škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yolcu tarafı su alma sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Eldivanli18

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese slm. yaklaşık 1 ay önce arabamı yıkadıktan sonra yolcu tarafında bayağı ıslaklık olduğunu farkettim daha sonra havalandırmayı 4ncü kademeye getirip çalıştırdıktan sonra bir miktar daha su torpidonun altından aktı. daha sonra kontrol ettim tekrar yıkadığımda herhangi bir sorunla karşılaşmadım. bugün arabanın içinden bir rutubet kokusu alınca paspası kaldırdım ve zeminin ıslak olduğunu gördüm. suyun nereden geldiğini çözebilmiş değilim. bununla ilgili tecrübesi olanlar varsa nasıl çözebileceğim konusunda yardımlarınızı bekliyorum. ben çözebilirmiyim yada sanayide hangi usta bakar. ankaraya yeni geldim usta tavsiyesi olan varsa sevinirim

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.
Kaputu açın, ön camın önündeki ızgaraların altında su giderleri var, tıkanmışsa temizleyin..

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Tahliye kanallarını kontrol edin..

Çevrimdışı Eldivanli18

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;481630
Geçmiş olsun.
Kaputu açın, ön camın önündeki ızgaraların altında su giderleri var, tıkanmışsa temizleyin..

Tşk oraya baktım yalnız altına ulaşmak için sökmek gerekiyor herhalde plastik vida gibi bir şey var biraz kurcaladım ama nasıl çıkarıldığını bilmediğim için fazla zorlamadım nasıl çıkarıldığını biliyorsanız yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Silecekleri, kollarından komple sökün, plastik parçayı çıkarın, karşınızda biriken yaprak, ot, çamur, vs birikintisini göreceksiniz, temizleyin, sağ ve sol kanallara tel sokup açıp bol suyla yıkayın.sorun giderilmiş olur. Kolay gelsin.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;482777
Silecekleri, kollarından komple sökün, plastik parçayı çıkarın, karşınızda biriken yaprak, ot, çamur, vs birikintisini göreceksiniz, temizleyin, sağ ve sol kanallara tel sokup açıp bol suyla yıkayın.sorun giderilmiş olur. Kolay gelsin.

O tıkanma yüzünden ben silecek motorunu yaktım hocam.. Gayet açıklayıcı bir bilgi bence en az 2 yılda bir oranın temizlenmesi gerekir...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben herkese öneriyorum ama daha sorun yaşamadığımdan kendi arabamın (2005) o bölgesini daha açmadım, 2 arkadaşın arabasında durum böyleydi, benim araba kapalı otoparkta durduğundan sanırım dolmamış bile olabilir.
Üşengeçliğim geçince kış gelmeden fotoğraflı olarak paylaşırım.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Eldivanli18

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Forumdan öğrendiğim çok faydalı bilgiler var.