt muhafaza gaz kelebek gövde temizliği yeniden kalibrasyonu işçilik dahil 900 tl ye yaptırdım kayışlar Continental devirdaim İna yada febi tam hatırlayamadım. Şanzıman yağını ve Hidrolik direksiyon sıvısının seviyelerinide kontrol ettik eksik değildi tabi değişme kmsi gelmiş olabilir ama aracı 2. el aldığım için bilmiyorum durumu göre gelecekte bakacağım büyük ihtimal baskı balata değişeceğim zaman şanzıman yağınıda değiştiririm şuan baskı balatam iyi durumda. Sol ön kapıda switch arızalıydı Anahtar kontakta kaldı far açık kaldı sesli ikazılarım çalışmıyor bagajda sorun yaşıyordum onuda 50 tl ye yaptırdım. Hatta dün de ön fren disklerimi febi marka ön balatalarımı ve arka balatalarımı değiştirdim toplam 200 tl tuttu parçalar. Lpg filitresini değiştireceğim Mimgas marka kit var internetten baktım filtreler ikili paket olarak satılıyor 30 tl sipariş verdim gelsin değiştireceğim. Bujilerimi yeni değiştirmiştim zaten yıllardır lpgli araç kullanıyorum yakıt tüketimi için bujilere hava filitresine çok dikkat ederim.  Benim ızgaraya ihtiyacım vardı sanırım oto parfümü yada cep telefonu tutacağı takılmaktan kırık olduğu için canımı sıkıyordu gördükçe değiştirmek istedim Orta Izgaramda geldi ama octavia gelmiş geri yolladım cuma elimde inşaallah fabianın 0 ızgarası tanıdıklar dostlar vasıtası ile maliyeti 120 tl oldu çok değerli bir dostum yeni araç hediyesi olarak aldı sağolsun orta ızgara komple yetkili servisten çok sıra dışı bir durum tabi. Ama konuyu takip etmeye devam edeceğim herkes adına. Şimdi aracıma yapacaklarımın sonuncusu olarak sıra Deri direksiyonda direksiyonu kaplatacağım dikiş ipleri skoda yeşili olacak birde vites topuzunun derisine de aynı renkten dikiş attıracağım.

Resimdeki gibi olacak ama dikişler skoda yeşili aracın iç aydınlatması ve logosu ile uyum sağlayacaktır.

Verilen fiyat yetkili servis fiyatıdır. Buradaki mevzu yetkili servis olduğu için onu baz alarak söyledim.Bende biliyorum OEM fiyatlar dışarıda daha uygun.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Havalandirma izgarasi cok fazla kiriliyor ve disarida bulunmuyor o yuzden boyle bir talep var.

Katalizor iptal ile cozulur
Cam krikosu tamiri mumkun
Triger seti soylediginizin 8de biri falan disaridaki parcacilarda oem olarak.

Ama du havalandirma izgarasi sorunu istisnasiz her aracta var malesef ve ucuz yollu cozebilmis degiliz.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;509758
Verilen fiyat yetkili servis fiyatıdır. Buradaki mevzu yetkili servis olduğu için onu baz alarak söyledim.Bende biliyorum OEM fiyatlar dışarıda daha uygun.

Triger seti değişimine İstanbul büyükçekmecede yetkili skoda servisinden 1100 tl fiyat almıştım ben oda fazla geldi.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili servis boyle seylerde opucukluyo. Triger + devirdaim + gergi bilyasi + antirifiriz + iscilige 500₺ civarinda bir rakam verirsiniz ozel serviste ;) hemde yine oem skoda vw logolu parcalarla

