škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hız Sınırlaması hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sensoy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, aracımda Cruse Control olmadığından bazı yollarda 80 -120 gibi hız sınırlamaları var, aracımızda gaza bastığın halde daha fazla hız yapmaması hakkında bir sınırlama ayarı var mıdır ? Var sa nasıl yapılır ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Fabia'da ayarladığın hıza gelince bip sesiyle uyaran bir sistem var, Yeti'de de vardır muhtemelen

Çevrimdışı sensoy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;522499
Fabia'da ayarladığın hıza gelince bip sesiyle uyaran bir sistem var, Yeti'de de vardır muhtemelen

Muhtemelen vardır ama benim sorduğum gaza basmaya devam etsen dahi sınırlanan hızı geçmemesi hakkında bir ayar , ilginize teşekkürler.

Çevrimdışı winstoncash

• 1.4 TSI 150hp
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hız limitleyici bir ayarla yapılmaz, başlı başına bi özellik. Qashqai'de görmüştüm ben, çok fazla olan bi özellik değil açıkçası. Skodalarda da yok bildiğim kadarıyla

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı sensoy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ceed sahibi bir arkadaşımla sohbet esnasında , aracında hem Cruse Control hem de Hız sınırlandırıcı ayarından bahsetti, bizde olup olmadığını merak etmiştim, anlaşılan Cruse Control taktıracağız cevaplar için teşekkürler.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda araçlarda yok bu özellik. Sadece ayarlanan hızı geçince uyarı verme var.

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten tehlikeli de bir özellik. Düşünsenize;  sollama sırasında  karşıdan gelen araç varsa ve  tekrar çıktığınız boşluk arka araç tarafından doldurulmuşsa gaza basıp hızlanmak istiyorsunuz ama... hız sınırlama izin vermiyor. Sonuç facia

Bu açıdan sadece uyarı vermesi en güzel özellik.

Çevrimdışı 6ahmet1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sensoy;522526
Ceed sahibi bir arkadaşımla sohbet esnasında , aracında hem Cruse Control hem de Hız sınırlandırıcı ayarından bahsetti, bizde olup olmadığını merak etmiştim, anlaşılan Cruse Control taktıracağız cevaplar için teşekkürler.

CC 2000tl istiyorlar serviste bilginiz olsun. Daha uyguna yaptirirsaniz haber verin lutfen.

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Renault peugeot mercedes ford opel grubu araçlarda hız limitleyici var.çok işe yarar.ihtiyaç anında gaz pedalının sonundaki direnç noktasını geçerseniz iptal olur.birtek vw gurubunda yok.