škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

araç içi kamera önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gece görüşlü dual biri ön kamera digeri arka camdan tam geriyi  veya arac içni gösteren kamera önerilerinizi bekliyorum. birde gece arac park halindeyken cekim yapabilen acık kalabilen kamera varmı guvenlik acısından da kullanabilecegimiz ? bu tur kameraların gps li olanı androidli olanlarıda var sanırım tecrübelerinizi paylasırsanız sevinirim :)

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Akuye direk baglarsaniz acik kalir, pil o kadar uzun sure gitmez ama akuden gider.. surekli acik kalma opsiyonu var, ama pili yettigi kadar..
Akude de surekli fazla desarj iyi degil.. harici bir batarya daha mantikli..
Bazi kameralarda motion dedector var, kapali durumda bir hareket sezince foto cekiyor,
Bir nevi surekli acik gibi ama foto ile..
Gps iyi ama bir yerde bazen dezavantajiniza olabilir.. mesela limitten hizli gittiginizde.. gerci videodan da hiziniz tespit ederler..
Gsensor olmasini tavsiye ederim ama, emergency recording ozelligini de..
Cift yonlu hakkinda bilgim yok ama wifi olan modelleri ip camera olarak da kullanabilirsiniz.. ayni networkten mobil cihazdan kameraya baglanirsiniz..

Bir de baska konu.. surekli uzerine kaydettigi icin,
Mesela 4 saat kaydi olsun, 5 saat onceki bir goruntuyu goremezsiniz..

Sure cozunurlugu dusurerek uzatilabilir ama tum geceyi kaydetmesi zor sanirim... hafizayi da bir yere kadar destekliyor...

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir de baska konu.. surekli uzerine kaydettigi icin,
Mesela 4 saat kaydi olsun, 5 saat onceki bir goruntuyu goremezsiniz..

Sure cozunurlugu dusurerek uzatilabilir ama tum geceyi kaydetmesi zor sanirim... hafizayi da bir yere kadar destekliyor...

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: timbaz;538082
Akuye direk baglarsaniz acik kalir, pil o kadar uzun sure gitmez ama akuden gider.. surekli acik kalma opsiyonu var, ama pili yettigi kadar..
Akude de surekli fazla desarj iyi degil.. harici bir batarya daha mantikli..
Bazi kameralarda motion dedector var, kapali durumda bir hareket sezince foto cekiyor,
Bir nevi surekli acik gibi ama foto ile..
Gps iyi ama bir yerde bazen dezavantajiniza olabilir.. mesela limitten hizli gittiginizde.. gerci videodan da hiziniz tespit ederler..
Gsensor olmasini tavsiye ederim ama, emergency recording ozelligini de..
Cift yonlu hakkinda bilgim yok ama wifi olan modelleri ip camera olarak da kullanabilirsiniz.. ayni networkten mobil cihazdan kameraya baglanirsiniz..

akuye bagladıgımızda desarj sorun yaratabilir mi acaba harici batarya nasıl baglanabilir daha mantıklı geliyor... özellikle wifi modeli dusunuyorum ip ozelligiyle her an izlemek olanagı var diye biliyorum mobilden dogru mu ip bir lira sanırım ptt den alıyoruz değil mi ?

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Akulerde omru kisaltan desarj derinligi ve surekliligi..
Bu tur kullanim icin arac akuleri uygun degildir alsinda..
Harici batarya olarak tasinabilir pil kullanilabilir ama
Dedigim gibi.. kayit alma sistsei surekli uzerine yazdigindan.. zaman olarak fazla geriye donuk kayit elde edemezsiniz..
Genelde fhd veha uhd kayitlarda dosya boyutu saniye basina cok yukseliyor..
Max 64gb kapasiteyi dusuk cozunurluk ile kayit kapasitesini yukseltebilirsiniz.. kac saat kayit edebilir, urun aciklamasinda yazar...
Kac saat hafizada kalir, dosya turune de bagli...
Ip, ptt konusunda bilgim yok..

Cift yonlu olmasi durumunda kayit sure kapasite ve pil omru de kisalacaktir..
Eger cift hafiza pil yok ise, veya
Yuksek kapasite degil ise..
Bunlarin hepsi de ayri bir maliyet faktoru...

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cift yonlu olmasi durumunda kayit sure kapasite ve pil omru de kisalacaktir..
Eger cift hafiza pil yok ise, veya
Yuksek kapasite degil ise..
Bunlarin hepsi de ayri bir maliyet faktoru...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Peki marka ve model ne önerirsiniz, piyasada zilyon tane ürün var.

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de cok aradim ama.. o kadar garip markalar var ki.. iyi olan bazen isminden dolayimpas gecebiliyoruz..
Turkiyede durum ne bilmiyorum..
Yurtdisinda yasiyorum, hp marka almayi planliyordum.. vakit olmayinca prestigio aldim,

http://www.prestigio.com.tr/catalogue/DVRs/Multicam_575w
Bunu kullaniyorum
Dod, papago markalari iyi diye yorumlar vardi...
Hp olarak f300 f310..
Vs
Zor is...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynen, neyin ne olduğunu anlamak çok güç.