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;509962
Yetkili servis boyle seylerde opucukluyo. Triger + devirdaim + gergi bilyasi + antirifiriz + iscilige 500₺ civarinda bir rakam verirsiniz ozel serviste ;) hemde yine oem skoda vw logolu parcalarla
@DDŞ,
Uzun zamandır foruma göz atmamıştım. Aklıma düştü birden.Şöyle dolaşırken gördüm konuyu.Aynen katılıyorum. Bir dönem burada da yazmıştım.2010 da 30.000 km deki Fabia I' im sibop yaktığında serviste bana (şu an verilen fatura yanımda değil) 4200 TL civarında bir fatura çıkarılmıştı. Tabi bunun içinde hazır motor açılırken değiştirelim denen triger seti+su devridaim pompası ile 60 A/h lik aküde var ama net fiyat o tarihte 3000 TL civarındaydı. 2-3 ay önce bir vesile ile gittiğim Şaşmazda, burada tarafınızdan verilen adreste bu gün bile 1500-2000 TL arası yapılabileceğini öğrendim. Aynı şekilde radyatör damla şeklinde de olsa kaçırınca 250-300 TL' işe çifte işçilikli üstelik indirimli-bindirimli (!) 580 TL ödedik.Halbuki plastik radyatörler için Radyatör Sızıntı Önleyici'lerle de bu iş halledilebiliyormuş. Aslında son yediğim kazıktan söz edeyim. 12 yıllık BOSCH (2060) çamaşır makinem Şubat sonunda sıkma sırasında birden durdu.Servis çağırdık.Geldiler motor yanmış, değişecek dendi. İyi dedik sipariş verildi geldiler taktılar 320 TL' mizide alıp gittiler ama bu arada da çıkan motoruda alel acele yeni motorun kutusuna koyup,tam alıp gideceklerken birden JETON düştü, bıraktırdım.Bir hafta önce iş yerime getirip bir sökelim dedik. Kutuyu açtım. AAAA ! motor pırıl pırıl sadece fırçaların bulunduğu yer kömür tozu ile dolu.Temizledim, Endüvinin kollektörleri biraz aşınmış, Çok hafif tornadan ve 3200 zımparadan geçirdim. Fırça(Kömürleri) sökünce baktım BİTMİŞ. Ank. Sanayi cd. Sanayi Handa bu tip beyaz eşyaların parçalarını satan 5-6 dükkan var. Gittim. Çifti 5 TL' ye üstelik org. kodlu kömürlerini alıp taktım. Motor Adeta SIFIR, kesin bir on sene daha hizmet verir. Daha bunun gibi akıl parası verdiğim çok iş vardır. Kısacası garanti süresi bitiminden sonra servislere çok bir zorunluluk olmadıkça gitmek, özellikle son 4-5 senedir büyük hata. Seçimlerden sonra uzun yola çıkacağım. Bakım için Şaşmazdaki sizin Yüce Skodaya gideceğim. İnşallah hem işe özen açısından hemde fiyat açısından memnun kalırızda,başkalarınada öneririz.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2015, 15:31:39 Gönderen: Picasso »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Malesef butun yetkili servislerde birseyin tamiri yerine arizali unitenin direk degisimi gerceklestiriliyor. Bir de pahali iscilik ve parca fiyatlari eklenince aman sabahlar olmasin.

Bizim dukkan icinde hayirlisi diyorum.  Illaki daha iyi ve ucuz yapan vardir. El elden ustundur sonucta. Umarim memnun kalirsiniz :)

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim talepte henüz olumlu bir gelişme yok ?
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2015, 16:06:52 Gönderen: trio »

Çevrimdışı aweke

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;508213
Açıkçası 4 plastik parçaya 680 TL para almak resmen soygundur.. Sırf bu yüzden bir dahaki aracım skoda olmayacak ...
sizce bu skodaya özgü birşeymi birdahaki aracınız fiat olmadığı sürece yedek parçalar bu şekilde pahalı olacak

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aweke;516968
sizce bu skodaya özgü birşeymi birdahaki aracınız fiat olmadığı sürece yedek parçalar bu şekilde pahalı olacak

Toros veya broadway almayı düşünüyorum :D parçaları bedavadan biraz pahalı :) 680 lira verince motoru bile değiştirirler :)

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;517119
Toros veya broadway almayı düşünüyorum :D parçaları bedavadan biraz pahalı :) 680 lira verince motoru bile değiştirirler :)
Benim de aklım kuş serisinde... şöyle temiz bş doğan se le çarpı bulsam [emoji1] Dünya üzerinde bu kadar oem aksesuar üretilmiş başka bir araba var mı diye düşünmüyor değilim...