škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

direksiyondan radyo kontrol sorunu

lelim · 16 · 9216

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lelim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,
2012 Octavia TDI DSG ile aranıza katıldım. Forumdan çok faydalanacağımı düşünüyorum. Araç Ambiente donanımı ama üstünde bayinin eklediği extralar var. CC, Direksiyondan kumanda, 6cd li Bolero radyo, ön kol dayama vs. Bu şekilde teşhire koymuşlar, direk teşhirden aldım.

Hemen sorunumu anlatayım. Direksiyondan radyo yu kontrol ederken, istasyon arama butonları çalışmıyor. Şöyle ki : radyoda 2 mod var. Biri hafızadaki kanallar arasında gezme, diğeri arama, yani frekansları sırayla gezme. Normal dokunmatik ekrandan < yada > tuşlarına basında 2 modda da doğru çalışıyor. Ama direksiyondaki < ve > tuşları hafıza modunda iken kayıtlı kanallar arasında geziyor, ama arama modunda iken hiç bir tepki vermiyor. Mesela 88.0 dan başlayıp sürekli > ile sırayla bütün frekansları dolaşmak istiyorum, dokunmatik ekrandan yapmak zorunda kalıyorum. Direksiyondaki < ve > tuşları hiç bir tepki vermiyor! Umarım anlatabilmişimdir.

Bunun çaresini bilen var mı?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla ''direksiyondaki ileri ve geri tuşlarıyla'' sadece hafızadaki kanalları değiştirebilirsiniz...Normal yani...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hetepe;408990
Bildiğim kadarıyla ''direksiyondaki ileri ve geri tuşlarıyla'' sadece hafızadaki kanalları değiştirebilirsiniz...Normal yani...
İşyerindeki Jetta' da da durum aynı.
Ancak dokunmatik ekranda sağ-alt kısımda MANUEL butonunu tıklayıp frekansları gezebiliyorum; ancak bir frekansta belli bir süreden fazla kalırsa radyo, tekrar MANUEL butonunu tıklayarak frekansları gezebiliyorum.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence normal bi durum benim octi de aynı durum.keyifli sürüşler.hayırlı olsun kazasız cezasız sürüşler.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı excellency

• detay meraklısı
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hiç skodam olmadı ama basılı tutmayı denedinizmi?

Çevrimdışı lelim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
gerçekten normali buysa, yani direksiyondan otomatik radyoları gezme yoksa, çok yazık, ne anlamı kaldı direksiyondan kumandanın!? :(

yine de ayarlardan yada yazılım güncellemesiyle vs yapabilen olursa buradan yazarsa sevinirim.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lelim;409053
gerçekten normali buysa, yani direksiyondan otomatik radyoları gezme yoksa, çok yazık, ne anlamı kaldı direksiyondan kumandanın!? :(

yine de ayarlardan yada yazılım güncellemesiyle vs yapabilen olursa buradan yazarsa sevinirim.

Bunun da bir nedeni var, şöyle ki:
Yolda giderken devamlı kanal arayıp, bulunan kanalın ne olduğu, frekans bilgisi konusunda ekrana bakarak dikkat dağılmasını engellemek...hafızadaki kanalları zaten bildiğiniz için ekrana bakma gibi bir durumun önüne geçilmeye çalışılmış..Maxi dot ekran da buna dahil.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ekranda verici listesi butonu var. ona tıkladıktan sonra direksiyondaki <> butonları o listeyi gezebilir durumda. radyonuz çekima alanındaki radyoları otomatik bulup hafızalıyor zaten. <> butonlarına basmayı bıraktıktan sonra verici listesi modundan çıkıyor.

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de şundan çok rahatsızım..
Bolero ekranda en fazla 6 kanalı hafızaya alıyor.
Sayfa sayfa alıyor daha doğrusu..
1-6, 7-12, 13-18 diye..
Hangisi aktifse.. 1-6 diyelim.
Direksiyondan  "ileri" "geri" tuşları sadece o 6 kanal arasında gidip gelmeme izin veriyor.
6 kanal ne ki yahu..
40 tane kanal hafızaya aldım ama her seferinde radyonun setup ayarlarından 1-6, 7-12 diye seçmek uğraşılacak şey değil..

Bu bolero mutlaka geliştirilmeli. Class 10 hafıza kartı ile kullanmama rağmen hala yavaş hala yavaş...

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sağ taraftaki menü tuşundan radyo ile ilgili menüye girdiğinizde oradan sağdaki silindir tuş yardımıyla fm1, fm2 ve fm3 kanallarının hepsinde gezinebiliyorsunuz. tabi araba kullanırken bunu kurcalamak olmuyor. bayağı uğraşıyorsunuz çünkü.

Çevrimdışı levkar55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lelim;409053

Alıntı yapılan: hetepe;409504
Bunun da bir nedeni var, şöyle ki:
Yolda giderken devamlı kanal arayıp, bulunan kanalın ne olduğu, frekans bilgisi konusunda ekrana bakarak dikkat dağılmasını engellemek...hafızadaki kanalları zaten bildiğiniz için ekrana bakma gibi bir durumun önüne geçilmeye çalışılmış..Maxi dot ekran da buna dahil.
selim bey;direksiyon kumandasından beklentiniz fazla.direksiyondan kumanda,basit ama çok kullanılan işler için yapılmıştır.sürüş sırasında ençok ihtiyaç duyulan ses açma kapama,anlık ses kesme kanal değiştirme gibi...asıl ayar gerektiren işler cihazın kendi üstünden yapılır.hatta yol bilgisayarının ayar,setup gibi işlemlerini ancak araç dururken yapabilirsiniz,sistem buna müsade etmez..hetepe dostumuzda aynı mealde açıklamış ki doğrusu budur.sonuçta canınızı sıkmayın ve olduğu gibi kullanın ve mutlu olun...sevgiler....

Çevrimdışı grl1903

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim A7 dede direksiyondaki ok tuşlarını kullandığımda kayıtlı kanallar yerine bütün radyo kanallarını dolaşıyor. Bunun için başka bi ayar mı gerekiyor acaba ?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı grl1903

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;464009
Evet ayarlardan değiştirmelisiniz
tam olarak tarif edebilir misiniz acaba ? çok aradım ama bulamadım birtürlü. ayarlar da nereyi değiştirmemiz gerekiyor ?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aklımda değil ama ayarların içerisinde vardı hatırlıyorum