škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arkadaşlar Lexus Türkiye de

trio · 30 · 9148

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Amerika da 8 yıl boyunca lexus liderlik yapmış satar satmaz bilmem Türkiye de o ayrı konu  arabayı doğru siklette karşılaştırmak elmayla armutu karıştırmamak lazım...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Türkiye' de 2. eli kuvvetli olursa satılabilir bence.:rm:

Cep telefonundan yazdım. Yazım hataları affola.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.goodcarbadcar.net/2016/02/usa-best-selling-cars-january-2016-sales-figures.html?m=1

Amerika da 1. Tercih Japondur her zaman 2016 en çok satan arabalar listesi diğer yılların linkleride aynı sayfada mevcut.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2016, 21:33:50 Gönderen: trio »

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
https://m.youtube.com/watch?v=xecxYFdaKak

En büyük özelliği v10 motora sahip ve turbo kullanmıyor atmosferik motor yamaha ( müzik aletleri ureticisi sırf arabanın sesi eşsiz motor olması için )  ile birlikte tasarlandı. F1 araçlarındaki sesi elde etmek için 0-100 3.7 sn. Tüm viteslerde 9000 devire yarım saniyede çıkıyor sadece dijital devir saati gösterebiliyor.

Lexus LFA imalatı belgeseli Uzakdoğu neler yapabiliyormuş biz 50 yıl önce yapmıştık zaten bunları artık yapmıyoruz.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2016, 23:26:08 Gönderen: trio »

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Muhteşem bir araba olabilir(ki bana göre değil) ama Türkiye de bu fiyatlarla satışı pek olmaz diye düşüyorum hala. Bizim milletimiz fiyat ve kullanıma bakar. İkinci eli Nasıl ona bakar ki bunlar oturana kadar fiyat konusunda esnek olmaları gerektiğini düşünüyorum. Size göre en kral araba Lexus olabilir ama bana göre değil.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;574200
Muhteşem bir araba olabilir(ki bana göre değil) ama Türkiye de bu fiyatlarla satışı pek olmaz diye düşüyorum hala. Bizim milletimiz fiyat ve kullanıma bakar. İkinci eli Nasıl ona bakar ki bunlar oturana kadar fiyat konusunda esnek olmaları gerektiğini düşünüyorum. Size göre en kral araba Lexus olabilir ama bana göre değil.

Tercihler kişiden kişiye değişecektir tabiki Amerikada böyle kaygılar olmadığı için 2. Eli vs hangi arabadan keyif alacaksa insanlar onu alıyor vergi ve benzin hesabı yapmak zorunda da değiller 1 liralık benzini 5 liraya  alıp lpg ile de uğraşmıyorlar Türkiye şartları zaten bambaşka biz belli kalıplar içinde yaşayan ve yaşamak zorunda bırakılan bir toplumuz özgürlüklerimiz çok sınırlı. Ama şu da var çok parası olan ve kimsede olmayan bende olsun psikolojisinde insanda çok.
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2016, 08:16:24 Gönderen: trio »

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle dediğimiz gibi. Bizim geçim sıkıntımız olduğu sürece arabayı alırken 2.elimi de düşünmek zorundayız. Bizde de vergi uygun olsa benzin uygun olsa yanda hayat standartınız yüksek olsa değişiklikler yapabiliriz ama hayat mücadelesi:)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir Amerika örneği almış gidiyor...burası Amerika mı?
Yorumumuzu herhalde yaşadığımız yere göre yapıyoruz, ''Amerikada seat skoda satılmıyor, yok'' diye,  orada çokça satılan aveo, hyundai, toyota gibi markalardan kalitesiz mi demek oluyor???
Lexus kalitesiz demedik zaten, TR deki satış fiyatı ile karşısındaki yerleşmiş markalar karşısında  Merso, bmw, audii, vw ye göre ''eli çok zayıf'' o kadar...

Dünya devi ''VW nin ürettiği skoda bile'' marka bilinirliği olarak zorlanırken Lexus a kim 200-300 verecek, niye verecek?
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;574215
Bir Amerika örneği almış gidiyor...burası Amerika mı?
Yorumumuzu herhalde yaşadığımız yere göre yapıyoruz, ''Amerikada seat skoda satılmıyor, yok'' diye,  orada çokça satılan aveo, hyundai, toyota gibi markalardan kalitesiz mi demek oluyor???
Lexus kalitesiz demedik zaten, TR deki satış fiyatı ile karşısındaki yerleşmiş markalar karşısında  Merso, bmw, audii, vw ye göre ''eli çok zayıf'' o kadar...

Dünya devi ''VW nin ürettiği skoda bile'' marka bilinirliği olarak zorlanırken Lexus a kim 200-300 verecek, niye verecek?

