škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik ölçüsü ve tavsiyesi.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı labrax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar 2012 senesinden beri Roomster kullanıyorum iş yerine  servisle gidiyorum 4 senede 35 bin km yapabildim. Şuanda lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum, eski lastiklerim 195/65/15 michelin energy ,orjinal yanak yüksekliği 55 olması gerekiyor fakat böyle bir lastik geçti o zaman elime bende taktırdım ,bu lastikleri takarkende forumda sizlere sormuştum artı ve eksileri ne olabilir diye üstadlar artı ve eksileri belirtmişlerdi http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=18862

Şimdi 4 sene 65 yanakla gezdim neler yaşadım belirtmek isterim , bugüne kadar elimden 6-7 tane araç geçti farklı markalarda , ilk kez bu romide aracın altını hiç vurmadım :D (maşallah).Aracı aldığım ilk 25 gün 55 yanak dişleri bitik lastikler ile kullanmıştım süspansiyon çok kötüydü 65 yanak ile muazzam bir fark oluştu , baya çukurlu kasisli yerlerde rahatlıkla dolaştım .Eskiden doblo kullanmıştım ona yumuşak ve yuksek yanak takınca arka koltukdakıler zıplıyordu ama romide böyle birşey olmadı.Hız olayına gelirsek ben aracı en fazla 140 km hızda kullandım oda çok uzun bir müddet değil malum her yerde radar var artık şehirler arası 120 km hızla yolculuk yapıyorum bu lastiğin bir eksisini görmedim , yakıt konusunda bir şey diyemiyorum  benimkisi 1.4 tdi az yakıyor zaten ,benim romi  59 kw çekişi gayet iyi , sadece kalkışım yavaş gibi bence, 4 senedir çok rahat kulandım şimdi artık değiştirmek istiyorum o zaman elime düşeş geçmişti taktım kullandım , ama şimdi satın alacağım tercih şansım var ben 60 yanak almak ve denemek  istiyorum , dalış yapıyorum bazen toprak yollara girmem gerekebiliyor aslında yükseklik önemli ,ama 60 yanakta fena bir ölçü değil zaten araç yüksek diye düşünüyorum.Bana hangi lastiği tavsiye edersiniz 195/60/15 ölçülerde ben 7-8 tane lastik markası var sanıyordum ama netten bakınca 20 den fazla marka var , araç hafta içi yatıyor fazla kullanmıyorum bunuda düşünerek 4 mevsim ne marka tavsiyeniz olur acaba ?. :gaz:
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2016, 09:50:31 Gönderen: labrax »

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
continental cpc5 serisi idealdir ben geçen sene haziranda taktırmıştım gayet memnunum 195/60/15