škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

VW Golf Small Overlap Çarpışma Testi’nden Başarıyla Geçti

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı professor

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Türkiye’de çok satan arabalardan biri olan  Volkswagen Golf ABD Kuruluşu IIHS tarafından yapılan çarpışma testlerinden yüksek puan alarak Top Safety Pick+ ödülüne layık görüldü.  Yaklaşık 6 yıldır yapılan ve pek çok firmanın başına bela olan small overlap (küçük bariyer) testinden ise good (4/4) alarak zorlu testi geçti.

Haberin linki burda
http://carpismatesti.com/small-overlap-vw-golf-gti-carpisma/
« Son Düzenleme: 11 Mart 2016, 13:32:22 Gönderen: professor »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Golf candır  :)

Bu da benim şimdiki taka

12 yılda 3 Skoda araba sonrasında Golf nasip oldu

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: professor;564548
Türkiye’de çok satan arabalardan biri olan  Volkswagen Golf ABD Kuruluşu IIHS tarafından yapılan çarpışma testlerinden yüksek puan alarak Top Safety Pick+ ödülüne layık görüldü.  Yaklaşık 6 yıldır yapılan ve pek çok firmanın başına bela olan small overlap (küçük bariyer) testinden ise good (4/4) alarak zorlu testi geçti.

Bu da testin detaylı linki  ;)

http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/volkswagen/golf-4-door-hatchback/2015

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;564565
Emisyondan vurup, ilişkleri güvenlikle mi pekiştirecekler şimdi :)

Emisyon olayını vw şirketinin dizel motor üretme kabiliyetinin olmadığı şeklinde yorumluyorsanız çok gülerim :) başka olaylar var o işin içinde biraz farklı bakın derim..golf gerçekten c sınıfı araçların hepsine kafa tutup birçoğunu da devirecek guce sahip alınacaksa golf alınmalı bence de..

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:)GTI ada yazık etmisler, motoru degistirmislerdir umarım,
Le Mans 24 yarısları TDI desem:)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
MQB ile gelen 1.6 dizeller hariç geri kalan tüm 1.6lar emisyon spec :)

Bu durumun içinde ne olursa olsun savunulacak bir yanı yok bence..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Emisyon işi fena, benimki TSI diye çok takmadım ama, yine de can sıkıcı

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dre42;564575
Emisyon olayını vw şirketinin dizel motor üretme kabiliyetinin olmadığı şeklinde yorumluyorsanız çok gülerim :) başka olaylar var o işin içinde biraz farklı bakın derim..golf gerçekten c sınıfı araçların hepsine kafa tutup birçoğunu da devirecek guce sahip alınacaksa golf alınmalı bence de..

Benim yorumumda VW dizel motor uretemiyor diye bir ibare mi var  acaba.

Vurgulamak istedigim nokta, markaya darbeyi vurup sonra sanki ara yumusatir gibi bu testte Vw i ovmenin garipligi.

Yoksa ne saglamlik ne de motor teknolojisi konusunda olumlu - olumsuz bir yorum yapmak degil. Usin icinde yuksek maliyetler, buyuk cirolar ve ekonomik gycu yuksek sirketler oldugu surece ben hicbir testi %100 inandurici bulmuyorum

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;564771
Benim yorumumda VW dizel motor uretemiyor diye bir ibare mi var  acaba.

Vurgulamak istedigim nokta, markaya darbeyi vurup sonra sanki ara yumusatir gibi bu testte Vw i ovmenin garipligi.

Yoksa ne saglamlik ne de motor teknolojisi konusunda olumlu - olumsuz bir yorum yapmak degil. Usin icinde yuksek maliyetler, buyuk cirolar ve ekonomik gycu yuksek sirketler oldugu surece ben hicbir testi %100 inandurici bulmuyorum

Bahsettiğiniz alanlar birbirinden apayrı ama.TDI ye emisyon skandalı  yasatanlarla test yapıp güvenliği çok iyi diyenler aynı taraflar değil..inandırıcılık ayrı konu önüne gelene 5 yıldız dagitiyorlar ama  izlenimlerime gore golf  golftur, 10 lira fazla olsun golf olsun dedirtiyor.

Emisyon konusuna sadece otomobil sever olarak bakmak yanlis bende bunu demek istiyorum. Vw bu motoru üretme kabiliyetine sahip.işin içinde başka olaylar var. vw nin yıkılması almanyadan başka bi ülkeyi daha etkiliyor ve bu ülkenin iliski kurduğu ülkeleri etkiliyor.

Yanlış anlaşılmasın vw savunuculuğu da yapmıyorum. her şey göründüğü gibi değil bu bilinse iyi olur.

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güvenlik emisyon falan derken aracın kaputtan fırlayan aküsüne dikkat derim. Hem menzili süper hemde akünün fırlayıp çarptığı yerin vay haline.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;564552
Golf candır  :)

Bu da benim şimdiki taka

12 yılda 3 Skoda araba sonrasında Golf nasip oldu

İrfan hocam.
Hayırlı olsun....güle güle kullanın. ...