Saydığınız markalar kalitesiz dediğim bir yazımı göremedim ki en çok satılan araçlar listesinde zaten varlar Burası Amerika mı diyorsunuz evimizdeki diş macununa kadar dış ülkelerin malını kullanıpta neden şimdi burası amerikamı gibi bir yaklaşımla milliyetçilik duyguları üzerine bir söylemde bulunduğunuzu anlayamadım. Ne yazık ki konuştuğumuz tartıştığımız tüm şeyler zaten onların lexus japonsa Skoda da alman zaten. İnsanların neden tercih edeceklerinide yazdım görmediniz sanırım. Tabi ki de zorlanacak Mercedes Bmw oturmuş bir pazarı var her malında bir alıcısı vardır.Tekdüzelikten sıkılmış yenilikçi insanlar alacaktır.Kızılay dağıtmış gibi aynı arabalarla gezmekten sıkılmış insanlar alacaktır. Polo yerine fabia almak gibi birşey fiyatları aynı 1-2 lira zaten mevzu olamaz 50.000 tl araba alan kişiler için 2. El olarak wv daha üstün ama fabia alıyoruz neden o zaman ?  Konu şu Lexus Mercedes ve Bmw sikletinde bir araçtır wv değil.
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2016, 14:13:39 Gönderen: trio »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konu gene farkli yerlere gitmis

Lexus kalite olarak Bmv ve Audi ye rakiptir.

Ulkemizdeki anlamsiz ve acimasiz vergi sistemi yuzunden cok tercih edilecegini sanmiyorum. Buna sabit marka algisi da eklenince sadece lexus u bilen ve alisilmisin disina cikmak isteyenlerin tercihi olacaktir ki bu sayi tabii ki bilindik markalarla rekabet edemez.

ABD gibi vergi ve yakit fiyatlarinin makul oldugu yerlerde lexus un kalitesi ve sundugu seceneklerle cok tercih edilmesi gayet dogal. Ulkemizde de fiatlar bu yonde olsa ben en azindan deneyip gormek icin alirim

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu RC200 Toyota GT86 ile Subaru BRZ' nin aynısı değil mi yahu? Eğer aynısıysa 200 bin € da nesi oluyor? Abbaavv çok pahalı.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;574227
.............Burası Amerika mı diyorsunuz evimizdeki diş macununa kadar dış ülkelerin malını kullanıpta neden şimdi burası amerikamı gibi bir yaklaşımla milliyetçilik duyguları üzerine bir söylemde bulunduğunuzu anlayamadım. Ne yazık ki konuştuğumuz tartıştığımız tüm şeyler zaten onların lexus japonsa Skoda da alman zaten. İnsanların neden tercih edeceklerinide yazdım görmediniz sanırım. Tabi ki de zorlanacak Mercedes Bmw oturmuş bir pazarı var her malında bir alıcısı vardır.Tekdüzelikten sıkılmış yenilikçi insanlar alacaktır.Kızılay dağıtmış gibi aynı arabalarla gezmekten sıkılmış insanlar alacaktır. Polo yerine fabia almak gibi birşey fiyatları aynı 1-2 lira zaten mevzu olamaz 50.000 tl araba alan kişiler için 2. El olarak wv daha üstün ama fabia alıyoruz neden o zaman ?  Konu şu Lexus Mercedes ve Bmw sikletinde bir araçtır wv değil.

Yazdıklarım pek anlaşılmamış...
Burası amerika mı? demek, amerikada bu araba bu kadar pahalı değil demek, vergi sistemi farklı demek...başka ülkede 50 liralık araba, burada 120 lira demek...Bu da bu arabanın burada kabul görmeyeceği anlamına gelir...

Haaa, milliyetçiliğimi soruyorsanız, evet; milliyetçiyim.

2 sene sonra burada yollarda bu markadan 2-3 araba  görür de foto çekerseniz sizi iskender yemeğe davet eder, ankara tayfayla beraber hesabı da ben öderim.

Konu bu kadar dağıtılmamalı ...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;574295
Yazdıklarım pek anlaşılmamış...
Burası amerika mı? demek, amerikada bu araba bu kadar pahalı değil demek, vergi sistemi farklı demek...başka ülkede 50 liralık araba, burada 120 lira demek...Bu da bu arabanın burada kabul görmeyeceği anlamına gelir...

Haaa, milliyetçiliğimi soruyorsanız, evet; milliyetçiyim.

2 sene sonra burada yollarda bu markadan 2-3 araba  görür de foto çekerseniz sizi iskender yemeğe davet eder, ankara tayfayla beraber hesabı da ben öderim.

Konu bu kadar dağıtılmamalı ...

Engin bey geçen gün istanbulda avrupa yakasından anadolu yakasına geçtim yanımdan üstü açık maseratti mi geçmedi ferrarimi geçmedi para var bizim insanımızda sıkıntı yok biraz satılsın da inşallah iskender i yeriz bizim bir ayağımız ankara da ankarayıda iyi bilirim askerlik falan kızılayda geçti. Bu lexus bayii Maslak ta bakımlar için bende Maslak Atatürk Oto sanayiye gidiyorum zaten ilk gittiğimde vaktim olursa bayiye uğrayıp satış var mı soracağım
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2016, 17:17:24 Gönderen: trio »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mart ayında 6 adet, Nisan ayında 7 adet satmış. Yanılmıyorsam yıl sonu icin 300 adet sstış hedefi koymuşlardı.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;574329
Mart ayında 6 adet, Nisan ayında 7 adet satmış. Yanılmıyorsam yıl sonu icin 300 adet sstış hedefi koymuşlardı.

Ayda 6-7 adet gayet başarılı bir rakam 300-500 binlik arabayı rahat alabilecek çok insan var bize fazla gözüksede rakam bugun golf olmuş 100 bin superb passat 150 bin lexus 2 passat parası..