škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Megane ve Talisman Almanya'da Satışta

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araçlar Almanya'da satışa sunulmuş. Fiyatlar aşağıda. Ayrıca kendi aracınızı oluşturabiliyorsunuz:

http://www.renault.de/renault-modellpalette/renault-pkw/talisman/talisman/

http://www.renault.de/renault-modellpalette/renault-pkw/megane/neuer_megane/
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Talisman' dan fazla bir umudum yok ama Megane piyasayı sallar. Tabi fiyatları Renault gibi olduğu müddetçe. Motorlarına güvenip fiyatı yüksek tutarlarsa bekledikleri etkiyi yaratamazlar.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynen,

Talisman ın tutulması için fiyatının bayaa bir uygun olması lazım ki oldukça zor. Laguna ve Latitude ın durumu ortada.

Ayrıca ben talisman da uzunlamasına yerleştirilmiş ekranı hiç mi hiç çekici bulmuyorum

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;556801
aynen,

Talisman ın tutulması için fiyatının bayaa bir uygun olması lazım ki oldukça zor. Laguna ve Latitude ın durumu ortada.

Ayrıca ben talisman da uzunlamasına yerleştirilmiş ekranı hiç mi hiç çekici bulmuyorum

Çahma tesla[emoji23]

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:)

Orasi o kadar duz degilde aventedor veya ds5 deki gibi egimli gelse, oturtsan o panele curved bir ekran tasarimin krali olurdu

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence ikisi de iç ve dış çok güzel bir dizayna sahip özellikle Megane bence de piyasayı sallar fiyatının 100.000'e yaklaşacağını sanıyorum.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Canli goek lzm ama megane da hem on hem arka farlar o kadaya 2 numura buyuk. Benim hosuma gitmiyor acikcasi.

Ayroca reno nun yalitim, saglamlik, malzeme omru gibi sorunlari asip asamadigi belli degilken sirf motora ve goruntuye 100 bin tl vermek bana gore buyuk risk.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Renonun laguna latitude safrane talisman gibi lukse oynadığı arabalar gerçekten kaliteli ancak kıymeti bilinmiyor insanımız teneke olan modellerini almayı daha doğru buluyor bu aracında kaderi boyle olacak bence...megane satar bence tipi güzel olmuş.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne yazık ki bazı modeller hak ettiği ilgiyi ve satışı yakalayamıyor. Bence Yeti'de bunlardan biri kubik tasarımı kimine göre beğenilirken kimine göre de ticari benzetmesi ile hak ettiği satış başarısını yakalayamıyor oysa Yeti bana göre sınıfında fiyat ve özellikleri bakımından sınıfında en iyilerinden biri ülkemizde B sınıfı bir araç bile 65- 70 bin bandında alıcı buluyorken yeni Megane 100 bine yaklaşan fiyatı ile normal olacaktır zaten sınıfında bu fiyatlardan aşağı nerede ise araç kalmadı

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Renault'un özellikle D segmentinde fiyat politikasını doğru bilmiyorum. Geçmişteki fiyatlardan ve şu anki faiyatlardan kaydadeğer satış rakamları elde etmek mümkün değildi zaten. Bu konuda Insignia güzelbir örnektir. Doğru kombinasyon ve fiyat politası ile yılın son aylarında ciddi satış rskamlarına ulaştılar. Talisman'ın kaderini de donanım seviyeleri ve fiyatlar belirleyecektir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni araçları güzel olabilir, tabii yukarıda saydığım problemler halledildiyse.

Türkiye piyasasında isminiz yoksa veya tutulmuyorsanız yeni ve kaliteli araçlarla giriş yapmanız yetmez, bunun yanında fiyatlarınızın da çok uygun olması gerekir. Bu konuda Opel Insignia ile, Koreliler de birçok modelleri ile benzer atılımı yaptılar. Eskiden Passat varken Opel mi alınır mı denilirken şimdi VW forumlarında Passat yerine Insignia nın iyi bir alternatif olduğu tartışılıyor. Keza eskiden kimse Hyundai ve Kia nın yüzüne bakmaz iken şimdi bu markalar da tercih sırasında yer alıyor. Çünkü hem modellerini geliştirdiler hem de rakiplerine göre ciddi fiyat avantajı sundular.

