škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Swing Teybe Aux Montajı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zebil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,
Aranıza yeni katılmış birisi olarak 2011 Octavia Ambiente arabama Aux çıkışının montajını yaptım. Sizlerle de tecrübelerimi ve resimleri paylaşmak istedim.

Öncelikle montaj esnasında fazla resim çekemedim. Biraz aceleci yapım gereği montaj akşam vaktine kaldığı için karanlık ortamda işlemi yaptım.

2011 Ambiente modelinde ne aux ne usb ne de bluetooth bağlantısı var. Üztelik benim teypde AUX seçeneği de aktif olmadığı için olur mu olmaz mı endişesi ile en ucuz çözüm olan AUX bağlantısı ile işe başladım. Öncelikle Aliexpressten dişi aux kablosu aldım. (https://www.aliexpress.com/item/Adapter-Audio-External-Speaker-3-5MM-Female-AUX-Cable-Sockets-For-Volkswagen-RCD510-300-310-Octavia/32705849474.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.MD97zj).

Sonra bu kabloyu Swing teybin arkasında AUX kısmına taktım. Gelen kablonun beyaz adaptörü bendekine uymadı ben de onu çıkartarak direk kabloyu taktım. Bu beyaz parçayı bilen varsa gene de temin edip oraya eklemek isterim çünkü daha sağlam bir bağlantı olur.

Kabloyu takınca menü de aktif olmayan AUX kısmı kendiliğinden çıkar diye ümit ettim ama tabiki çıkmadı. İşyerinden bir arkadaşta bulunan ODB2 cihazı ile aktif edermiyiz ki dedik, onun dışında bir çok özelliği aktif ettik :) O olmayınca VAG yazan VCDS bir yer aradım, yakında bir elektronikçi yapıyormuş. Adam VAG yazarım ama AUX u aktif eden kısmı bilmiyorum dedi. Ben biliyorum sen kabloyu bağla dedim ve youtube dan bulduğum kısmı kendisine gösterdim. Bir nevi beraber yaptık ama 30 TL yi bölüşmedik tabi ki :)

Geriye montaj işi kaldı. Akşam eve dönünce yemek yiyorum ama aklım kabloda tabi ki. Yemekten sonra ilk önce ön konsoldan çıkarttığım boş kutuya AUX montajını yaptım. Sonra evde bulunan fren telini klavuz olarak kullanmak iiçn kabloya elektrikçi bantı ile sardım. Böylece düğmeden teybin arka bölümüne rahatlıkla ulaşmış oldum. Teypde aux kısmına bağlantısını da yapınca işlem tamam.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok şaşırdım octaviada aux olmamasına 2009 classic fabia m da bile vardı. Ama güzel olmuş elinize sağlık. Faydalı bir içerik kodları içeren linki de paylaşırsanız çok yararlı olacaktır.

Çevrimdışı zebil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;625473
Çok şaşırdım octaviada aux olmamasına 2009 classic fabia m da bile vardı. Ama güzel olmuş elinize sağlık. Faydalı bir içerik kodları içeren linki de paylaşırsanız çok yararlı olacaktır.

Teşekkürler hocam, walla ben de çok şaşırdım.
Kod olarak elimde yok ama https://youtu.be/FU0_tFgWvps sayfasında kısaca anlatıyor auxu aktif etmeyi.