Özellikle geniş açı ve gece dahi çekim sırasında plakaların okunabilirliği benim için çok önemli. Ama hangi ürüne baksam hepsi herşeyi mükemmel yaptığını idda ediyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DH'de oldukça kapsamlı bir konu var araç içi kameralarla ilgili. Faydalı olabilir diye linkini vermek istedim:

http://forum.donanimhaber.com/m_74988670/tm.htm
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;538222
aynen, neyin ne olduğunu anlamak çok güç.

Özellikle geniş açı ve gece dahi çekim sırasında plakaların okunabilirliği benim için çok önemli. Ama hangi ürüne baksam hepsi herşeyi mükemmel yaptığını idda ediyor.
Youtube daki videolar cozunurlugu dusuyor yuklerken.. benim tablette baska, youtube da baska cikiyor..
En yuksek kayidi tablet de desteklemedi ben de tv den seyretmistim ))))

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu cihazlarla ilgili fiyatlardaki en büyük etkenin işlemci olduğunu okumuştum. Sonradan yurtdışı sitelerde yaptığım aramalarda satıcıların işlemci modelini vurguladıklarını farkettim. Bataryalı modellerde cihazın sürekli şarjda takılı kalması da bataryayı şişiriyormuş. Bu problemin önüne geçen modeller de vardı ancak biraz daha pahalıydı.

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda_tudor06;538093
akuye bagladıgımızda desarj sorun yaratabilir mi acaba harici batarya nasıl baglanabilir daha mantıklı geliyor... özellikle wifi modeli dusunuyorum ip ozelligiyle her an izlemek olanagı var diye biliyorum mobilden dogru mu ip bir lira sanırım ptt den alıyoruz değil mi ?

IP kamera mevzusu farklı. Kamera bir internet bağlantısına sahip olur. O ağ üzerinden canlı yayın yapar. Sizin PTTden dediğiniz IP muhabbeti TTNET'in sizin modeminizin IP sini sabitlemek için istediği sabit IP ücreti +1TL faturaya

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerA5;538317
IP kamera mevzusu farklı. Kamera bir internet bağlantısına sahip olur. O ağ üzerinden canlı yayın yapar. Sizin PTTden dediğiniz IP muhabbeti TTNET'in sizin modeminizin IP sini sabitlemek için istediği sabit IP ücreti +1TL faturaya

peki bu kameralarda aracı cep telefonu uzerinden veya pc den nasıl istedigimiz anda izleyebiliriz bu arac kameralarındaki wifi ne işe yarıyor aynı işlevimi goruyor ?

http://www.ticaretgroup.com/asp/product/1769/Wifi-ve-iP-Kamera-Mobile-Eyes-Internetten-Izlenebilir-

bu linkte soyle yazıyor :

Cep telefonu veya tablet bilgisayarınızdan wifi bağlantısı ile bağlanabileceğiniz bir kamera olduğu gibi aynı zamanda da ip kamera olduğu için kameranın bulunduğu yerdeki görüntüleri dünyanın her yerinden internet üzerinden cep telefonunuzdan veya tablet bilgisayarınızdan izleyebilirsiniz.

Wifi ve ip bağlantı olmak üzere 2 ayrı kablosuz görüntü teknolojisini bünyesinde barındırır.

Wifi bağlantısı için internete gerek yoktur.

Arabanıza takarsanız arabanızı internetten dahi kolaylıkla izleyebileceğiniz bir ip araç kamerası...

birde söyle bir bilgi aldım bir tuning firmasından internete gerek olmadan kamera ile androidli telefonun ozel baglantısı ile 300 metreyi gecmemek uzere istenilen anda baglantı kurulabildigini iletti...
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2015, 10:10:50 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda_tudor06;538645
peki bu kameralarda aracı cep telefonu uzerinden veya pc den nasıl istedigimiz anda izleyebiliriz bu arac kameralarındaki wifi ne işe yarıyor aynı işlevimi goruyor ?

http://www.ticaretgroup.com/asp/product/1769/Wifi-ve-iP-Kamera-Mobile-Eyes-Internetten-Izlenebilir-

bu linkte soyle yazıyor :

Cep telefonu veya tablet bilgisayarınızdan wifi bağlantısı ile bağlanabileceğiniz bir kamera olduğu gibi aynı zamanda da ip kamera olduğu için kameranın bulunduğu yerdeki görüntüleri dünyanın her yerinden internet üzerinden cep telefonunuzdan veya tablet bilgisayarınızdan izleyebilirsiniz.

Wifi ve ip bağlantı olmak üzere 2 ayrı kablosuz görüntü teknolojisini bünyesinde barındırır.

Wifi bağlantısı için internete gerek yoktur.

Arabanıza takarsanız arabanızı internetten dahi kolaylıkla izleyebileceğiniz bir ip araç kamerası...

birde söyle bir bilgi aldım bir tuning firmasından internete gerek olmadan kamera ile androidli telefonun ozel baglantısı ile 300 metreyi gecmemek uzere istenilen anda baglantı kurulabildigini iletti...

WIFI denilen bilgisayarınızın kablosuz ağı gibi.

PC ne kadar mesafeden çekebilir ki, 300 metre falan hikaye yalan. Boşboş arazide olabilir ama araya bir duvar girse 100 metreden çekmez. Dahası video aktarılacak, boyutu büyük.

İnternetten canlı izlemek için alternatif çözümler üretebiliriz. Ama maliyetli olur her açıdan külfetli bir iş. Parada sorun yoksa ben tarif edeyim :)