Kimse kusura bakmasın ama aynı fiyat aralığında bir full donanımlı Opel Astra varken veya orta donanımlı bir golf varken gidip de Megane ı tercih edenlerin sayısı çok çok az olacaktır.

Dediğim gibi, araç güzel olabilir, sorunları düzeltilmiş olabilir, daha fazla donanım da sunuyor olabilir ama piyasada yer edinmek için bunu uygun fiyata yapmak zorunda.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;556931
Yeni araçları güzel olabilir, tabii yukarıda saydığım problemler halledildiyse.

Türkiye piyasasında isminiz yoksa veya tutulmuyorsanız yeni ve kaliteli araçlarla giriş yapmanız yetmez, bunun yanında fiyatlarınızın da çok uygun olması gerekir. Bu konuda Opel Insignia ile, Koreliler de birçok modelleri ile benzer atılımı yaptılar. Eskiden Passat varken Opel mi alınır mı denilirken şimdi VW forumlarında Passat yerine Insignia nın iyi bir alternatif olduğu tartışılıyor. Keza eskiden kimse Hyundai ve Kia nın yüzüne bakmaz iken şimdi bu markalar da tercih sırasında yer alıyor. Çünkü hem modellerini geliştirdiler hem de rakiplerine göre ciddi fiyat avantajı sundular.

Kimse kusura bakmasın ama aynı fiyat aralığında bir full donanımlı Opel Astra varken veya orta donanımlı bir golf varken gidip de Megane ı tercih edenlerin sayısı çok çok az olacaktır.

Dediğim gibi, araç güzel olabilir, sorunları düzeltilmiş olabilir, daha fazla donanım da sunuyor olabilir ama piyasada yer edinmek için bunu uygun fiyata yapmak zorunda.

reno piyasada hatrı sayılır yeri olan bi marka ve istedikleri fiyattan da millete satacaklar bu arabaları...orta donanımlı golf yerine full donanımlı megane tercih edilecek..full opel astra ise ikinci eli reno kadar olmaz diye az rabet görecek...burası türkiye :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hatiri sayilir satisin nedeni fiyat politikasi. TR piyasasinda VAG a binecek adam gidip de reno almaz. Hele ki benzer fiyat etiketleri varsa.

Biz burda ne kdr yazsak da bos aslinda. Yeni megane gelsin fiyati belli olsun. O zaman eger Opel ve VAG a yakin fiyatli olursa satis rakamlarina bakar daha objektif yorum yapariz :)

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;557007
Hatiri sayilir satisin nedeni fiyat politikasi. TR piyasasinda VAG a binecek adam gidip de reno almaz. Hele ki benzer fiyat etiketleri varsa.

Biz burda ne kdr yazsak da bos aslinda. Yeni megane gelsin fiyati belli olsun. O zaman eger Opel ve VAG a yakin fiyatli olursa satis rakamlarina bakar daha objektif yorum yapariz :)

Clio 45-46 binden başlayan fiyatlarla satılıyorsa ve insanlar kırılmış gibi alıyorsa bu fiyat politikası değil halkımızın Renault yerli araba çabuk satılır algısıdir. Vag a binecek adam almaz tabi ucuz olsa da almaz :) öyle yerlerde oturduk ki renodan başka araba bilmiyorlardı adam torosu modelleyip megane alıyor avrupa araba sevmiyorum diye :) sanki RENAULT turk malı

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araba piyasası gerçekten uçmuş şimdi Clio fiyatlarına baktım hakikaten şaşırdım 45 binden başlayıp full olanı 70 bine çıkıyor. Full bir Clio 70 bin ise bu Megane 100 den aşağı olmaz. Renault Türk halkının gönlünde ayrı bir yeri olan ve sevilen bir marka şöyle bir nostalji yapıp 70 yıllara gidersek o zamandan bu zamana araçları ülkemizde Broadway Spring Laguna 12ts 12tsw reno18 reno19 reno21menager 21concorde reno5 Twingo vs hepsi iyi satış başarısını yakalamış hatta Broadway için kuyruklar bile oluyor peynir ekmek gibi alıcı buluyordu eski açık araç pazarları aklıma geliyor araç hemen pazardan alınıp binip gidiliyordu. Renault bu yüzden yeni Megane ile istediği satış başarısına ulaşacaktır diye düşünüyorum.